20 kwi

21. 94. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  21. 04. 2024 r.
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na seminarium. W minionym tygodniu był pożar domu naszych parafian z ul. Jagiełły. Dziś przy wyjściu z kościoła będzie można przyjść z pomocą poszkodowanej rodzinie składając ofiarę do puszek.
 2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii dziś w czasie Mszy Św. o godz. 16.00. Na spotkanie podsumowujące dotychczasowe przygotowanie do przyjęcia Eucharystii zapraszam dzieci i rodziców w sobotę 27 kwietnia od godz. 9.00.
 3. Uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika we wtorek 23 kwietnia. To dzień imienin Administratora Apostolskiego naszej diecezji Biskupa Wojciecha Osiala. Już dziś składamy mu serdeczne życzenia.
 4. Święto Św. Marka Ewangelisty w czwartek.
 5. Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaktorowie  zaprasza a montaż słowno-muzyczny „W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 28 kwietnia po Mszy Św. o godz. 12.00, w dziesiątą rocznicę kanonizacji.
 6. OSP Jaktorów organizuje wiosenną zbiórkę złomu w dniach
  26, 27, 28 kwietnia 2024 r. Złom można dostarczyć do OSP albo po zgłoszeniu telefonicznym zostanie odebrany ze wskazanego miejsca. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 7. Informacja o wakacyjnych rekolekcjach dla młodzieży w Magdalence na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 8. Parafia tutejsza organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami Św. Pawła w dniach 16 – 24 września 2024. Informacja w gablocie ogłoszeń lub u ks. Marcina.
 9. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci 
13 kwi

14. 04. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  14. 04. 2024 r.
III NIEDZIELA WIELKANOCNA 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na inwestycje parafialne. W przyszłą niedzielę taca na seminarium.
 2. Dziś obchodzimy Święto Chrztu Polski.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dziś  po Mszy Św. o godz. 10.30. Rozmowy z  kandydatami do bierzmowania i rodzicami w sobotę 20 kwietnia od godz. 10.00.
 4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii w przyszłą niedzielę 21 kwietnia w czasie Mszy Św. o godz. 16.00.
 5. W minionym tygodniu był pożar domu naszych parafian z ul. Jagiełły. Aby zebrać fundusze na pomoc, społeczność szkolna organizuje akcję sprzedaży ciast na terenie szkoły w czwartek 18 kwietnia. W naszym kościele będzie można przyjść z pomocą poszkodowanej rodzinie składając ofiarę do puszek w przyszłą niedzielę 21 kwietnia.
 6. OSP Jaktorów organizuje wiosenną zbiórkę złomu w dniach
  26, 27, 28 kwietnia 2024 r. Złom można dostarczyć do OSP albo po zgłoszeniu telefonicznym zostanie odebrany ze wskazanego miejsca. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 7. Parafia tutejsza organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami Św. Pawła w dniach 16 – 24 września 2024. Informacja w gablocie ogłoszeń lub u ks. Marcina.
 8. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci 
 9.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian:
   +Zofię Opala i +Irenę Budzałek.
  Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….
07 kwi

07. 04. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  07. 04. 2024 r.
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 

 1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania.
 2. Dziś Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Święto patronalne Caritas. Po Mszy zbiórka do puszek na Caritas.Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
 3. Pan Jezus objawiając się siostrze Faustynie zachęcał do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. W każdy piątek o godz. 15.00 odmawiamy wspólnie Koronkę w naszej świątyni. Na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego  z  rozważaniami i pieśniami z udziałem Chóru parafialnego zapraszamy dziś o godz. 15.00 w Godzinę Miłosierdzia.
 4. Zapowiadany program artystyczny o Wielkanocy nie odbędzie się dziś ze względu na chorobę uczniów występujących.
 5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona została z 25 marca na poniedziałek 8 kwietnia. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 6. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będzie możność podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Duchowa adopcja polega na zobowiązaniu się do codziennej modlitwy przez dziewięć miesięcy dziesiątkiem różańca w intencji adoptowanego duchowo dziecka.  Deklaracje znajdują się na stoliku z gazetami i przy wyjściu z kościoła. Po wypełnieniu można je złożyć jutro  po Mszach św.
 7.  Wypominki przypadające na Poniedziałek Wielkanocny zostały przeniesione na wtorek 9 kwietnia na godz. 18.00.
 8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę 14 kwietnia po Mszy Św. o godz. 10.30.
 9. Proszono o ogłoszenie, że Piknik Charytatywny dla Kamila, który walczy z chłoniakiem, będzie dziś przy szkole. Plakat w gablocie ogłoszeń.
 10. Parafia tutejsza organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami Św. Pawła w dniach 16 – 24 września. Informacja w gablocie ogłoszeń lub w zakrystii u ks. Marcina.
 11. Z prasy katolickiej polecamy : „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci 
 12. Przypominamy o wyborach samorządowych.
30 mar

31. 03. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  31. 03. 2024 r.
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 

 1. Przeżywaliśmy święte Triduum Paschalne. Liturgia tych dni pomagała nam spotkać się z naszym Zbawicielem. Dekoracja Ciemnicy przypomina nam, że Jezus przeszedł  więzienie, a na krzyż zabrał nasze grzechy. Jego umęczenie przedstawia obraz brata Alberta Chmielewskiego. Grób Pański przypomina nam, że Jezus umarł i zmartwychwstał dla mnie, dla Ciebie, dla zbawienia każdego z nas. Nawet jeśli w dekoracji nie znajdziemy swojego imienia, to ono jest w umęczonym Sercu Jezusa.  
 2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się we wspólne przygotowania zarówno liturgii jak i dekoracji: księżom, szczególnie Księdzu Marcinowi, który przygotował dekoracje „Grobu” oraz Wspólnotom Domowego Kościoła którzy mu pomagali. Dziękuję lektorom i ministrantom pod wodzą Ceremoniarza Macieja. Panu Kościelnemu Adamowi i wspomagającemu Panu Józefowi. Dziękuję Panie Edycie Ryczałek za ułożenie kwiatów w Ciemnicy i pod ołtarzem. Chórowi dziękuję za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem. Szczególne podziękowania należą się Strażakom i Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej za wartę przy Grobie Pańskim i udział w procesji rezurekcyjnej. Dziękuję Panu Andrzejowi  Romanowskiemu za przeprowadzone prace przy krzewach na terenie przykościelnym.
 3. Jutro drugi dzień Wielkanocy. Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tace w tym dniu są przeznaczone na utrzymanie Domu Kapłana Seniora.
 4. Modlitwa wstawiennicza we wtorek po Mszy wieczornej.
 5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego przygotowuje nas do obchodzonej w przyszłą niedzielę Uroczystości Miłosierdzia Bożego. Nowenna codziennie przed Mszą wieczorną, z wyjątkiem piątku kiedy jest o godz. 15.00.
 6. W piątek w oktawie Zmartwychwstania można spożywać pokarmy mięsne.
 7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy Czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej połączona z Modlitwą Uwielbienia prowadzoną przez ks. Marcina i Jego grupę. W sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy porannej z udziałem Domowego Kościoła.
 8. Przed świętami ks. Marcin uczestniczył w spotkaniu wielkanocnym w naszej Jaktorowskiej szkole i był pełen podziwu dla programu artystycznego przedstawionego przez uczniów. Program ten będzie można go usłyszeć w naszym kościele w przyszłą niedzielę  7 kwietnia po Mszy Św. o godz. 10.30.
 9. Wypominki przypadające na Poniedziałek Wielkanocny zostały przeniesione na wtorek 9 kwietnia na godz. 18.00.
 10. Proszono o ogłoszenie, że Piknik Charytatywny dla Kamila, który walczy z chłoniakiem, będzie w przyszła niedzielę 7 kwietnia przy szkole. Plakat w gablocie ogłoszeń.
 11. Parafia tutejsza organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami Św. Pawła w dniach 16 – 24 września. Informacja w gablocie ogłoszeń lub w zakrystii u ks. Marcina.
 12. Z prasy katolickiej polecamy : „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci 
24 mar

24. 03. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  24. 03. 2024 r.
VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –MĘKI PAŃSKIEJ – PALMOWA

 1. Dziś NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ. Poświęcenie palm na każdej
  Mszy Św.
 2. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.15.
 3. Spowiedź do środy – rano w czasie Mszy św. o godz. 7.00, po południu od godz. 17.40.
  W Wielki Piątek i Wielką Sobotę spowiedź tylko w wyznaczonych godzinach.
 4. Kancelaria czynna do środy.
 5. Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza do Domu Parafialnego na poranną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 od poniedziałku do środy.
 6. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego ze względu na Wielki Tydzień przeniesiona  z  dn. 25 marca na poniedziałek 8 kwietnia.

LITURGIA TRIDUUM PASCHALNEGO (program umieszczony w gablocie)

WIELKI CZWARTEK

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – godz. 19.00. Po Mszy Św. adoracja Najświętszego
Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00

WIELKI PIĄTEK

Od godz. 8.00 dalszy ciąg adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy.

Koronka do Miłosierdzia Bożego -godz. 15.00. Rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego.

Spowiedź godz. 15.00 – 18.00

Nabożeństwo Męki Pańskiej z adoracją Krzyża – godz. 19.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 23.00.

WIELKA SOBOTA

Od godz. 8.00 dalszy ciąg adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.

Święcenie pokarmów w kościele -w godz. 9.00 – 13.00, o godz. 14.00, w godz. 15.10 – 16.00.

    w zgłoszonych miejscach: na ul. Jagiełły – godz. 10.00, na ul. Leszczynowej –godz. 10.30.

Spowiedź godz. 9.00 – 11.00   i   15.00 – 17.00

Liturgia Wigilii Paschalnej– godz. 19.00. W czasie tej Mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Prosimy o przyniesienie świec.

Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 23.00

Zachęcamy strażaków z OSP do pełnienia warty przy Grobie Pańskim.

WIELKANOC

REZUREKCJA Z PROCESJĄ  o godz. 6.00.

Zapraszamy asystę procesyjną.

Msze św. godz. 10.30, 12.00, 18.00.

 • 7. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę produktów spożywczych na paczki świąteczne dla podopiecznych. Odbiór paczek w środę od godz. 15.00
 • 8. Parafia tutejsza organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami Św. Pawła w dniach 16 – 24 września. Informacja w gablocie ogłoszeń lub w zakrystii u ks. Marcina.
 • 9. Z prasy katolickiej polecamy : „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci  na kwiecień oraz gratisowe „Wiara i Życie”.
15 mar

17. 03. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  17. 03. 2024 r.
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje „Grobu Pańskiego” dziś przy wyjściu z kościoła.
 2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii dziś  w czasie Mszy w. o godz. 16.00.
 3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
  Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.
  15.  
  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek 22 marca ulicami parafii o godz. 19.00.
 4. Uroczystość Św. Józefa we wtorek 19 marca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 5. Pierwsza Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza w okresie Wielkiego Postu do Domu Parafialnego na poranną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 od poniedziałku do piątku.
 6. Druga Wspólnota Neokatechumenatu, zaprasza na Uroczyste Wyznanie Wiary zwane „Reditio Symboli” podczas Nieszporów sprawowanych w kościele w czwartek o godz. 19.00.
 7. Odwiedzenie chorych z posługą sakramentalną będzie w sobotę od godz.. 11.00. Można zgłaszać adresy chorych.
 8. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej zwana Niedzielą Palmową. Na każdej Mszy poświęcenie palm. Na stoisku można nabyć gałązki wierzby z których można przygotować palmy.
 9. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę produktów spożywczych na paczki świąteczne dla podopiecznych. Kosz ustawiony jest przy chrzcielnicy.
 10. Parafia tutejsza organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami Św. Pawła w dniach
  16 – 24 września. Informacja w gablocie ogłoszeń lub w zakrystii.
 11. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej zwraca się z prośbą o przekazanie
  1.5% podatku na rzecz Fundacji. Informacja na ulotkach.
 12. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”Gościa Niedzielnego”  Marcowy „Magazyn Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Eugeniusza Ilczuka, +Tadeusza Dubieleckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
09 mar

10. 03. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  10. 03. 2024 r.
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

K O M U N I K A T NUNCJATURY APOSTOLSKIEJ

Ojciec Święty Franciszek:

Przyjął rezygnację biskupa Andrzeja DZIUBY z posługi biskupa łowickiego.

Mianował administratora apostolskiego diecezji łowickiej sede vacante w osobie biskupa pomocniczego tejże diecezji Wojciecha Tomasza OSIALA.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na inwestycje parafialne. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje „Grobu Pańskiego”
 2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
  Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.
  15.  
  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15 oraz o godz. 19.00.
 3. Pierwsza Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza w okresie Wielkiego Postu do Domu Parafialnego na poranną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 od poniedziałku do piątku.
 4. Druga Wspólnota Neokatechumenatu, zaprasza na Uroczyste Wyznanie Wiary zwane „Reditio Symboli” podczas Nieszporów sprawowanych w kościele w czwartek o godz. 19.00.
 5. Rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Przeprowadzi je ks. prał. Robert Kwatek.  Dziś  nauki na wszystkich Mszach Św. Na prośbę parafian będzie dodatkowo Msza św. o godz. 16.00 dla chorych i starszych z udzieleniem sakramentu chorych. Prosimy pomóc tym osobom w dotarciu do kościoła i skorzystaniu z sakramentów.     W tygodniu od poniedziałku do środy nauki dla dorosłych w czasie Mszy Św. o godz. 7.00, 9.00, 19.00. Rekolekcje dla uczniów w poniedziałek, wtorek i środę: Kl. IV, V, VI o godz. 13.00, kl. VII, VIII o godz. 15.00, Kl. I, II, III o godz. 17.00. Dzień spowiedzi we wtorek w godzinach nauk.
 6. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii w przyszłą niedzielę  w czasie Mszy w. o godz. 16.00.
 7. Przewodniczący Episkopatu zachęca do podjęcia Nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia w dniach 16 – 24 marca o godz. 21.20. Informacja na plakacie.
 8. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę produktów spożywczych na paczki świąteczne dla podopiecznych. Kosz ustawiony jest przy chrzcielnicy.
 9. Parafia tutejsza organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami Św. Pawła w dniach
  16 – 24 września. Informacja w gablocie ogłoszeń lub w zakrystii.
 10. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej zwraca się z prośbą o przekazanie
  1.5% podatku na rzecz Fundacji. Informacja na ulotkach.
 11. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”Gościa Niedzielnego”  Marcowy „Magazyn Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zdzisława Skurę, +Czesława Łukasiaka, +Stanisławę Gomułę.. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
02 mar

03. 03. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  03. 03. 2024 r.
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie.
 2. (8.30) Po Mszy spotkanie Misyjnego Koła Żywego Różańca w sali na plebanii.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na budowę i remonty kościołów w diecezji.
  W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafialne.
 4. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
  Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1715.  
  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
 5. Próba chóru w ramach przygotowania do Triduum Paschalnego i Wielkanocy dziś o godz. 19.00 w sali na plebanii.
 6. Pierwsza Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza w okresie Wielkiego Postu do Domu Parafialnego na poranną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 od poniedziałku do piątku.
 7. Msza Św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek o godz. 18.00.
 8. Modlitwa wstawiennicza we wtorek po Mszy Św. wieczornej.
 9. W naszej diecezji odbywa się peregrynacja Relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów. W naszym dekanacie relikwie nawiedzą kościół MB Pocieszenia w Żyrardowie 5 marca. Ks. Dziekan zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy adoracja indywidualna.  Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 10. Druga Wspólnota Neokatechumenatu, zaprasza na Uroczyste Wyznanie Wiary zwane „Reditio Symboli” podczas Nieszporów sprawowanych w kościele w czwartek o godz. 19.00.
 11. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca.
 12. Od przyszłej niedzieli 10 marca rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Przeprowadzi je ks. prał. Robert Kwatek, długoletni przewodnik Łowickiej Pielgrzymki na Jasną Górę, były proboszcz katedry Łowickiej. 
  W niedzielę nauki na wszystkich Mszach Św. Na prośbę parafian będzie dodatkowo w niedzielę Msza św. o godz. 16.00 dla chorych i starszych z udzieleniem sakramentu chorych. Prosimy pomóc tym osobom w dotarciu do kościoła i skorzystaniu z sakramentów.     W tygodniu od poniedziałku do środy nauki dla dorosłych w czasie Mszy Św. o godz. 7.00, 9.00, 19.00. Rekolekcje szkolne według wywieszonego planu.
 13. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę produktów spożywczych na paczki świąteczne dla podopiecznych. Kosz ustawiony jest przy chrzcielnicy.
 14. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej zwraca się z prośbą o przekazanie
  1.5% podatku na rzecz Fundacji. Informacja na ulotkach.
 15. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”Gościa Niedzielnego”  Marcowy „Magazyn Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.
 16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Elżbietę Wiśniewską, +Józefa Staniaszka, +Ewę Duda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
24 lut

25. 02. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  25. 02. 2024 r.
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dziś zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom Ad Gentes. W przyszłą niedzielę taca na budowę i remonty kościołów w diecezji.
 2. Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Św. dziś na Mszy Św. o godz. 16.00.
 3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
  Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1715.  
  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
 4. Kolejne spotkanie konferencji przedmałżeńskich dziś o godz.19.00.
 5. Próba chóru w ramach przygotowania do Triduum Paschalnego i Wielkanocy dziś
  o godz. 19.00 w sali na plebanii.
 6. Pierwsza Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza w okresie Wielkiego Postu do Domu Parafialnego na poranną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 od poniedziałku do piątku.
 7. Druga Wspólnota Neokatechumenatu, zaprasza na Uroczyste Wyznanie Wiary zwane „Reditio Symboli” podczas Nieszporów sprawowanych w kościele w czwartek o godz. 19.00. W tym tygodniu z udziałem Ks. Biskupa Wojciecha Osiala.
 8. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Przypominamy o spowiedzi i komunii pierwszopiatkowej. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. porannej.
 9. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej zwraca się z prośbą o przekazanie
  1.5% podatku na rzecz Fundacji. Informacja na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 10. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”Gościa Niedzielnego” „Magazyn Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci już na marzec.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Barbarę Staniaszek, +Mieczysławę Piesta. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
17 lut

18. 02. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  18. 02. 2024 r.
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
  Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1715.  
  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
   Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2.  Rekolekcje Wielkopostne planowane są w dniach 10 – 13 marca.
 3. Nowy cykl konferencji przedmałżeńskich rozpocznie się dziś o godz.19.00.
 4. Pierwsza Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza w okresie Wielkiego Postu do Domu Parafialnego na poranną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 od poniedziałku do piątku.
 5. Druga Wspólnota Neokatechumenatu, w ramach kolejnego etapu formacji, zaprasza na Uroczyste Wyznanie Wiary zwane „Reditio Symboli” podczas Nieszporów sprawowanych w kościele w poniedziałek i czwartek o godz. 19.00.
 6. Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Św. w przyszłą niedzielę 25 lutego na Mszy Św. o godz. 16.00.
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom Ad Gentes.
 8. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej zwraca się z prośbą o przekazanie
  1.5% podatku na rzecz Fundacji. Informacja na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 9. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”Gościa Niedzielnego” „Magazyn Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci już na marzec.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Jadwigę Sosnowską, +Andrzeja Irzyckiego, +Adolfa Boryckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.