16 Wrz

15. 09. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15. 09. 2019 r.
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w dniu wczorajszym zgromadzili się na modlitwę przy krzyżach w naszej parafii.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na diecezjalne środki przekazu społecznego.
 3. Dzieci kl. III przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Św. oraz ich rodziców zapraszamy na Mszę św. dziś na godz. 16.00.
 4. W środę 18 września Święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży  a także patrona Polski.
 5.  W sobotę Święto Św. Mateusza Apostoła.
 6. W przyszłą niedzielę 22 września zapraszamy uczniów kl. VIII, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania, na spotkanie po Mszy Św. o godz. 12.00. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców.
 7. W 75 rocznicę Bitwy pod Jaktorowem zapraszamy na Mszę św. na cmentarzu w Budach Zosinych w intencji poległych w niedzielę 29 września o godz. 12.00 w. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 8. Biskup Łowicki kieruje do Kół Żywego Różańca zaproszenie na Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Domaniewicach, która odbędzie się 28 września.
 9. Siostry Misjonarki Świętej Rodziny w Komorowie serdeczne dziękują za  zaangażowanie w zbiórkę makulatury, z której dochód przeznaczany jest na pomoc w misjach. Kontener ustawiony jest na parkingu plebanii.
 10. Trwają prace przy przebudowie ulicy Powstańców. Prosimy o nie parkowanie samochodów na parkingu przed kościołem w ciągu tygodnia.
 11. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Polecamy też kalendarz diecezjalny,album z wizyty Jana Pawła II w Łowiczu i książeczkę „Wszystko o Dekalogu” oraz modlitewniki.
07 Wrz

08. 09. 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08. 09. 2019 r.
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na cele inwestycyjne. W przyszłą niedzielę taca na diecezjalne środki przekazu społecznego.
 2. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 1030 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas pierwszych.
 3. W poniedziałek modlitwa wypominkowa w czasie Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W poniedziałek nie będzie czynna kancelaria po Mszy wieczornej.
 5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „EFRAIM” serdecznie zaprasza  wszystkich chętnych na kolejny  rok spotkań modlitewnych, które rozpoczynają  się w każdy piątek w kościele wieczorną  Mszą św. o godz. 18.00,  a następnie na salce w budynku plebanii.
 6. Dodatkowo przypominamy o możliwości skorzystania z modlitwy wstawienniczej w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00
 7. W sobotę  14 września Święto podwyższenia Krzyża Świętego.
 8. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską modlitwę ”Polska pod Krzyżem”, która będzie miała miejsce we Włocławku w sobotę 14.09.2019. W naszej parafii zapraszamy na modlitwę w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 przy krzyżach na naszych ulicach.  Miejsca modlitwy są następujące:Krzyż przy Kościele. Krzyż przy zbiegu ul. Chełmońskiego i Wyczółkowskiego. Krzyż przy ul. Błotnej. Krzyż przy ul. Skokowskiego. Krzyż na Grabniku, ul. Pomorska. Krzyż w Budach przy zbiegu ul. Radziejowickiej i ks. Baranowskiego. Krzyż w Budach Michałowskich, ul. Baranowskiego.  Zapraszamy do modlitwy o nawrócenie i zachowanie wiary w naszej Ojczyźnie. 
 9. Strażacy, Urząd Gminy i Biblioteka Publiczna serdecznie zapraszają na II FESTYN RODZINNY, który odbędzie się dziś od godz. 15.00 na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaktorowie. Wystąpią: Danuta Błażejczyk, Krzysztof Gwiazda, Zespół Skandal, Zespól Flash Dance oraz Bogdan Michalec jako Klaun Fred. Wśród atrakcji dla dzieci i młodzieży przewidziano konkursy i gry sportowe,  bezpłatne eurobandżi i mobilny plac zabaw. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 10. W sobotę 14 września organizowane jest w Łowiczu Diecezjalne Spotkanie Młodzieży pod hasłem „MĘŻCZYZNĄ I NIEWIASTĄ STWORZYŁ ICH… Droga powołania – odnaleźć sens życia”. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Program w gablocie ogłoszeń. Zainteresowanych wyjazdem na to spotkanie prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po Mszy św. do ks. Pawła.
 11. Ojcowie Franciszkanie zapraszają do Niepokalanowa na III Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci 14 września. Msza  św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. bp Wojciecha Osiala, biskupa pomocniczego naszej diecezji. Program na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 12.  „Stowarzyszenie Jedność w Prawdzie” wraz z Muzeum Lwowa i Kresów zapraszają na obchody 80-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w dniu 14 września o godz. 14.00 do Kuklówki Radziejowickiej – Dwór Biniszewicze. Program na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 13. Dzieci kl. III przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Św. oraz ich rodziców zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę 15 września na godz. 16.00.
 14. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Polecamy też kalendarz diecezjalny,album z wizyty Jana Pawła II w Łowiczu i książeczkę „Wszystko o Dekalogu”. Jest też okolicznościowe czasopismo  Chrystus i ty wydane na Święto Podwyższenia Krzyża Św.
 15. W minionym tygodniu odeszły do Pana śp. Bogusława Dębecka i śp. Elżbieta Giergielewicz. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu.

Zapowiedzi wywieszone w gablocie ogłoszeń.

01 Wrz

01. 09. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01. 09. 2019 r.
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o nowe powołania kapłańskie.
 2. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na KUL. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje.
 3. Trwają prace przy przebudowie ulicy Powstańców. Prosimy o nie parkowanie samochodów na parkingu przed kościołem w ciągu tygodnia.
 4. Kończą się wakacje. Rozpoczniemy w poniedziałek 2 września nowy rok szkolny i katechetyczny Mszą św. w kościele o godz. 8.00. Zapraszamy nauczycieli, uczniów i rodziców. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 1030 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas pierwszych.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu. Okolicznościowe modlitwy po Mszach wieczornych. Spowiedź pierwszopiątkowa rano przed i w trakcie Mszy, wieczorem od 17.20.
 6. Strażacy, Urząd Gminy i Biblioteka Publiczna serdecznie zapraszają na
  II FESTYN RODZINNY, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 8 września od godz. 15.00 na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaktorowie.
 7. Wystąpią: Danuta Błażejczyk, Krzysztof Gwiazda, Zespół Skandal, Zespól Flash Dance oraz Bogdan Michalec jako Klaun Fred. Wśród atrakcji dla dzieci i młodzieży przewidziano konkursy i gry sportowe,  bezpłatne eurobandżi i mobilny plac zabaw. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 8. W sobotę 14 września organizowane jest w Łowiczu Diecezjalne Spotkanie Młodzieży pod hasłem „MĘŻCZYZNĄ I NIEWIASTĄ STWORZYŁ ICH… Droga powołania – odnaleźć sens życia”. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Program w gablocie ogłoszeń.
 9. Również 14 września organizowane jest ogólnopolskie spotkanie ewangelizacyjne we Włocławku na lotnisku Kruszyn pod hasłem „ Polska pod Krzyżem”. Wobec sytuacji ataków na Kościół i problemu odejścia od wiary przez wielu na całym świecie, powstała inicjatywa wspólnej modlitwy w blasku Krzyża Chrystusowego. Rozpoczęcie o godzinie 11:00. Szczegółowy program w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej: polskapodkrzyzem.pl Wspólnota Odnowy w Duchu Św. Efraim organizuje pielgrzymkę autokarem na to spotkanie, wyjazd o godz. 7.00. Powrót- około północy.Zapisy dziś po każdej Mszy Św. w zakrystii, a najpóźniej w poniedziałek
 10. 2 września w Gminnej Bibliotece w Jaktorowie. Koszt wyjazdu- 40 zł. W razie braku odpowiedniej liczby zgłoszeń istnieje możliwość dołączenia do pielgrzymki z Grodziska Maz. lub odwołania. Przy zapisach prosimy o numer telefonu.
 11. „Stowarzyszenie Jedność w Prawdzie” wraz z Muzeum Lwowa i Kresów zapraszają na obchody 80-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w dniu 14 września o godz. 14.00 do Kuklówki Radziejowickiej – Dwór Biniszewicze. Program na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 12. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Polecamy też kalendarz diecezjalny,album z wizyty Jana Pawła II w Łowiczu i książeczkę „Wszystko o Dekalogu”
 13. Zapowiedzi wywieszone w gablocie ogłoszeń.
01 Wrz

25. 08. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25. 08. 2019 r.
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W poniedziałek 26 sierpnia Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7. 00 i 18.00.
 2. Trwają prace przy przebudowie ulicy Powstańców. Prosimy o nie parkowanie samochodów na parkingu przed kościołem w ciągu tygodnia.
 3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL.
 4. Kończą się wakacje. Rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny w poniedziałek 2 września Mszą św. w kościele o godz. 8.00.
 5. Stowarzyszenie „ Polska pod Krzyżem”  organizuje ogólnopolską modlitwę „Pod Krzyżem” we Włocławku na lotnisku Kruszyn 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża. Program wywieszony w gablocie ogłoszeń.
 6. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 7. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej parafii śp. Krystyna Cieplak, śp. Alina Kulis, śp. Barbara Szwed. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
 8. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
01 Wrz

18. 08. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18. 08. 2019 r.
XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bóg zapłać za ofiary na budowę i remonty kościołów w diecezji.
 2. Trwają prace przy przebudowie ulicy Powstańców. Prosimy o nie parkowanie samochodów na parkingu przed kościołem w ciągu tygodnia.
 3. W dalszym ciągu prowadzona jest zbiórka makulatury na misje.
  Kontener ustawiony jest na parkingu przy plebanii.
 4. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 5. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej parafii śp. Bronisław Parol. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….
 6. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
10 Sie

11. 08. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11. 08. 2019 r. XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za ofiary składane na inwestycje.

2. Msza św. z modlitwą wypominkową w najbliższy poniedziałek
o godz. 18.00.

3. W środę 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego.

4. W czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. tak jak w niedzielę. W czasie każdej Mszy poświęcenie ziół i kwiatów.

5. W przyszłą niedzielę taca na budowę i remonty kościołów w diecezji.

6. Rozpoczęły się prace przy przebudowie ulicy Powstańców. Będzie to się wiązało z pewnymi utrudnieniami wchodzenia do kościoła główną bramą. Prosimy o nie parkowanie samochodów na parkingu przed kościołem.

7. W dalszym ciągu prowadzona jest zbiórka makulatury na misje. Kontener ustawiony jest na parkingu przy plebanii.

8. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny (z płytą z pieśniami patriotycznymi), Mały Gość Niedzielny.

9. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej parafii śp. Janina Strzemieczna. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

10. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.

10 Sie

04. 08. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04. 08. 2019 r. XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie.

2. Spotkanie organizacyjne przed Łowicką Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę odbędzie się 4 sierpnia o godz. 19.00 w Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie. Można zapisać się na spotkaniu. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.

3. We wtorek 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św.
o godz. 7.00 i 18.00.

4. W piątek Święto Św. Teresy Benedykty(Edyty Stein) patronki Europy a w sobotę Święto Św. Wawrzyńca.

5. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.

6. W tym tygodniu rozpoczną się prace przy przebudowie ulicy Powstańców. Będzie to się wiązało z pewnymi utrudnieniami wchodzenia do kościoła główną bramą. Prosimy o nie parkowanie samochodów na parkingu przed kościołem.

7. W dalszym ciągu prowadzona jest zbiórka makulatury na misje. Kontener ustawiony jest na parkingu przy plebanii.

8. Informacja o bezpłatnym badaniu słuchu w gablocie ogłoszeń

9. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

10. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej parafii śp. Krystyna Leple. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

11. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.

28 Lip

28. 07. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28. 07. 2019 r.
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś po Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Kierowców, którzy chcą z tego skorzystać prosimy o podjeżdżanie pod bramę plebanii przy ul. Chełmońskiego. Ofiary składane przy poświęceniu przekazane będą na Fundację Miva Polska, a  przeznaczone na transport dla misjonarzy.
 2. Jak co roku Zespół Episkopatu ds. Trzeźwości  kieruje apel o abstynencję w miesiącu sierpniu.
 3. W piątek 2 sierpnia  franciszkańskie Święto MB Anielskiej. W tym dniu można zyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli”. Należy nawiedzić kościół, odmówić Modlitwę Pańską i Wierzę w Boga. Odpust w Miedniewicach.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu sierpniu. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa przed i w trakcie Mszy św.
 5. Trwają zapisy na Łowicką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę do Grupy Czerwonej. W najbliższym czasie zapisywać się można poprzez
  u Przewodnika Grupy Ks. Romana Wawrzyniaka z Baranowa.
  Spotkanie organizacyjne 4 sierpnia o godz. 19.00 w Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie. Można zapisać się na spotkaniu. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
 6. W dalszym ciągu prowadzona jest zbiórka makulatury na misje.
  Kontener ustawiony jest na parkingu przy plebanii.
 7. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 8. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej parafii śp. Bogdan Centkowski i śp. Stefan Oskiera. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
28 Lip

21. 07. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21. 07. 2019 r.
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W związku z zaproszeniem na pielgrzymkę na Jasną Górę jakie skierował Biskup Ordynariusz informujemy, że trwają zapisy na pielgrzymkę do Grupy Czerwonej. W najbliższym czasie zapisywać się można poprzez internet.
 2. W poniedziałek święto Św. Marii Magdaleny.
 3. We wtorek Święto Św. Brygidy, patronki Europy.
 4. W czwartek święto Św. Jakuba Apostoła a także Św. Krzysztofa – patrona automobilistów. 
 5. Poświęcenie pojazdów mechanicznych w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę.
 6. W piątek wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
 7. W dalszym ciągu prowadzona jest zbiórka makulatury na misje.
  Kontener ustawiony jest na parkingu przy plebanii.
 8. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 9. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Wiesław Krzyżewski. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….
 10. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
13 Lip

14. 07. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14. 07. 2019 r.
XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przypominamy o cotygodniowych nabożeństwach:
  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1800  oraz
  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 1500.
 2. W dalszym ciągu prowadzona jest zbiórka makulatury na misje.
  Kontener ustawiony jest na parkingu przy plebanii.
 3. Biblioteka Publiczna  zaprasza dzieci na spektakl kukiełkowy
  pt. „Nie tylko o Brzydkim Kaczątku” w wykonaniu teatru CONIECO
  z Białegostoku, który odbędzie się w najbliższy wtorek – 16 lipca
  o godz. 17.00 na auli Gimnazjum w Jaktorowie.
 4. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 5. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.