13 Lip

14. 07. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14. 07. 2019 r.
XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przypominamy o cotygodniowych nabożeństwach:
  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1800  oraz
  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 1500.
 2. W dalszym ciągu prowadzona jest zbiórka makulatury na misje.
  Kontener ustawiony jest na parkingu przy plebanii.
 3. Biblioteka Publiczna  zaprasza dzieci na spektakl kukiełkowy
  pt. „Nie tylko o Brzydkim Kaczątku” w wykonaniu teatru CONIECO
  z Białegostoku, który odbędzie się w najbliższy wtorek – 16 lipca
  o godz. 17.00 na auli Gimnazjum w Jaktorowie.
 4. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 5. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
13 Lip

07. 07. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07. 07. 2019 r.
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Jak co miesiąc, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. adoracja
  i modlitwy o powołania kapłańskie. Dziś przypada też w naszej parafii diecezjalny dzień modlitw o powołania. Zapraszamy na dodatkowe nabożeństwo o godz. 1730.
 2. W poniedziałek zapraszamy na modlitwę wypominkową w czasie Mszy św. o godz. 1800
 3. Przypominamy o cotygodniowych nabożeństwach:
  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1800  oraz
  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 1500.
 4. W dalszym ciągu prowadzona jest zbiórka makulatury na misje.
  Kontener ustawiony jest na parkingu przy plebanii.
 5. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 6. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp.:.+Henrykę Wiśniewską, +Małgorzatę Wasiak, +Zbigniewa Świerkosza. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 • Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
30 Cze

30. 06. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30. 06. 2019 r.
 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli uczestników Pielgrzymki Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Za przygotowane kanapki, ciasta oraz za przyjęcie na nocleg Bóg zapłać. W tym roku pielgrzymi nie korzystali z pomieszczeń w Gimnazjum i Straży Pożarnej albowiem mogli już korzystać z pomieszczeń i łazienek nowego Domu Parafialnego. Chociaż nie wszystko jest jeszcze wykończone, ale pielgrzymi byli bardzo zadowoleni.
 2. Dziś Dzień Imienin obchodzi Pani Emilia, nasza organistka. Składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych i dziękujemy za posługę w naszej parafii.
 3. Przypominamy o cotygodniowych nabożeństwach: Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1800  oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 1500.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dodatkowe modlitwy przy Mszach wieczornych.
 5. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafii.
 6. Od pewnego czasu przeprowadzane są w naszej diecezji sukcesywne
  modlitwy o nowe powołania kapłańskie(co dzień w innej parafii). Taki dzień przypada w naszej parafii w przyszłą niedzielę 7 lipca. Do adoracji, które przeprowadzamy w każdą pierwszą niedzielę miesiąca włączymy dodatkowe modlitwy o powołania.
 7. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny (a w nim wzmianka o poświęceniu krzyża), Mały Gość Niedzielny.
 8. Witamy nowego wikariusza w naszej parafii ks. Pawła Józwiaka. Pochodzi z parafii Kutno Łąkoszyn a ostatnio pracował w Żychlinie.
 9. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp.:Mariannę Szyszkę i śp. Janusza Siedleckiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
24 Cze

23. 06. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23. 06. 2019 r.
 XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zakończył się rok szkolny, rozpoczęły wakacje. Życzymy dzieciom i młodzieży dobrego wypoczynku a jednocześnie przypominamy, że nie  powinniśmy robić wakacji od łączności z Panem Bogiem. Zachęcamy do spełniania praktyk religijnych w czasie wypoczynku wakacyjnego.
 2. Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli czynny udział w procesji Bożego Ciała i pomagali w jej przeprowadzeniu. Dziękuję także wszystkim, którzy uczestniczyli w poświęceniu krzyża przy ul. Skokowskiego i przyczynili się do jego postawienia.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa
   codziennie o godz. 1730.
 4. W poniedziałek 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze św. w naszym kościele o godz. 700 i 1800.
 5. Zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesję zakończenia Oktawy Bożego Ciała w czwartek 27 czerwca o godz. 1730. Zachęcam ministrantów, dzieci w strojach komunijnych i asystę procesyjną  na procesję.  Po procesji poświęcenie wianków i Msza św.
 6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 700, 900, 1800. Ze względu na uroczystość nie ma postu.
 7. W sobotę 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.  Msze św. w naszym kościele o godz. 700, 900, 1800. Taca przeznaczona jest na tzw. „Daninę św. Piotra”, czyli do dyspozycji Stolicy Apostolskiej.
 8. W sobotę 29 czerwca będziemy gościć w naszej parafii Pielgrzymkę Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Zgodnie z tradycją podejmujemy pielgrzymów kolacją i przyjmujemy na nocleg. Prosimy Parafian o przyniesienie w sobotę 29 czerwca kanapek dla pielgrzymów na godz. 1630 oraz o przyjęcie pielgrzymów na nocleg. Do Niepokalanowa Pielgrzymi wyruszają w niedzielę o godz. 600.
 9. Przypominamy o rowerowej wyprawie historycznej, którą poprowadzi jaktorowski historyk Pan Jerzy Gmurski dziś od godz. 1500. Zbiórka przy krzyżu na ul. Chełmońskiego ( przy Kołaczku).
 10. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny (artykuł o naszym parafianinie Zdzisławie Kakietku), Mały Gość Niedzielny.
 11. Decyzją Władzy Diecezjalnej ks. Piotr Borowski, który pomagał nam w pracy duszpasterskiej otrzymał nominację na funkcję proboszcza parafii pw. MB Częstochowskiej w Grzymkowicach. Serdecznie dziękujemy ks. Piotrowi za wszelkie dokonania duszpasterskie w naszej parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowej placówce. Ponieważ Dzień Imienin będzie ks. Piotr przeżywał w swojej parafii składamy już dzisiaj serdeczne życzenia imieninowe.
 12. W przyszłą niedzielę powitamy nowego wikariusza ks. Pawła Józwiaka.
15 Cze

16. 06. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16. 06. 2019 r.
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ TRÓJCY

 1. Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa
   codziennie o godz. 17
  30.
 2. Msza św. z modlitwą wypominek odbędzie się  w poniedziałek 17 czerwca o godz. 1800.
 3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w środę 19 czerwca o godz. 800. Niech udział we Mszy św. będzie wyrazem wdzięczności Bogu za otrzymane łaski w mijającym roku szkolnym.
 4. Uroczystość Bożego Ciała z Procesją Eucharystyczną ulicami naszej parafii przeżywać będziemy w czwartek 20 czerwca. Msze św.:  o godz. 830, o godz. 1100 z procesją do czterech ołtarzy oraz o godz. 1800. Przygotowanie ołtarzy i trasa procesji będą według ubiegłorocznego porządku.
  (Ołtarz I – Strażacy OSP, Ołtarz II – mieszkańcy ul. Chmielowskiego,
  Ołtarz III – Neokatechumenat,  Ołtarz IV – Wspólnota Odnowy w Duchu św.
  Dzieci komunijne i rocznicowe niech przyjdą w strojach komunijnych. Zachęcam do udekorowania domów na trasie procesji. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatkami w czasie procesji zapraszamy na próbę w poniedziałek o godz. 1700 przy kościele. Zachęcamy do przynoszenia kwiatków do sypania.
 5. Zwracamy się z prośbą, aby w Uroczystość Bożego Ciała, nie parkować samochodów przy ul. Powstańców i wzdłuż trasy procesji, zwłaszcza
  od godz. 1000 do 1300.
 6. Zapraszamy na uroczystość poświęcenia krzyża przy skrzyżowaniu ulic Skokowskiego i Ułanów w dzień Bożego Ciała o godz. 1700. Po zgłoszeniu do parafii, że stary krzyż w tym miejscu może ulec przewróceniu, postawienia nowego krzyża podjął się Pan Tomasz Jackowicz, pochodzący z naszej parafii. Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi za ten piękny dar a Panu Andrzejowi  Romanowskiemu za przygotowanie terenu wokół krzyża. Zachęcamy do udziału w uroczystości poświęcenia krzyża. Wiem, że mieszkańcy
  ul. Skokowskiego organizują po uroczystości agapę, czyli poczęstunek, będzie więc coś dla ducha i dla ciała.
 7. Stowarzyszenie Mężczyzn św. Józefa organizuje w Częstochowie Pielgrzymkę mężczyzn czyli Męskie Oblężenie Jasnej Góry 22 czerwca ( w przeddzień Dnia Ojca). Program w gablocie ogłoszeń.
 8. Radni Gminy Jaktorów organizują rowerową wyprawę historyczną, którą poprowadzi jaktorowski historyk Pan Jerzy Gmurski w niedzielę 23 czerwca od godz. 1500. Zbiórka przy krzyżu na ul. Chełmońskiego ( przy Kołaczku).
 9.  Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców, która będzie w dniach 1 i 2  lipca na Jasnej Górze.
 10. Przypominamy o Koncercie Uwielbienia „ GRODZISK DLA JEZUSA”, który odbędzie się w środę 19 czerwca o godz. 1830 w Parku Skarbków w Grodzisku Mazowieckim. Wystąpią zespoły „ Mocni w Duchu” i GDJ.
 11. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 12. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy +Ewę Markowską i + Witolda Bieleckiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.
10 Cze

09. 06. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09. 06. 2019 r.
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW

 1. NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW. kończy okres spowiedzi wielkanocnej.
 2. Bóg zapłać za ofiaryna tacę przeznaczone na inwestycje parafialne.
 3. Dzieci kl. III przyjmą dziś Pierwszą Komunię Świętą na Mszy św. o godz. 1030.
 4. W dniu jutrzejszym ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY MATKI KOŚCIOŁA.
 5. Ze względu na Biały Tydzień dzieci komunijnych WYPOMINKI czytane będą w przyszły poniedziałek 17 czerwca.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa
  o godz. 1730.
 7. W czwartek ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA.
 8. W piątek 14 czerwca 20 rocznica wizyty pasterskiej Św. Jana Pawła II
  w Łowiczu. Uroczystości rocznicowe odbędą się 16 czerwca w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu o godz. 1700.
 9. Na parkingu przy plebanii jest ustawiony kontener na makulaturę. Dochód ze zbiórki przekazany będzie Siostrom Misjonarkom Świętej Rodziny pracującym w Tanzanii.
 10. „Rodzina źródłem miłości” pod takim hasłem wyruszy w Grodzisku Mazowieckim MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY dn.16 czerwca od godz. 1130. Na zakończenie piknik z wieloma atrakcjami dla dzieci. Informacja na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 11. IV edycja Koncertu Uwielbienia „ GRODZISK DLA JEZUSA” odbędzie się w środę 19 czerwca o godz. 1830 w Parku Skarbków w Grodzisku Mazowieckim. Wystąpią zespoły „ Mocni w Duchu” i GDJ.
 12. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny (z płytą z filmem o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski), Mały Gość Niedzielny.
 13. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy +Zdzisława Ceglińskiego. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.
01 Cze

02. 06. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02. 06. 2019 r.
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. Dziś Dzień Dziękczynienia za Opatrzność Bożą.
  Po Mszy św. zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa
  o godz. 1730.
 3. Misyjne Koło Różańcowe zaprasza na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 830. Ponieważ ubywa członków Koła zachęcamy tych, którzy modlitwą chcą wspierać misje, do zgłoszenia się na spotkanie.
 4. Możemy też materialnie wspierać misje przez zbiórkę makulatury. Na parkingu przy plebanii jest ustawiony kontener na makulaturę. Dochód ze zbiórki przekazany będzie Siostrom Misjonarkom Świętej Rodziny pracującym w Tanzanii.
 5. W poniedziałek 3 czerwca Mszą św. o godz. 600 w kościele sióstr Bernardynek w Łowiczu rozpocznie się 364 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Przypominamy o spowiedzi i  komunii pierwszopiątkowej.
 7. Uroczystość Zesłania Ducha św. przypada w przyszłą niedzielę. Kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
 8. Dzieci kl. III przyjmą w przyszłą niedzielę Pierwszą Komunię Świętą na Mszy św. o godz. 1030. Pierwsza spowiedź dla dzieci będzie w piątek 7 czerwca o godz. 1600.Do spowiedzi zachęcamy również rodziców.
 9. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafialne.
 10. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza do kibicowania zawodnikom podczas XI Gminnej Olimpiady Niepełnosprawnych Sportowców pod hasłem: „Pokonaj Siebie”, która odbędzie się w sobotę 8 czerwca od godz. 1000 w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Jaktorowie.
 11. „Rodzina źródłem miłości” pod takim hasłem wyruszy w Grodzisku Mazowieckim MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY dn. 16 czerwca od godz. 1130. Informacja na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 12. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 13. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp.+ Sławomira Sosnowskiego i Bogdana Korzębskiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.
25 Maj

26. 05. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26. 05. 2019 r.
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1.  Dziś Dzień Matki. Wszystkim mamom życzymy radości z wypełniania tego wielkiego powołania jakim jest „bycie matką”. Niech Maryja , patronka wszystkich matek wyprasza mamom potrzebne łaski.
 2.  Dziś Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w czasie Mszy św. o godz. 1030.
 3. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. dziś o godz. 1600.
 4. Dziś zbiórka do puszek na KUL.
 5. W tym tygodniu ostatnie  nabożeństwa majowe o godz. 1730, zakończenie w piątek. Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha św.
 6. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Od soboty nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1730.
 7. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypada w przyszłą niedzielę. W tygodniu przed Wniebowstąpieniem, od poniedziałku do środy, modlimy się o urodzaje.
 8. W przyszłą niedzielę Dzień Dziękczynienia za Opatrzność Bożą. Po Mszy św. zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 9. W poniedziałek 3 czerwca Mszą św. o godz. 600 w kościele sióstr Bernardynek w Łowiczu rozpocznie się 364 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
 10. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 11. Link do Listu Konferencji Episkopatu
  https://www.archidiecezja.lodz.pl/2019/05/biskupi-do-wiernych-nie-uczynilismy-wszystkiego-aby-zapobiec-krzywdom/
20 Maj

19. 05. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19. 05. 2019 r.
V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1.  W sobotę młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania z rąk ks. Biskupa Wojciecha Osiala. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości i w niej uczestniczyli.
 2. Dziś przypada 45 rocznica konsekracji naszego kościoła, której dokonał Prymas Kardynał Stefan Wyszyński.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na inwestycje parafialne.
 4. W związku z miesiącem maryjnym i zbliżającym się Dniem Matki zapraszamy na Koncert „ Ave Maria dla Matki” który odbędzie się w naszym kościele dziś po Mszy św. o godz. 1200. W programie znane i mniej znane utwory „Ave Maria” w opracowaniach: gregoriańskim, Gounoda, Schuberta, Moricone, Donizetiego, Cacciniego, Seroca, No Moro, Bacha. Program w gablocie ogłoszeniowej. Naprawdę warto posłuchać. Zapraszamy.
 5. Przypominamy o nabożeństwach majowych codziennie o godz. 1730.
 6. W przyszłą niedzielę 26 maja Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w czasie Mszy św. o godz. 1030. Spowiedź dzieci i rodziców w piątek od godz. 1600. Przygotowanie do uroczystości w środę ok. godz. 1900.
 7. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii na Mszę św. o godz. 1600.
 8. VI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet odbędzie się w tym roku w Rawie Mazowieckiej 25 maja pod hasłem „Strażniczki życia”. Program na plakacie w  gablocie ogłoszeniowej.
 9. Dziękuję Panu Mirosławowi Strzemiecznemu i jego pomocnikom za przewiezienie ziemi z cmentarza i ułożenie kostki brukowej do ujęcia wodociągowego na cmentarzu.
 10. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 11. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Stefana Terleckiego
  Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
11 Maj

12. 05. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12. 05. 2019 r.
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na seminarium duchowne w Łowiczu oraz za ofiary do puszek w ubiegłą niedzielę na organizację „Pustyni Maryi”. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafialne.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730.
 3.  Msza św. w intencji wymienianych w wypominkach w poniedziałek o godz. 1800.
 4. W sobotę 18 maja młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. Biskupa Wojciecha Osiala, w czasie Mszy św. o godz. 1800. Zapraszamy parafian na tę uroczystość. Przygotowanie do uroczystości w poniedziałek i wtorek o godz. 1900. Spowiedź kandydatów, świadków i rodziców w piątek 17 maja  od godz. 1600  i w sobotę od godz. 900.
 5.  Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” zaprasza na spotkanie pt. „Granice dzieci i dorosłych”. Prelekcja, którą poprowadzi psycholog Jarosław Żyliński odbędzie się w czwartek 16 maja o godz. 1900 w Gimnazjum w Jaktorowie. Podczas wykładu organizatorzy zapewniają opiekę i atrakcyjne zajęcia dla dzieci. Informacja na zaproszeniu w gablocie ogłoszeniowej.
 6. W związku z miesiącem maryjnym i zbliżającym się Dniem Matki zapraszamy na Koncert „ Ave Maria dla Matki” który odbędzie się w naszym kościele 19 maja po Mszy św. o godz. 1200. W programie znane i mniej znane utwory „Ave Maria” w opracowaniach: gregoriańskim, Gounoda, Schuberta, Moricone, Donizetiego, Cacciniego, Seroca, No Moro, Bacha. Program w gablocie ogłoszeniowej
 7. VI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet odbędzie się w tym roku w Rawie Mazowieckiej 25 maja pod hasłem „Strażniczki życia”. Program na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
 8. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd autokarowy na VIII Kongres Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, który odbędzie się w sobotę 18.05.2019 w Częstochowie Zapisy w bibliotece. 
 9. Ponownie zostało zamontowane ujęcie wodociągowe na cmentarzu. Jesienią ktoś  uszkodził urządzenie (prawdopodobnie w czasie próby kradzieży). Dziękuję tym, którzy pomagali w naprawie urządzenia.
 10. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.