28 Paź

28. 10. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXX NIEDZIELA ZWYKŁA   28. 10. 2018 r.

 1. Dziś dzień imienin i urodzin naszego rezydenta Księdza Prałata Tadeusza Szczękulskiego. Składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych w dalszej kapłańskiej posłudze. Msza św. w intencji solenizanta dziś o godz. 1200.
 2. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. wraz z ich rodzicami na Mszę św. dziś o godz. 1600.
 3. W środę zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 1730.
 4. W wigilię Wszystkich świętych 31 października, organizowane są wieczorem nabożeństwa przy relikwiach świętych tzw. Noc Świętych. W tym tygodniu w środę zaprasza nas parafia św. Karola Boromeusza w Żyrardowie na godz. 1930.
 5. W czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz.: 8.30, 10.30, 18.00. Na cmentarzu Msza św. o godz. 12.00. Po Mszy Nabożeństwo z modlitwami za zmarłych i procesją po cmentarzu z poświęceniem grobów. W czasie nabożeństwa czytane będą wypominki jednorazowe.
 6. W Uroczystość Wszystkich Świętych zbierane będą na cmentarzu ofiary do puszek na utrzymanie Łowickiego Seminarium Duchownego.
 7. Zachęcamy do nabywania lampek nagrobnych Caritas. Nabywając znicz, nie tylko wyrażamy pamięć o zmarłych, ale spełniamy uczynek miłosierdzia, albowiem dochód przeznaczony jest dla ubogich.
 8. W dniach od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za zmarłych.
 9. Tradycyjną modlitwą za zmarłych są wypominki: Jednorazowe – odczytywane na cmentarzu 1 listopada. Roczne – odczytywane w każdy drugi poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godz. 1800 sprawowanej w intencji tych zmarłych. Wypominki można zgłaszać po Mszy lub w kancelarii.
 10. W piątek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.
  o godz. 7.00, 9.00, 18,00.
 11. Porządkując groby zmarłych pamiętajmy o wyrzucaniu śmieci do kontenerów.
 12. .W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W Pierwszy Piątek po Mszy św. wieczornej czuwanie modlitewne z Adoracją Najświętszego Sakramentu.
 13. Taca w przyszłą niedzielę na remonty i budowę nowych kościołów w diecezji.
 14. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00, po Mszy spotkanie katechizmowe. Należy zabrać indeksy-niezbędniki.
 15. Chór parafialny rozpoczyna próby do Pasterki. Zapraszamy wszystkich śpiewających, grających na instrumentach i muzykujących, którzy chcieliby włączyć się w oprawę liturgiczną w naszym kościele na pierwszą próbę 4 listopada o godz. 1900 w salce parafialnej.
 16. Bezpłatne badania słuchu odbędą się 29 października w Centrum Medycznym od godz. 9.00. Informacja w gablocie ogłoszeń.
 17. Nasi ministranci i młodsi lektorzy w regionalnym turnieju piłki nożnej w Sochaczewie zdobyli pierwsze miejsce. Gratulujemy
 18. Z prasy katolickiej do nabycia: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela.

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Jaktorów uprzejmie informuje, że dla mieszkańców miejscowości: Chylice, Chyliczki, Chylice-Kolonia, Budy Zosine, Jaktorów oraz część Jaktorów-Kolonia położona na północ od torów kolejowych, którzy podpisali umowę darmowego użyczenia dostarczane są do posesji darmowe pojemniki na odpady komunalne.

Mieszkańców ww. wymienionych miejscowości, którzy jeszcze nie podpisali umowy, Wójt zaprasza do zgłaszania się do tutejszego Urzędu Gminy w godzinach pracy urzędu celem dopełnienia formalności.

Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej Urzędu Gminy.

Wójt Gminy Maciej Śliwerski

21 Paź

21. 10. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA   21. 10. 2018 r.

 

 1. Dziś rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem: „Pełni ducha i posłani”. Aktualnie na świecie posługuje na misjach 2004 polskich misjonarzy i misjonarek. przebywają oni w 99 krajach : 321 księży diecezjalnych, 938 zakonników, 696 sióstr zakonnych, 49 misjonarzy świeckich. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na misje.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1730.
 3. W pobliżu obrazu MB Częstochowskiej urządzona jest wystawa różańców wykonanych przez dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej. Gratuluję pomysłowości. Zachęcamy do obejrzenia. W przyszłą niedzielę wykonawcy otrzymają nagrody.
 4. W dniu jutrzejszym wspomnienie św. Jana Pawła II. Na stoisku możemy nabyć okolicznościową książkę wydaną na 40-lecie wyboru papieża.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. wraz z ich rodzicami na Mszę św. o godz. 1600.
 6. W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Tadeusza, dzień imienin i urodzin naszego rezydenta Księdza Prałata Tadeusza Szczękulskiego. Msza św. w intencji solenizanta w przyszłą niedzielę o godz. 1200.
 7. Kandydaci do bierzmowania mogą odbierać indeksy dziś po Mszy lub w ciągu tygodnia po nabożeństwach różańcowych.
 8. Można zamawiać wypominki roczne lub jednorazowe w zakrystii lub
  w kancelarii. Można je wpisywać na kartkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła. Przyjmowane są też intencje mszalne na 2019 rok.
 9. Porządkując groby zmarłych pamiętajmy o wyrzucaniu śmieci do kontenerów. Informujemy, że na cmentarzu zostało zamontowane ujęcie wodociągowe przy bramie od strony nowego parkingu.
 10. Z prasy katolickiej do nabycia: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela z filmem o zbrodniach popełnionych w czasie II wojny światowej. Na stoisku możemy nabyć też ścienne kalendarze diecezjalne oraz znicze Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc biednym.
 11. Tradycyjnie w październiku odbywa się w kościołach liczenie wiernych, w tym roku przypada w dniu dzisiejszym.
 12. Przypominamy, że dziś wybory samorządowe. Zachęcamy do spełnienia tej powinności wobec naszej małej Ojczyzny.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: + Janinę Barańską i + Mariusza Zielińskiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek
15 Paź

14. 10. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA   14. 10. 2018 r.

 1. W obchodzonym dziś Dniu Edukacji składamy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty serdeczne życzenia, aby Bóg wspomagał w tej odpowiedzialnej misji nauczania i wychowania i żeby praca ta przynosiła wiele satysfakcji.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na inwestycje parafialne. W związku z Dniem Papieskim dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia – stypendia dla uczniów i studentów. Przypominamy, że we wtorek 16 października przypada 40 rocznica wyboru Papieża Św. Jana Pawła II.
 3. Msza św. o kanonizację błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki dziś w naszej świątyni o godz. 1200. Natomiast w sanktuarium na Żoliborzu 19 października o godz. 1800.
 4.  W związku z przygotowaniami do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy młodzież kl. III Gimnazjum i kl. VIII Szkoły Podstawowej wraz z ich rodzicami na pierwsze spotkanie dziś na Mszy św. o godz. 1600.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie
  o godz. 1730.
 6. Od dziś można zamawiać wypominki roczne lub jednorazowe w zakrystii lub w kancelarii. Można je wpisywać na kartkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła. Przyjmowane są też intencje mszalne na 2019 rok.
 7. W przyszłą niedzielę taca na misje.
 8. Porządkując groby zmarłych pamiętajmy o wyrzucaniu śmieci do kontenerów. Informujemy, że na cmentarzu zostało zamontowane ujęcie wodociągowe przy bramie od strony nowego parkingu.
 9. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  Na stoisku możemy nabyć też ścienne kalendarze diecezjalne oraz znicze Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc biednym.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: śp. Hannę Ruszkowską i Romana Ślesińskiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
13 Paź

07. 10. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA   07. 10. 2018 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1730. Zachęcamy do tej pięknej modlitwy na wspólnych nabożeństwach a jeśli to nie jest możliwe – do modlitwy rodzinnej lub osobistej.
 2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które uczestniczyły
  w poświęceniu odnowionego nagrobka pierwszego proboszcza naszej parafii
  – ks. Stanisława Baranowskiego oraz parkingu przy cmentarzu. Szczególne podziękowania dla tych, którzy przyczynili się do powstania parkingu i jego wykonania: władzom samorządowym na czele z Panem Wójtem Maciejem Śliwerskim i Wicewójtem Zbigniewem Guzewskim, całej Radzie Gminy na czele z Przewodniczącym Rady Mirosławem Byczakiem, głównemu wykonawcy: firmie AS Bud Alfred Śpiewakowski, nadzorującym budowę Andrzejowi Pydzikowi i Andrzejowi Muszyńskiemu oraz pracownikom gminy.
 3. Zebranie Koła Żywego Różańca pw. Św. Franciszka odbędzie się dziś po Mszy św.
  o godz. 1030 w sali katechetycznej na plebanii.
 4. Od dziś można zamawiać intencje mszalne na 2019 rok.
 5. Zapraszamy na kolejne nabożeństwo w intencji Ojczyzny w czwartek 11 października po Mszy św. o godz. 1800.
 6. Uroczystość Bł Honorata Koźmińskiego – patrona naszej diecezji w sobotę
  13 października.
 7. Uroczystość 350 rocznicy Konsekracji Kościoła Katedralnego w Łowiczu w przyszłą niedzielę 14 października o godz. 1200 w katerze łowickiej. (Na wcześniej czytanym zaproszeniu mylnie podano godz. 1800.)
 8. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafialne.
 9. W związku z Dniem Papieskim w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia – stypendia dla uczniów i studentów.
 10.  W związku z przygotowaniami do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy młodzież kl. III Gimnazjum i kl. VIII Szkoły Podstawowej wraz z ich rodzicami na pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1600.
 11. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny z filmem pt: „Sprawa Chrystusa” , Mały Gość Niedzielny. Na stoisku możemy nabyć też ścienne kalendarze diecezjalne.
30 Wrz

30. 09. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA   30. 09. 2018 r.

 1. Na Mszę św. w intencji poległych w Bitwie pod Jaktorowem zapraszamy na cmentarz w Budach Zosinych dziś o godz. 1200. Po Mszy św. rekonstrukcja historyczna bitwy.
 2. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1730. Zachęcamy do tej pięknej modlitwy na wspólnych nabożeństwach a jeśli to nie jest możliwe – do modlitwy rodzinnej lub osobistej.
 3. Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które złożyły ofiary na renowację nagrobka pierwszego proboszcza naszej parafii – ks. Stanisława Baranowskiego. Prace zbliżają się już ku końcowi. Bliska ukończenia jest również inna bardzo ważna dla naszej społeczności i długo wyczekiwana inwestycja – budowa parkingu przy cmentarzu. Cieszymy się, że nastąpi to jeszcze przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Jednak jako wierzący, przywołując także pamięć o ks. Baranowskim, chcemy przede wszystkim złożyć dziękczynienie Panu Bogu, bez którego przecież nic uczynić nie możemy. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian, władze samorządowe (Pana Wójta, wszystkich Radnych Gminy na czele z Przewodniczącym Rady), pracowników gminy, wykonawców parkingu do naszego kościoła na Mszę św. pod przewodnictwem Biskupa Wojciecha Osiala, którą będzie sprawował w sobotę 6 października o godz. 1800. Przyjdźmy pół godziny wcześniej na nabożeństwo różańcowe. Po Mszy św. przejedziemy na parking aby Biskup Wojciech dokonał aktu poświęcenia nagrobka i parkingu. Dla niezmotoryzowanych będzie podstawiony autokar.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu. Zapraszamy na spowiedź pierwszopiątkową rano przed lub w trakcie Mszy św. a po południu
  od godz. 1720.
 5. Zebranie Koła Żywego Różańca pw. Św. Franciszka odbędzie się w przyszłą niedzielę
  7 października po Mszy św. o godz. 1030 w sali katechetycznej na plebanii.
 6. Od przyszłej niedzieli będzie można zamawiać intencje mszalne na 2019 rok.
 7. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  Na stoisku możemy nabyć też ścienne kalendarze diecezjalne
 8. Zapowiedzi przedmałżeńskie i intencje mszalne wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
22 Wrz

23. 09. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXV NIEDZIELA ZWYKŁA   23. 09. 2018 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na remont grobu pierwszego proboszcza jaktorowskiej parafii ks. Stanisława Baranowskiego.
 2. W ramach przygotowania do przyjęcia Pierwszej Komunii św. zapraszamy dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie dziś w czasie Mszy św. o godz. 1600.
 3. W sobotę 29 września święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 4. W przyszłą niedzielę 30 września zapraszamy na Mszę św. na cmentarzu w Budach Zosinych o godz. 12.00 w intencji poległych w Bitwie pod Jaktorowem. Plakat wywieszony w gablocie ogłoszeń.
 5. Biskup Łowicki kieruje do Kół Żywego Różańca zaproszenie na Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Domaniewicach, która odbędzie się 29 września. Tegoroczna pielgrzymka włącza się w ogólnopolską modlitwę w intencji naszej Ojczyzny, przezywającej100-lecie odzyskania niepodległości.
 6. Jest jeszcze drugie zaproszenie do katedry w Łowiczu na uroczystość 350 rocznicy jej konsekracji, która odbędzie się 14 października o godz. 1800.
 7. Parafia dziekańska w Żyrardowie organizuje wyjazd autokarem spotkanie młodzieży na Stadionie Narodowym w Warszawie 6 października. Zgłoszenia można kierować do naszych duszpasterzy. Informacja o spotkaniu na plakacie w gablocie ogłoszeń
 8. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  Na stoisku możemy nabyć też ścienne kalendarze diecezjalne.
 9. Zapowiedzi przedmałżeńskie i intencje mszalne wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp.:
  Marka Pindora i Stanisławę Śnieg. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 11. Proszono nas o następujące ogłoszenie: 

 

Wójt Gminy Jaktorów uprzejmie informuje, że od 10 października  b.r. sukcesywnie dostarczane będą do posesji darmowe pojemniki na odpady komunalne.

Dostarczanie pojemników rozpocznie się od miejscowości: Chylice, Chyliczki, Chylice-Kolonia, Jaktorów oraz część Jaktorów-Kolonia położona na północ od torów kolejowych.

Wójt zaprasza właścicieli nieruchomości do zgłaszania się do tut. Urzędu Gminy celem podpisania umowy użyczenia pojemnika.

Pracownicy Urzędu są do Państwa dyspozycji już od 24 września b.r. w godz. pracy Urzędu oraz dodatkowo w każdy poniedziałek do godz. 19.00.

Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej Urzędu Gminy.

Wójt Gminy Maciej Śliwerski

20 Wrz

16. 09. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA   16. 09. 2018 r.

  1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na diecezjalne środki przekazu.
  2. We wtorek 18 września Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz patrona dzieci i młodzieży. W tym roku obchodzimy 450 rocznicę śmierci św. Stanisława, dlatego rok obecny jest Rokiem Św. Stanisława. Od dziś do środy obchodzone są dni modlitw
   w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.
  3. W piątek święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  4. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 1000.
  5. W ramach przygotowania do przyjęcia Pierwszej Komunii św. zapraszamy dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę 23 września w czasie Mszy św. o godz. 1600. Przypominamy, że dotyczy to dzieci mieszkających na terenie naszej parafii.
  6. Na początku roku padła propozycja remontu grobu pierwszego proboszcza jaktorowskiej parafii ks. Stanisława Baranowskiego. W najbliższym tygodniu chcemy przystąpić do realizacji tego remontu. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na remont grobu.
  7. Fundacja SMS z Nieba organizuje spotkanie młodzieży na Stadionie Narodowym w Warszawie 6 października od godz. 1200. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń i ulotkach na stoisku z prasą.
  8. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
   Na stoisku możemy nabyć też ścienne kalendarze diecezjalne oraz książki:
   Album o Św. Stanisławie Kostce, Rozważania Różańcowe w intencji Ojczyzny,
   Księgę Cudów, Wszystko o Jezusie.
  9. Dziś możemy wziąć gratis okolicznościowe czasopismo Chrystus i Ty, w którym znajdziemy artykuły o Św. Ojcu Pio(w setną rocznicę jego stygmatów) oraz
   o Św. Janie Pawle II z racji 40 rocznicy wyboru a także o setnej rocznicy odzyskania niepodległości.
  10. Zapowiedzi przedmałżeńskie i intencje mszalne wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp.:
   Lecha Drozdowicza i Lucjana Jerzego Kaczorowskiego Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

08 Wrz

09. 09. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA   09. 09. 2018 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na cele inwestycyjne.
  W przyszłą niedzielę taca na diecezjalne środki przekazu.
 2. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 1030poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas pierwszych.
 3. Dziś rozpoczyna się w Kościele VIII Tydzień Wychowania. Jego tematyka nawiązuje do hasła Synodu Biskupów poświęconego młodzieży: Młodzież, wiara i rozeznanie powołania. W Liście Pasterskim Biskupi zachęcają do modlitwy, by młodzi ludzie właściwie rozeznali swoją dalszą drogę, zaufali Panu Bogu i owocnie zrealizowali swoje życiowe powołanie. Na rozpoczynający się rok szkolny i katechetyczny oraz związane z nim nowe zadania duszpasterskie biskupi udzielają wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.
 4. Strażacy, Urząd Gminy i Biblioteka zapraszają w dniu dzisiejszym na Festyn Rodzinny, który rozpocznie się
  o godz. 15.00 na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej
  w Jaktorowie. Szczegóły na plakatach. Parking dla samochodów przewidziany jest na wyspie – wjazd od ulicy Potockiego.
 5. Msza św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek
  10 września o godz. 1800.
 6. Na kolejne Nabożeństwo w Intencji Ojczyzny zapraszamy we wtorek 11 września po Mszy św. wieczornej.
 7. W piątek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża. Msze św.
  o godz. 700 i 1800.
 8. W sobotę 15 września wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 9. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 1000.
 10. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na II Spotkanie Młodzieży Diecezji Łowickiej 15 września w Łowiczu od godz. 1000. Program wywieszony w gablocie ogłoszeń.
 11. Ojcowie Franciszkanie z Niepokalanowa zapraszają na ogólnopolskie spotkanie dzieci
  w Sanktuarium w Niepokalanowie 15 września. Program w gablocie ogłoszeń.
 12. W związku z planowaną wystawą z racji obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości zwracamy się z prośbą o wypożyczenie zdjęć i dokumentów rodzinnych związanych z okresem lat 1918 – 1924 dotyczących Jaktorowa i sąsiednich miejscowości oraz osób biorących udział w tych wydarzeniach.
 13. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  Na stoisku możemy nabyć też książki: Album o Św. Stanisławie Kostce, Rozważania Różańcowe w intencji Ojczyzny, Księgę Cudów Wszystko o Jezusie.
 14. Jeśli ktoś znalazł kurtkę z dokumentami na nazwisko Jeznach proszony jest o przekazanie na parafię.
 15. Zapowiedzi przedmałżeńskie i intencje mszalne wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Edwarda Wardziaka. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
05 Wrz

02. 09. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  02. 09. 2018 r.

 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe powołania kapłańskie.
 2. W związku z 100 rocznicą odrodzenia Polski zapraszamy na spektakl pt.: „Wolność krzyżami się mierzy”, który odbędzie się dziś o godz. 1900 w naszym kościele. Scenariusz programu przygotował Bp Józef Zawitkowski a wystąpią chóry z Sochaczewa i Skierniewic oraz młodzież z Makowa i Skierniewic.
 3.    Cały projekt ma na celu oddanie chwały przeszłym pokoleniom Polaków, dzięki którym dziś możemy cieszyć się wolną Polską. Spektakl ukazuje wierność i poświęcenie narodu polskiego, ogromne przywiązanie do wiary i tradycji.  Zapraszamy.
 4. W związku z planowaną wystawą z racji obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości zwracamy się z prośbą o wypożyczenie zdjęć i dokumentów rodzinnych związanych z okresem lat 1918 – 1924 dotyczących Jaktorowa i sąsiednich miejscowości oraz osób biorących udział w tych wydarzeniach.
 5. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na KUL. W przyszłą niedziele taca inwestycyjna.
  W domu parafialnym, po długim oczekiwaniu na podłączenie gazu, został zainstalowany piec gazowy i zostało uruchomione ogrzewanie podłogowe. Dziękujemy Panu Michałowi Jurczakowi za nieodpłatne wykonanie robocizny. Przygotowujemy się do prac glazurniczych.
 6. Kończą się wakacje. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. na rozpoczęcie roku
  w poniedziałek o godz. 800. Zachęcamy uczniów do skorzystania ze spowiedzi aby rozpocząć rok szkolny w komunii z Chrystusem.
 7.     W przyszłą niedziele w czasie Mszy św. o godz. 1030poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas pierwszych.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Przypominamy o spowiedzi pierwszopiątkowej.
 9. W sobotę 8 września Święto Narodzenia NMP zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 700, 900, 1800. Zgodnie z tradycją w tym dniu poświęcamy ziarno siewne.
 10. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na II Spotkanie Młodzieży Diecezji Łowickiej 15 września w Łowiczu od godz. 1000. Program wywieszony w gablocie ogłoszeń.
 11. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  Na stoisku możemy nabyć też książki: Album o Św. Stanisławie Kostce, Rozważania Różańcowe w intencji Ojczyzny, Księgę Cudów.
 12. Zapowiedzi przedmałżeńskie i intencje mszalne wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wiesława Świderskiego i śp. Stanisława Kujawę. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. 
28 Sie

26. 08. 2018r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXI NIEDZIELA ZWYKŁA   26. 08. 2018 r.

 1. W tym tygodniu pierwsza sobota w miesiącu.
 2. W związku z 100 rocznicą odrodzenia Polski zapraszamy na spektakl pt.: „Wolność krzyżami się mierzy”, który odbędzie się w niedzielę 2 września o godz. 1900 w naszym kościele w Jaktorowie. Scenariusz programu przygotował Bp Józef Zawitkowski a wystąpią chóry z Sochaczewa i Skierniewic oraz młodzież z Makowa i Skierniewic.
 3. Cały projekt ma na celu oddanie chwały przeszłym pokoleniom Polaków, dzięki którym dziś możemy cieszyć się wolną Polską. Spektakl ukazuje wierność i poświęcenie narodu polskiego, ogromne przywiązanie do wiary i tradycji. Program był już wystawiany w kilku kościołach i był przyjęty z dużym uznaniem. Zapraszamy.
 4. W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości i planowaną z tej okazji okolicznościową wystawą – zwracamy się z prośbą o wypożyczenie zdjęć
  i dokumentów rodzinnych związanych z okresem lat 1918 – 1924 dotyczących Jaktorowa i sąsiednich miejscowości oraz osób biorących udział w tych wydarzeniach. Jednocześnie informujemy, że dysponujemy już zdjęciami umieszczonymi w książkach historyka Jerzego Gmurskiego.
 5. Kończą się wakacje. Na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek 3 września o godz. 800.
 6. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 7. Zapowiedzi przedmałżeńskie i intencje mszalne wywieszone są w gablocie ogłoszeń.