17 lut

18. 02. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  18. 02. 2024 r.
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
  Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1715.  
  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
   Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2.  Rekolekcje Wielkopostne planowane są w dniach 10 – 13 marca.
 3. Nowy cykl konferencji przedmałżeńskich rozpocznie się dziś o godz.19.00.
 4. Pierwsza Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza w okresie Wielkiego Postu do Domu Parafialnego na poranną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 od poniedziałku do piątku.
 5. Druga Wspólnota Neokatechumenatu, w ramach kolejnego etapu formacji, zaprasza na Uroczyste Wyznanie Wiary zwane „Reditio Symboli” podczas Nieszporów sprawowanych w kościele w poniedziałek i czwartek o godz. 19.00.
 6. Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Św. w przyszłą niedzielę 25 lutego na Mszy Św. o godz. 16.00.
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom Ad Gentes.
 8. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej zwraca się z prośbą o przekazanie
  1.5% podatku na rzecz Fundacji. Informacja na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 9. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”Gościa Niedzielnego” „Magazyn Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci już na marzec.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Jadwigę Sosnowską, +Andrzeja Irzyckiego, +Adolfa Boryckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
10 lut

11. 02. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  11. 02. 2024 r.
VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na inwestycje parafialne.
 2. Dziś przypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji chorych koronką do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z ich rodzicami dziś po Mszy św. o godz. 10.30.
 4. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Chcę, bądź oczyszczony!”. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych w okresie Wielkiego Postu.
 5. W diecezjalnym cyklu modlitw o powołania kapłańskie zapraszamy we wtorek 13 lutego na modlitwy po Mszy porannej i po Mszy wieczornej.
 6. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze Św. o godz.: 700, 900 oraz o 1800. Na każdej Mszy Św. obrzęd posypania głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
 7. W Środę Popielcową odbędzie się ogólnopolska zbiórka do puszek. Środki ze zbiórki zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska na pomoc humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały z powodu wojny, oraz na wsparcie uchodźców w Polsce, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji. Zachęcamy do włączenia się w pomoc. Więcej informacji na stronie caritas.pl/ukraina.
 8. Nowy cykl konferencji przedmałżeńskich rozpocznie się w przyszłą niedzielę 18 lutego o godz.19.00.
 9. Dla przypomnienia podam niektóre przepisy postne. Post ścisły – obowiązuje w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek. Polega na powstrzymaniu się od spożywania mięsa (z wyjątkiem ryb) i ograniczeniu posiłków (spożycie w ciągu dnia jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych). Obowiązuje wszystkich pełnoletnich(18 lat) do rozpoczęcia 60 roku życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, polega na powstrzymaniu się od spożycia pokarmów mięsnych (z wyjątkiem ryb) w każdy piątek roku z wyjątkiem uroczystości. Obowiązuje wszystkich w wieku powyżej 14 roku życia do końca życia. Z przestrzegania wstrzemięźliwości zwolnione są osoby chore (np. na cukrzycę) oraz te, które nie mają możliwości wyboru pokarmu (dotyczy m.in. punktów zbiorowego żywienia). W szczególnych przypadkach, ze słusznych powodów, dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości może udzielić proboszcz własny nakładając wówczas formę zadośćuczynienia do wypełnienia przez wiernych, np. jałmużnę albo modlitwę w intencjach Kościoła.
 10. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
   Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
   Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1715. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 11. Przypominamy, że numer telefonu modlitewnego wsparcia podany jest w gablocie ogłoszeń.
 12. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”Gościa Niedzielnego” „Magazyn Gościa Niedzielnego”.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Adolfa Tadeusza Boryckiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
03 lut

04. 02. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  04. 02. 2024 r.
V NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękuję wszystkim, którzy w dniu wczorajszym pomagali przy demontażu dekoracji bożonarodzeniowej.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Pod koniec Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie.
 3. Stowarzyszenie „Nieść Ulgę w Cierpieniu” imieniem Ojca Pio i Matki Teresy dziękując wszystkim dotychczasowym darczyńcom, zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego na dalszą działalność Stowarzyszenia a szczególnie na dalsze prace przy budowie Hospicjum w Żyrardowie. Udało się postawić mury a potrzeba funduszy na pokrycie obiektu dachem. Przy wyjściu z kościoła będą rozdawane ulotki na ten temat.
 4. Msza św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek o godz. 18.00
 5. Wspomnienia liturgiczne: W poniedziałek  – Św. Agaty.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Chorego.
 8. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Złożyliśmy wizytę ok. 70% rodzin zapisanych w kartotece parafialnej. Wspólna modlitwa niech przyczyni się do wyproszenia potrzebnych łask dla rodzin naszej parafii, a błogosławieństwo domu i rodziny niech będzie znakiem, że Bóg towarzyszy nam w naszym życiu. Dziękujemy za serdeczne spotkania, za uwagi i spostrzeżenia. Przejawiała się w nich troska o kościół i sprawy parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby parafii. Po przekazaniu 20% do Kurii i na utrzymanie seminarium oraz  premii dla księży pozostała kwota przeznaczona będzie na dalsze prace związane z funkcjonowaniem parafii. Niech Bóg wynagrodzi hojność darczyńcom.
 9. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa Niedzielnego”.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Eugeniusza Kondrackiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
27 sty

28 01 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  28. 01. 2024 r.
IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Witamy w naszej parafii ks. Wojciecha Witka, który wraz z ekipą katechistów będzie prowadził spotkania formacyjne dla wspólnoty neokatechumenatu. Jest księdzem z diecezji kijowsko-żytomierskiej ale pochodzącym z diecezji rzeszowskiej. W czasie pobytu w naszej parafii będzie pomagał nam w duszpasterstwie. Towarzyszy mu Michał Krzyżostaniak, który studiuje w Seminarium Redemptoris Mater we Włoszech a pochodzi ze Śląska. Obecnie oddelegowany jest do ekipy katechistów wędrownych.
 2. Zachęcamy do nawiedzenia Bożego Dziecięcia w dekoracji bożonarodzeniowej.
 3. Wspomnienia liturgiczne: W środę – Św. Jana Bosko,
 4. W piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej.  Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00. W czasie każdej Mszy poświęcenie gromnic. Gromnice można już dziś nabywać na stoisku. Zbiórka do puszek na zakony klauzurowe.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu. Spowiedź pierwszopiątkowa rano – przed i czasie Mszy, po południu od godz. 17.30.
  W piątek po Mszy św. wieczornej Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu św. W sobotę  po Mszy porannej adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem Domowego Kościoła.
 6. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa Niedzielnego” oraz  gratisowo Dobre Nowiny .
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Kazimierę Brzezicką, +Bogdana Korzekwę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 • W sobotę kończymy wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Msze św. wieczorne od poniedziałku będą już odprawiane o godz. 18.00.  Program kolędy wywieszony jest w gablocie, jest też na stronie internetowej.

SOBOTA – 03  LUTEGO 2024

godz. 930  –   ul. ALPEJSKA (nry parzyste), ul. WŁOSKA,
                    ŚWIĘTOKRZYSKA, KARPACKA, TURNIOWA,
                    SZWAJCARSKA, BIESZCZADZKA, WARMIŃSKA,
                    AL. KASZTANOWA, AL. KLONOWA, AL. LIPOWA,

20 sty

21. 01. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  21. 01. 2024 r.
III NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś Niedziela Słowa Bożego. Do czwartku trwa tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 2. Wspólnoty Neokatechumenatu zapraszają na kolędowe śpiewanie dziś po Mszy św. o godz. 12.00.
 3. Zachęcamy do nawiedzenia Bożego Dziecięcia w dekoracji bożonarodzeniowej.
 4. W nocy z 25 na 26 stycznia 1944 roku w więzieniu na Pawiaku zginęło z rąk niemieckiego okupanta ośmiu naszych parafian: Antoni Zagrajek. Teodor Strzemieczny, Michał Zarębski, Edward Chechłacz, Edward i Józef Paluchowscy, Mieczysław i Stanisław Sadowscy. Dwadzieścia lat temu, po uroczystościach im poświęconych,  ich nazwiska zostały umieszczone na tablicy pamiątkowej na cmentarzu. W ich intencji modlić się będziemy w środę 24 stycznia na nowennie o godz. 19.00.
 5. Wspomnienia liturgiczne: W środę – Św. Franciszka Salezego, w czwartek – święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, w piątek – Św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 6. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa Niedzielnego” z dodatkiem na ferie.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Barbarę Rabińską, +Dariusza Bielaka, +Grzegorza Szmel, +Władysława Senejko, + Barbarę Gudzak . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 8. Wizyty duszpasterskie zwane kolędą zmierzają ku końcowi. Jeszcze w tym tygodniu Msze św. wieczorne  od poniedziałku do piątku będą o godz. 19.00.W Kancelarii parafialnej  w godzinach wieczornych będzie tylko pani sekretarka. Program kolędy wywieszony jest w gablocie, jest też na stronie internetowej.

PROGRAM KOLĘDY

PONIEDZIAŁEK – 22 STYCZNIA 2024

godz. 930  – ul. BŁOTNA (n-ry nieparzyste), SZWOLEŻERÓW.
                            OSTATNIEGO TURA nr 9 i 11

godz. 1600– ul. BŁOTNA (n-ry parzyste), OSTATNIEGO TURA nr 6,
                       KOLEJOWA 14

WTOREK –23 STYCZNIA 2024

godz. 930  – ul. CHOPINA, SZUBERTA, WIENIAWSKIEGO,
                       SZYMANOWSKIEGO, SZPILMANA.,

     godz. 1600– ul. STANISŁAWSKIEGO, GRABIAŃSKIEGO, SASANKI,
                                  PUCHALSKIEGO, RYSIA

ŚRODA, CZWARTEK,  PIĄTEK – WIZYTY NA ZAPROSZENIA INDYWIDUALNE. Można zgłaszać dziś po Mszach św. w zakrystii.

SOBOTA – 27 STYCZNIA 2024

godz. 930  – ul. ALPEJSKA (n-ry nieparzyste), ul. ZAKOPIAŃSKA,
                    SUDECKA, BESKIDZKA, SKALISTA, ANDYJSKA
                    SKANDYNAWSKA, SŁONECZNA, HIMALAJSKA,
                    TATRZAŃSKA, LAZUROWA, FRANCUSKA,
                    PLATANOWA

SOBOTA – 03  LUTEGO 2024

godz. 930  – – ul. ALPEJSKA (nry parzyste), ul. WŁOSKA,
                   ŚWIĘTOKRZYSKA, KARPACKA, TURNIOWA,
                    SZWAJCARSKA, BIESZCZADZKA, WARMIŃSKA,
                    AL. KASZTANOWA, AL. KLONOWA, AL. LIPOWA,

13 sty

14. 01. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  14. 01. 2024 r.
II NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne.
 2. Zachęcamy do nawiedzenia Bożego Dziecięcia w dekoracji bożonarodzeniowej.
 3. Wspólnoty Neokatechumenatu zapraszają na kolędowe śpiewanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
 4. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”Gościa Niedzielnego”
 5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Michalinę Koprowską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 • Trwają wizyty duszpasterskie zwane kolędą.
  Na kolędę przygotowujemy kropidło i wodę święconą.
  Dużym ułatwieniem dla kolędujących księży będzie, jeśli furtka czy brama do posesji będzie na czas kolędy otwarta. W okresie kolędy Msze św. wieczorne  od poniedziałku do piątku będą o godz. 19.00.
  W Kancelarii parafialnej  w godzinach wieczornych będzie tylko pani sekretarka. Program kolędy wywieszony jest w gablocie, jest też na stronie internetowej.

PROGRAM KOLĘDY

PONIEDZIAŁEK – 15 STYCZNIA 2024

              godz. 930  – ul. CHEŁMOŃSKIEGO   (n-ry nieparzyste do 109),
                       CHEŁMOŃSKIEGO przed Kwazarem ( nieparzyste 117 – 177)
                       DUNIKOWSKIEGO, STRYJEŃSKIEJ

      godz. 1600– ul. CHEŁMOŃSKIEGO (n-ry parzyste  2 – 136),

WTOREK –16 STYCZNIA 2024

godz. 930  – ul. WOJSKA POLSKIEGO  (n-ry nieparzyste), KSIĄŻĘCA,
                       WOJSKA POLSKIEGO  (n-ry od 98 do 139),

     godz. 1600– ul. WOJSKA POLSKIEGO  (n-ry parzyste),
                                  KS. SKORUPKI, WYSPIAŃSKIEGO

ŚRODA – 17 STYCZNIA 2024

godz. 930  – ul. OGRODOWA (n-ry nieparzyste), GÓRSKIEGO
                                 CICHA, , SŁONECZNA (n-ry 3, 5, 8, 9),
                                 ul. OGRODOWA (n-ry od 91 do 113)

        godz. 1600– ul. OGRODOWA (n-ry parzyste),

CZWARTEK – 18 STYCZNIA 2024

      godz. 930  – ul. GDYŃSKA (n-ry  parzyste) GIERYMSKIEGO,
                                      WOJTKIEWICZA

        godz. 1600– ul. GDYŃSKA (n-ry  nieparzyste), 
                                    POLSKIEGO ZWIĄZKU LUDOWEGO (cała ulica)

PIĄTEK –19 STYCZNIA 2024

godz.   930  – ul. MONIUSZKI, PADEREWSKIEGO,
                                 SYGIETYŃSKIEGO, MELODYJNA

godz. 1600 – ul. NOWOWIEJSKIEGO, BOLESŁAWA ŚMIAŁEGO,
                                 KILARA, PODLASKA, OGIŃSKIEGO,
                                 LUTOSŁAWSKIEGO, ROWICKIEGO

SOBOTA – 20 STYCZNIA 2024

godz. 930  –  BUDY MICHAŁOWSKIE,  STARE BUDY (od 98 do 188),
                       ul. Ks. BARANOWSKIEGO (n-ry 57 – 75)
                       RADZIEJOWICKA, LESZCZYNOWA, PIĘKNA,

Planowana  kolęda na następny tydzień

PONIEDZIAŁEK – 22 STYCZNIA 2024

godz. 930  – ul. BŁOTNA (n-ry nieparzyste), SZWOLEŻERÓW.
                            OSTATNIEGO TURA nr 9 i 11

godz. 1600– ul. BŁOTNA (n-ry parzyste), OSTATNIEGO TURA nr 6

06 sty

07. 01. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  07. 01. 2024 r.
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o nowe powołania kapłańskie.
 2.  Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia, ale zgodnie z tradycją śpiewamy kolędy i pozostawiamy dekoracje bożonarodzeniowe aż do Święta MB Gromnicznej.
 3. Zachęcamy do nawiedzenia Bożego Dziecięcia w dekoracji bożonarodzeniowej.
 4. Dziś Wspólnoty Domowego Kościoła zapraszają na wspólny śpiew kolęd do Domu Parafialnego o godz. 16.00.
 5. Msza św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek o godz. 19.00.
 6. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”Gościa Niedzielnego”
 7. Zmarli w minionym tygodniu: +Tadeusz Wiśniewski. +Robert Małek, +Janina Wojciechowska, +Katarzyna Dziedzic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 • Rozpoczęliśmy wizyty duszpasterskie zwane kolędą.
  Na kolędę przygotowujemy kropidło i wodę święconą. Dużym ułatwieniem dla kolędujących księży będzie, jeśli furtka czy brama do posesji będzie na czas kolędy otwarta.  W okresie kolędy Msze św. wieczorne  od poniedziałku do piątku będą o godz. 19.00. W Kancelarii parafialnej  w godzinach wieczornych będzie tylko pani sekretarka. Program kolędy wywieszony jest w gablocie, jest też na stronie internetowej.

PROGRAM KOLĘDY

PONIEDZIAŁEK – 8 STYCZNIA 2024

        godz. 930  – ul. KONOPNICKIEJ,

    godz. 1600– ul. TRAUGUTTA, JAZDY POLSKIEJ, SZASERÓW

WTOREK –9 STYCZNIA 2024

   godz.   930  – ul. KS. BARANOWSKIEGO (nry 1-42),  SOSNOWA,
                              LEŚNA, KIEPURY, KOLBERGA, ANNY JANTAR, GRECHUTY
   godz. 1600–  ul. WYCZÓŁKOWSKIEGO, FAŁATA,
                      PODKOWIŃSKIEGO, HELENY, KOŁACZEK PGR,
                      ŚWIDERSKIEGO, NOWINY, OKTAWY

ŚRODA – 10 STYCZNIA 2024

   godz.   930  – ul. POTOCKIEGO  n-ry nieparzyste od 1 do 43

   godz. 1600 – ul. POTOCKIEGO  n-ry nieparzyste od 45 do 87
                              ul. PICASSA, KOSSAKA, MATEJKI
                              (jeden ksiądz od Picassa drugi od nr 87)

CZWARTEK – 11 STYCZNIA 2024

   godz. 930  – ul. WARSZAWSKA, ZAMKOWA,  KUKUCZKI,
                              KOZERKI:  ORLICZ-DRESZERA, SATURNA
                              (dawne Podchyliczki)

   godz. 1600– ul. POTOCKIEGO(n-ry  parzyste od 2 do 86),
                              POTOCKIEGO W LESIE n-ry 50 -149 a

PIĄTEK –12 STYCZNIA 2024

godz.   930  – ul. ŻYRARDOWSKA , BRZOZOWA

godz. 1600 – ul. POWSTAŃCÓW, FABRYCZNA

SOBOTA – 13 STYCZNIA 2024

godz. 930  – ul. BLICH: BRATA CHMIELOWSKIEGO, ZAGŁOBY, KETLINGA,
KMICICA, SKRZETUSKIEGO, OLEŃKI,   WOŁODYJOWSKIEGO

Planowana  kolęda na następny tydzień

PONIEDZIAŁEK – 15 STYCZNIA 2024

godz. 930  – ul. CHEŁMOŃSKIEGO   (n-ry nieparzyste do 109),
                    CHEŁMOŃSKIEGO przed Kwazarem ( nieparzyste 117 – 177)
DUNIKOWSKIEGO, STRYJEŃSKIEJ

     godz. 1600– ul. CHEŁMOŃSKIEGO (n-ry parzyste 2 -136),

06 sty

06. 01. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  06. 01. 2024 r.
UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tace przeznaczone na misje.
 2. Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 8.30, 10.30, 12.00, 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Kredę i kadzidło można nabywać na stoisku.
 3. Wójt Gminy Jaktorów i parafia zapraszają do naszego kościoła na koncert kolęd w dziś o godz. 16.00 w wykonaniu Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Zespół odnosił wiele sukcesów na festiwalach muzycznych. Warto zatem przyjść posłuchać pięknych kolęd.
 4. Zachęcamy do nawiedzenia Bożego Dziecięcia w dekoracji bożonarodzeniowej.
 5. W najbliższą niedzielę 7 stycznia Wspólnoty Domowego Kościoła zapraszają na wspólny śpiew kolęd do Domu Parafialnego o godz. 16.00.
 6. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.
30 gru

31. 12. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  31. 12. 2023 r.
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY

 1.  Dziś Uroczystość  Świętej Rodziny – święto patronalne naszej parafii.
  W czasie każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i  błogosławieństwo małżeństw. Święto patronalne obchodzi z nami Ks. Bogusław Jaworowski Misjonarz Świętej Rodziny z Otwocka Świdra, który wygłosi Słowo Boże i będzie przewodniczył Mszy Św. o godz. 12.00.
 2. Uroczystość Świętej Rodziny to święto Domowego Kościoła. W naszej parafii działają dwie wspólnoty. Życzymy uczestnikom tej formacji małżeństw aby Święta Rodzina była wzorem w wypełnianiu misji rodziny chrześcijańskiej. Wspólnoty Domowego Kościoła naszej parafii zapraszają dziś  po Mszy św. o  godz. 10.30 do domu parafialnego na agapę z ciastem i kawą. Zapraszamy wszystkich członków, sympatyków jak również wszystkie małżeństwa, które chciałyby poznać tę formację.
 3. Dziś w ostatnim dniu roku 2023 zapraszamy po Mszy św. o godz. 1800  na krótkie nabożeństwo dziękczynne za wszystkie otrzymane łaski w mijającym roku.
 4. Zachęcamy do nawiedzenia Bożego Dziecięcia w dekoracji bożonarodzeniowej.
 5. W poniedziałek  Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz Msze św. tak jak w niedzielę.  Ze względu na uroczystość Msza św. z modlitwą wypominkową przeniesiona będzie na poniedziałek  8 stycznia o godz. 19.00
 6. Modlitwa wstawiennicza we wtorek 2 stycznia po Mszy św. wieczornej.
 7. W piątek pierwszy piątek miesiąca, spowiedź w czasie każdej Mszy św.
 8. .W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 8.30, 10.30, 12.00, 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Kredę i kadzidło będzie można nabywać na stoisku. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na misje.
   W tym dniu przypada pierwsza sobota w miesiącu.
 9. Wójt Gminy Jaktorów i parafia zapraszają do naszego kościoła na koncert kolęd w sobotę 6 stycznia o godz. 16.00 w wykonaniu Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej. Chór odnosił wiele sukcesów na festiwalach muzycznych. Warto zatem przyjść posłuchać pięknych kolęd.
 10. W przyszłą niedzielę 7 stycznia Wspólnoty Domowego Kościoła zapraszają na wspólny śpiew kolęd do Domu Parafialnego o godz. 16.00.
 11. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę” i świąteczny egzemplarz „Gościa Niedzielnego” z audiobookiemks. prof. JózefaNaumowicza o Bożym Narodzeniu oraz gratisowe Dobre Nowiny.
 12. Rozpoczęliśmy wizyty duszpasterskie zwane kolędą.
  Na kolędę przygotowujemy kropidło i wodę święconą. Dużym ułatwieniem dla kolędujących księży będzie, jeśli furtka czy brama do posesji będzie na czas kolędy otwarta.  W okresie kolędy Msze św. wieczorne  od poniedziałku do piątku będą o godz. 19.00. W Kancelarii parafialnej  w godzinach wieczornych będzie tylko pani sekretarka. Program kolędy wywieszony jest w gablocie, jest też na stronie internetowej.

PROGRAM KOLĘDY

WTOREK –2 STYCZNIA 2024

godz.   930  – ul. POMORSKA (nry nieparzyste) aż do GRABNIKA,
                    ul. KOPERKOWA i OSTATNIEGO TURA       
godz. 1600 – ul. POMORSKA (nry parzyste),  WYBICKIEGO,
                           MICKIEWICZA, SŁOWACKIEGO, ŁĄKOWA

ŚRODA – 3 STYCZNIA 2024

    godz. 930  – ul. 1 MAJA, 3 MAJA

    godz. 1600– ul. ORZESZKOWEJ, ANDERSENA, POZNAŃSKA,
                                   CYGAŃSKIEJ, GÓRNOŚLASKA 1, 2

CZWARTEK – 4 STYCZNIA 2024

godz.   930  – – ul. PARKOWA, AKACJOWA, PARKOWA  21, 23, 25
    godz. 1600 – ul. PARKOWA od Leśmiana do Jagiełły, LEŚMIANA,
                           MIODOWA, GÓRNOŚLĄSKA 5 i 7

PIĄTEK –5 STYCZNIA 2024

godz.   930  – ul. KLEBERGA (cała ulica), MACZKA, BEMA,
                           ZAJĄCZKA, PILECKIEGO

godz. 1600 – ul. WYSOCKIEGO, PRYMASA TRĄBY,
                           EMILII PLATER, KOŚCIUSZKI, KORFANTEGO

Planowana  kolęda na następny tydzień

PONIEDZIAŁEK – 8 STYCZNIA 2024

        godz. 930  – ul. KONOPNICKIEJ,

    godz. 1600– ul. TRAUGUTTA, JAZDY POLSKIEJ, SZASERÓW

25 gru

25. 12. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  25. 12. 2023 r.
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

 1. Dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Przychodzimy, aby pokłonić się Bożemu Dziecięciu, tak jak czynili to pasterze. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu do uroczystości: księżom oraz wszystkim tym, którzy pomogli w dekoracjach żłóbka i kościoła: pracownikom parafii oraz klerykowi Janowi Fuksowi. Dziękuję tym, którzy ofiarowali choinki, a P. Andrzejowi Romanowskiemu i braciom ze wspólnot Neokatechumenatu za przywiezienie i ustawienie ich w kościele. Za ofiarowane stroiki na ścianach świątyni dziękujemy Pani Edycie Ryczałek. Dziękuję służbie liturgicznej oraz chórowi pod kierunkiem Pani Emilii  za ubogacenie liturgii.
 2. Zachęcamy do nawiedzenia Bożego Dziecięcia w dekoracji bożonarodzeniowej. W czasie Rorat towarzyszył nam Św. Franciszek z Asyżu, który jako pierwszy budował szopki bożonarodzeniowe. Tak jak szopka Św. Franciszka, tak i nasza jaktorowska szopka – prosta i uboga, niech będzie znakiem, że Pan Jezus objawia się wszystkim – zwykłym i prostym ludziom.
 3. W drugi dzień świąt święto św. Szczepana. Taca w tym dniu na Dom Kapłana Seniora w Sochaczewie.
 4. W środę święto św. Jana Ewangelisty.
 5. W czwartek święto Świętych Młodzianków Męczenników.
 6.  W przyszłą niedzielę 31 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny – święto patronalne naszej parafii. W czasie każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i  błogosławieństwo małżeństw. Zachęcamy aby małżonkowie w tym dniu przyszli do kościoła razem. W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego.
 7. Święto Świętej Rodziny jest także patronalnym świętem Domowego Kościoła.
  Wspólnoty Domowego Kościoła naszej parafii zapraszają 31.grudnia po Mszy św. o 10.30 do domu parafialnego na agapę z ciastem i kawą. Zapraszamy wszystkich członków, sympatyków jak również wszystkie małżeństwa, które chciałyby poznać tę formację.
 8. Polecamy prasę katolicką.
 9. Od czwartku po świętach rozpoczniemy wizyty duszpasterskie zwane kolędą.
  W tym roku rozpoczniemy kolędowanie wśród mieszkających po stronie północnej od torów. Na kolędę przygotowujemy kropidło i wodę święconą. Dużym ułatwieniem dla kolędujących księży będzie, jeśli furtka czy brama do posesji będzie na czas kolędy otwarta.  W okresie kolędy Msze św. wieczorne  od poniedziałku do piątku będą o godz. 19.00. W Kancelarii parafialnej  w godzinach wieczornych będzie tylko pani sekretarka. Program kolędy podany był w niedzielę.