30 wrz

01. 010. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01. 10. 2023 r.
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. KŻR Misyjne ma spotkanie dziś po Mszy o godz. 8.30.
 2. Kandydatów do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy wraz z rodzicami dziś na Mszę św. o godz. 16.00.
 3. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30.
 4. Chcemy wszystkich zaprosić do naszego kościoła na muzyczne uwielbienie Boga pt. „JEMU CHWAŁA” dziś o godz. 19.00. Program przygotowany przez
  ks. Marcina i przyjaciół, w którym znajdzie się modlitwa i śpiewy niech będzie takim ożywczym tchnieniem Ducha św. dla naszej wiary.
 5. Msza św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek o godz. 18.00.
 6. Modlitwa wstawiennicza w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej.
 7. Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów poniedziałek.
 8. Wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu w środę.
 9. Święto Świętej Faustyny  w czwartek Solenizantom składamy życzenia.
 10. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypominamy o Spowiedzi i Komunii pierwszopiątkowej. W piątek po Mszy wieczornej adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Wspólnota Efraim. W sobotę adoracja po mszy porannej prowadzona przez Domowy Kościół.
 11. Pielgrzymka Kół Różańcowych do Sanktuarium w Domaniewicach będzie w sobotę 7 października. Z dekanatu organizowana jest pielgrzymka autokarowa. Zapisy w zakrystii dziś po Mszach św.
 12. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę 8 października po Mszy o godz. 10.30.
 13. Taca na inwestycje parafialne w przyszłą niedzielę. Wykonana ostatnio inwestycja to montaż w Domu Parafialnym krzesła schodowego dla osób niepełnosprawnych.
 14. W związku ze Światowym Dniem Hospicjów i Opieki Paliatywnej będzie można w przyszłą niedzielę 8 października  wesprzeć finansowo budujące się Hospicjum w Żyrardowie. Zbiórka do puszek po Mszach Św. Będzie można zobaczyć plac budowy o godz. 15.00. Informacja na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 15. Rekolekcje Odnowy w Duchu Św. rozpoczną się w kościele Św. Anny w Grodzisku w przyszłą niedzielę. Informacja na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 16. Intencje na Msze św. w 2024 roku będą przyjmowane od niedzieli
  8 października w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii.
 17. Z prasy katolickiej polecamy: „Gościa Niedzielnego”, „Gość Niedzielny Extra” opisujący miejsca objawień Maryjnych, „Małego Gościa Niedzielnego”Niedzielę” i „ Magazyn Niedzieli”, oraz broszury o Synodzie w Kościele. Możemy też nabyć kalendarze diecezjalne na 2024 rok.
23 wrz

24. 09. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24. 09. 2023 r.
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 2. W 79 rocznicę Bitwy pod Jaktorowem zapraszamy dziś o godz. 12.00 na Mszę św. w intencji poległych sprawowaną na cmentarzu w Budach Zosinych. Po Mszy św. Apel Poległych i złożenie kwiatów. Organizatorzy zapraszają też na strażacką grochówkę i śpiew pieśni patriotycznych. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 3. Wspomnienie Świętego Wincentego a Paulo w środę.
 4. Wspomnienie Świętego Wacława w czwartek.
 5. Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w piątek.
 6. Wspomnienie Świętego Hieronima w sobotę. Solenizantom składamy serdeczne życzenia.
 7. Kandydatów do przyjęcia Pierwszej Komunii zapraszamy wraz z rodzicami w niedzielę 1 października na Mszę św. o godz. 16.00.
 8. Chcemy wszystkich zaprosić do naszego kościoła na muzyczne uwielbienie Boga pt. „JEMU CHWAŁA” w przyszłą niedzielę
  1 października o godz. 19.00. Będzie to szczególne przeżycie dla wszystkich. Program przygotowany przez ks. Marcina i przyjaciół, w którym znajdzie się modlitwa i śpiewy niech będzie takim ożywczym tchnieniem Ducha św. dla naszej wiary.
 9. Dzieci, które chcą zbierać naklejki uczestnictwa we Mszy św. mogą je otrzymać po Mszy św. Szczególnie zachęcamy uczniów z klas trzecich. Są jeszcze książeczki do naklejek.
 10. Z prasy katolickiej polecamy: „Gościa Niedzielnego”, „ Magazyn Niedzieli”, i bezpłatne „Dobre Nowiny” oraz broszury o Synodzie w Kościele. Możemy też nabyć kalendarze diecezjalne na 2024 rok oraz książeczki o błogosławionej Rodzinie Ulmów.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Adama Antoniaka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
17 wrz

17. 09. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17. 09. 2023 r.
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Środki Społecznego Przekazu.
 2. Kandydatów do bierzmowania, wraz z rodzicami, zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 10.30. Po Mszy pierwsze spotkanie. Kandydatów do przyjęcia Pierwszej Komunii zapraszamy w niedzielę 1 października na Mszę św. o godz. 16.00.
 3. Święto Świętego Stanisława Kostki w poniedziałek.
 4. Święto Świętego Mateusza Apostoła w czwartek.
 5. Wspomnienie Świętego Ojca Pio w sobotę.
 6. Przypominamy o nabożeństwach w ciągu tygodnia. Nowenna do Matki Bożej w środę o godz. 18.00 oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
 7. Dzieci, które chcą zbierać naklejki uczestnictwa we Mszy św. mogą je otrzymać po Mszy św. Szczególnie zachęcamy uczniów z klas trzecich. Są jeszcze książeczki do naklejek.
 8. Można zamawiać Msze św. gregoriańskie na 2024 rok w zakrystii lub kancelarii do 24 września.
 9. W 79 rocznicę Bitwy pod Jaktorowem zapraszamy w przyszłą niedzielę 24 września o godz. 12.00 na Mszę św. w intencji poległych sprawowaną na cmentarzu w Budach Zosinych. Po Mszy św. Apel Poległych i złożenie kwiatów. Organizatorzy zapraszają też na strażacką grochówkę i śpiew pieśni patriotycznych. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 10. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego
  i „Małego Gościa Niedzielnego”. Możemy też nabyć kalendarze diecezjalne na 2024 rok oraz książeczki o błogosławionej Rodzinie Ulmów.
09 wrz

10. 09. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10. 09. 2023 r.
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Składam serdeczne podziękowania organizatorom Dożynek, które odbyły się w ubiegłą niedzielę. W prezbiterium pozostał jeszcze wieniec dożynkowy.
 2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na inwestycje parafialne. W przyszłą niedzielę taca na Środki Społecznego Przekazu.
 3.  Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych dziś na Mszy o godz. 10.30.
 4. Wspomnienie św. Jana Chryzostoma w środę.
 5. Święto Podwyższenia Krzyża Św. w czwartek. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 6. Wspomnienie NMP Bolesnej w piątek.
 7. Wspomnienie Świętych Korneliusza i Cypriana w sobotę.
 8. Przypominamy o nabożeństwach w ciągu tygodnia. Nowenna do Matki Bożej w środę o godz. 18.00 oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
 9. Kandydatów do bierzmowania, wraz z rodzicami, zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30. Po Mszy pierwsze spotkanie.
 10. Dzieci, które chcą zbierać naklejki uczestnictwa we Mszy św. mogą je otrzymać po Mszy św. Szczególnie zachęcamy uczniów z klas trzecich. Są jeszcze książeczki do naklejek.
 11. Można zamawiać Msze św. gregoriańskie na 2024 rok w zakrystii lub kancelarii.
 12. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 13. Od tego tygodnia obowiązki Kościelnego w naszej świątyni podjął Pan Adam Bilski. Niech Święta Rodzina – patronowie naszej parafii wspomagają Pana w tej posłudze. Jednocześnie dziękuję Panu Józefowi za dotychczasową troskę o nasz kościół w czasie wakatu kościelnego.
 14. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. Bezpłatnie można otrzymać czasopismo „Wiara i Życie” Możemy też nabyć książeczki o Rodzinie Ulmów, która dziś zostanie (została) wyniesiona do grona błogosławionych. Na stoliku są też obrazki z nowymi błogosławionymi. Transmisja Uroczystości w TVP o godz. 10.00.
02 wrz

03. 09, 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03. 09. 2023 r.
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o nowe powołania kapłańskie.
 2.  Koło Gospodyń Wiejskich „Jaktorowskie Turzyce” zaprasza dziś na godz. 12.00 na tradycyjne „Dożynki” aby podziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 3. Rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Na Mszę św. na rozpoczęcie roku nauczania zapraszamy do kościoła w poniedziałek na godz. 8.00.
 4. Msza św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek o godz. 18.00.
 5. Modlitwa wstawiennicza we wtorek po Mszy wieczornej.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwa o powołania kapłańskie po Mszy wieczornej.
 7. W piątek 8 września święto Narodzenia NMP zwane świętem MB Siewnej. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu jest zwyczaj święcenia ziarna siewnego.
 8. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafialne. Ostatnie inwestycje to montaż automatu do zamykania bramy na parking przed plebanią oraz prace przy malowaniu ikony  Trójcy Świętej na ścianie w sali Domu Parafialnego.
 9. Książeczki z naklejkami pamiątki  uczestnictwa we Mszy św. można otrzymać po Mszy św. Szczególnie  zachęcamy uczniów z klas trzecich.
 10. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 11. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 12. W minionym tygodniu  zmarła  śp. +Helena Parada, która przez długie lata była zaangażowana w parafii w działalność charytatywną, prowadziła stoisko z gazetami i książkami a także troszczyła się o kwiaty przy ołtarzu. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
26 sie

27. 08. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27. 08. 2023 r.
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Episkopatu Bp. Stanisława Gądeckiego zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w czasie powodzi w Słowenii dziś po Mszy św.
 2. Wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek wspomnienie Św. Augustyna, we wtorek wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota w miesiącu. Przypominamy o Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź przed i w czasie Mszy św. W piątek po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę po Mszy wieczornej modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 4. Chociaż w naszej parafii jest niewielu rolników to powstałe niedawno Koło Gospodyń Wiejskich chce zorganizować podziękowanie Panu Bogu za tegoroczne plony czyli tradycyjne „Dożynki”. Zapraszamy na Dożynki do naszego kościoła w przyszłą niedzielę 3 września na godz. 12.00. Warto wrócić do tej pięknej tradycji. Zazwyczaj poszczególne wioski przygotowywały wieńce czy kosze dożynkowe. Przede wszystkim zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 6. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 7. W minionym tygodniu  pożegnaliśmy w naszej parafii śp. +Łucję Zych, +Marię Osiecką. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
26 sie

20. 08. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20. 08. 2023 r.
XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę i remonty kościołów w naszej diecezji.
 2. Wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek wspomnienie Św. Piusa X, papieża, we wtorek wspomnienie NMP Królowej. w czwartek święto Św. Bartłomieja Apostoła. w sobotę 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00
 3. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 4. Osoby, które są zainteresowane podjęciem w naszej parafii posługi kościelnego prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 5. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego
26 sie

13. 08. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13. 08. 2023 r.
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na inwestycje parafialne. W przyszłą niedzielę taca na budowę i remonty kościołów w naszej diecezji.
 2. Wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek wspomnienie Św. Maksymiliana Kolbego, we wtorek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. tak jak w niedzielę. W czasie Mszy obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. w czwartek wspomnienie Św. Jacka.
 3. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 4. Osoby, które są zainteresowane podjęciem w naszej parafii posługi kościelnego prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 5. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 6. W minionym tygodniu  pożegnaliśmy w naszej parafii śp. +Roberta Krzysztofa Girałtowskiego. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
05 sie

06. 08. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06. 08. 2023 r.
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie. Według programu diecezjalnego dzień modlitw o powołania dla naszej parafii przypada w poniedziałek 7 sierpnia. Dlatego  jutro po Mszy św. porannej i przed wieczorną będą też modlitwy w intencji powołań.
 2. Msza św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek o godz. 18.00.
 3. Przesyłam pozdrowienia od naszych pielgrzymów, którzy wyjechali na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony.
 4. Rozpoczął się miesiąc sierpień. Komisja Episkopatu do spraw Trzeźwości zachęca w tym miesiącu do podjęcia abstynencji w intencji trzeźwości naszego narodu.. Pomocą w utrzymaniu trzeźwości są Grupy AA. W naszej parafii organizowane są mitingi otwarte AA dla osób zmagających się z problemem alkoholu. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek
  o godz. 19.00 w budynku plebanii w sali na dole.
 5. Wspomnienia liturgiczne: we wtorek wspomnienie Św. Dominika, w środę wspomnienie Św. Teresy Benedykty (Edyty Stein) patronki Europy, w czwartek wspomnienie Św. Wawrzyńca, w piątek wspomnienie Św. Klary.
 6. Bywają różne trudne sytuacje w życiu człowieka, z którymi samemu ciężko sobie poradzić. Pomocą może być rozmowa. Uruchamiamy w naszej parafii „telefon wsparcia” 886 544 928 aby można było porozmawiać o sprawach duchowych, rodzinnych, małżeńskich, dotyczących wychowania dzieci itp. Numer podany jest na tablicy ogłoszeń.
 7. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 8. Osoby, które są zainteresowane podjęciem w naszej parafii posługi kościelnego prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 9. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 10. Przypominamy, że dziś dzień wyborów Wójta naszej Gminy. W poczuciu odpowiedzialności za naszą społeczność zachęcam do pójścia na wybory.
 11. W minionym tygodniu  pożegnaliśmy w naszej parafii śp. +Henrykę Melon, +Katarzynę Chmielewską, +Mieczysława Chorzempę, +Edwarda Nawrockiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
29 lip

30. 07. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30. 07. 2023 r.
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W związku z obchodzonym w minionym tygodniu wspomnieniem
  Św. Krzysztofa modlitwy w intencji kierowców i poświęcenie pojazdów dziś po Mszach św. Ofiary składane przy poświęceniu są wsparciem fundacji Miva Polska, która troszczy się o transport dla misjonarzy.
 2. Dziś o godz. 19.00 liturgia dla wyjeżdzających na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Ze Wspólnot Neokatechumenatu z naszej parafii i z diecezji wyjeżdża ok. 90 osób. Życzymy im wielu duchowych przeżyć.
 3. Wspomnienia liturgiczne:
  w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Loyoli,
  we wtorek wspomnienie Św. Alfonsa Liguoriego,
  w piątek wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, patrona prezbiterów.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu. Spowiedź przed lub w czasie Mszy. W sobotę po Mszy porannej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu  NMP.
 5. Zapisy na XVIII Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę przyjmowane są online. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki, jak i sam formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie internetowej www.lppm.pl w zakładce NIEZBĘDNIK PIELGRZYMA.
 6. W marcu składaliśmy poprzez Urząd Gminy wniosek do Rządowego Programu Ochrony Zabytków na dofinansowanie renowacji elewacji kościoła i malowania wewnątrz. Niestety, nie otrzymaliśmy dofinansowania. Ponieważ jest wznowienie tego programu chcemy złożyć wniosek jeszcze raz.
 7. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 8. Osoby, które są zainteresowane podjęciem w naszej parafii posługi kościelnego prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 9. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 10. Na koniec przykra informacja. W piątek po raz kolejny ktoś wyłamał puszkę na ofiary w kruchcie kościoła przy szklanych drzwiach.