27 maj

28. 05. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  28. 05. 2023 r.
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tradycyjnie w tym dniu dzieci naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Św. w czasie Mszy św. o godz. 10.00 i o godz. 12.00.
 2. Święto NMP Matki Kościoła w poniedziałek 29 maja. Msze św.
   o godz. 7.00,  18.00.
 3. Święto Nawiedzenia NMP środę 31 maja.
 4. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w czwartek
  1 czerwca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 5. Ostatnie nabożeństwo majowe w środę. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.
 6. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Piątek i sobota w miesiącu. Przypominamy o spowiedzi pierwszopiątkowej.
 7. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Trójcy Świętej. W tym dniu kończy się  okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.
 8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Rocznicy  Pierwszej Komunii Świętej w czasie Mszy Św. o godz. 10.30. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę od godz. 9.00.
 9. W ramach formacji członkowie wspólnot neokatechumenatu podejmują ewangelizację odwiedzając rodziny naszej parafii. Możemy spodziewać się takich odwiedzin w czwartki po godz. 19.00.
 10. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
 11. Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie zaprasza dziś po Mszy Św. wieczornej na koncert pt. „Nadzieja” w wykonaniu Zespołu Artystycznie Szerzącego Miłosierdzie.
 12. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Zbigniewa Staniaszka. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..
20 maj

21. 05. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  21. 05. 2023 r.
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. W dniu wczorajszym Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii udzielił Biskup Romuald Kamiński – Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej.
 2. Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaktorowie zaprasza na program słowno-muzyczny „W hołdzie Janowi Pawłowi II”, który przedstawiony będzie dziś po Mszy św. o godz. 12.00.
 3. Dziś zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Ofiary można składać przy wyjściu z kościoła.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe z Nowenną do Ducha Św. codziennie o godz. 17.30.
 5. W poniedziałek 19 rocznica konsekracji i ingresu Pasterza naszej diecezji.
 6. Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych – w środę.
 7. Wspomnienie św. Filipa Neri – w piątek.
 8. W ramach formacji członkowie wspólnot neokatechumenatu podejmują ewangelizację odwiedzając rodziny naszej parafii. Możemy spodziewać się takich odwiedzin w czwartki po godz. 19.00.
 9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tradycyjnie w tym dniu dzieci naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Św. Ze względu na dużą liczbę dzieci, uroczystość będzie na Mszy św. o godz. 10.00 i o godz. 12.00 (uwaga – godz. 10.00 nie 10.30). Prosimy parafian o udział we Mszy o godz. 8.30 albo 18.00. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę od godz. 9.00.
 10. W poniedziałek 22 maja Mszą Świętą o godz. 6.00 w kościele Sióstr Bernardynek w Łowiczu rozpocznie się 368 Łowicka Piesza Pielgrzymka
  na Jasną Górę pod hasłem „WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY”.
  Na pielgrzymkę będzie można się zapisać na szlaku pielgrzymim.
 11. Bóg zapłać za ofiary na dofinansowanie wyjazdu naszych parafian na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie przy zakupie aniołów do ogrodu. Akcja sprzedaży aniołów jest dalej kontynuowana. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać folder z kontem Fundacji, która wspomaga ten wyjazd.
 12. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
 13. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 14. Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie zaprasza w niedzielę
   28 maja po Mszy Św. wieczornej na koncert pt. „Nadzieja” w wykonaniu Zespołu Artystycznie Szerzącego Miłosierdzie.
 15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Jana Fuksa, +Edmunda Włodarczyka. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..
14 maj

14. 05. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  14. 05. 2023 r.
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 2. Podziękowania za ofiary na wsparcie rehabilitacji Franciszka Romanowicza składają rodzice. Zebrano 2820 zł.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 4. Święto Św. Andrzeja Boboli patrona Polski – we wtorek.
 5. W piątek 19 maja przypada 49 rocznica konsekracji naszego kościoła dokonanej przez Bł. Prymasa Wyszyńskiego.
 6. Uroczystość Bierzmowania w sobotę 20 maja o godz. 11.00 poprowadzi Biskup Romuald Kamiński – Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej. Spotkania przygotowujące we wtorek i czwartek o godz. 18.30. Spowiedź kandydatów, świadków i rodziców w piątek od godz. 18.30.
 7. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w przyszłą niedzielę 21 maja.
 8. Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaktorowie zaprasza na program słowno-muzyczny „W hołdzie Janowi Pawłowi II”, który przedstawiony będzie 21 maja 2023 r. po Mszy św. o godz. 12.00.
 9. Można nabywać anioły do ogrodu. Dochód z nich będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu naszych parafian na Światowe Dni Młodzieży
  w Lizbonie.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Częstochowy w sobotę 20 maja na Kongres Odnowy w Duchu Św. Koszt 65 zł. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu
  przy bramie głównej kościoła. Zapisy i opłaty na stoisku z gazetami.
 11. W poniedziałek 22 maja Mszą Świętą o godz. 6.00 w kościele Sióstr Bernardynek w Łowiczu rozpocznie się 368 Łowicka Piesza Pielgrzymka
  na Jasną Górę pod hasłem „WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY”.
  Na pielgrzymkę będzie można się zapisać na szlaku pielgrzymim.
 12. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
 13. Zapowiedzi. (…) Wywieszone są też w gablocie ogłoszeń.
 14. Ksiądz proboszcz, który w tym tygodniu miał operację ortopedyczną, ma nogę w gipsie i nie wolno mu chodzić. Prosi o modlitwę w swojej intencji.
 15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Hannę Zielińską, +Elżbietę Parzych. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..
07 maj

07. 05. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  07. 05. 2023 r.
V NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA BP.

 1. Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika – patrona naszego kościoła przypada 8 maja, ale w naszej parafii obchodzimy już w dniu dzisiejszym. Zapraszamy na uroczystą sumę na godz. 12.00, po której będzie procesja. Gościmy dziś ks. prof. Mieczysława Nowaka z Grodziska Mazowieckiego. Można będzie nabyć książki autorstwa księdza Mieczysława. Dziękujemy za poprowadzenie Adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek i sobotę.  Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i dalszą Adorację, którą zakończy nabożeństwo majowe.
 2. Trwają w naszej parafii katechezy ewangelizacyjne, które odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00. Na najbliższe spotkania w poniedziałek i czwartek chcą zaprosić nas katechiści prowadzący katechezy.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 4. Proszono nas o wsparcie rehabilitacji Franciszka Romanowicza – dziecka z ciężką chorobą neurogeniczną. Zbiórka do puszek przed kościołem dziś po Mszach św.
 5. OSP Jaktorów organizuje zbiórkę złomu w dniach 12 – 13 maja, który można dostarczyć na teren OSP. Jest też możliwy odbiór złomu ze wskazanego miejsca po wykonaniu telefonu lub SMS na numery podane w ogłoszeniu w gablocie. (512 284 739 lub 881 914 937) Uzyskane środki przeznaczone będą na sprzęt i umundurowanie dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
 6. Różne ozdoby ustawiamy w naszych przydomowych ogródkach, ale jeśli chcemy, by przypominały „rajski ogród” to powinny tam się znaleźć anioły. Propozycję takich aniołów do ogrodu przedstawiamy dziś przy kościele. Można je będzie nabywać w przyszłą niedzielę, a dochód z nich będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu naszych parafian na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.
 7. Wspólnota Efraim zaprasza do wyjazdu na Jubileuszowe 40 Czuwanie Odnowy w Duchu św. w Częstochowie w sobotę 20 maja 2023. Zapisy dziś po każdej Mszy św. przy stoisku z gazetami. Koszt 65 zł od osoby, prosimy o wpłatę przy zapisie. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 8. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
 9. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Zofię Łękarską. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..
29 kwi

30. 04. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  30. 04. 2023 r.
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie Seminarium Duchownego w Łowiczu.
 2. Od poniedziałku nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730. Tradycją jest śpiew litanii do Matki Bożej przy kapliczkach. Zachęcamy do podtrzymania tej tradycji.
 3. W poniedziałek modlitwa wypominkowa w czasie Mszy św. o godz. 18.00.
 4. We wtorek przypada Święto Flagi. Pamiętajmy o wywieszeniu flag przy naszych domach.
 5. Modlitwa wstawiennicza w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej.
 6. W środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tak jak w niedzielę.
 7. W czwartek wspomnienie Św. Floriana patrona strażaków. Wszystkim strażakom składamy serdeczne życzenia szczególnej opieki Świętego Patrona. Zapraszamy na Mszę św. intencji druhów strażaków z OSP Jaktorów w czwartek o godz. 18.00.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypominamy o spowiedzi pierwszopiątkowej.
 9. Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika – patrona naszego kościoła przypada 8 maja, ale w naszej parafii obchodzić będziemy przyszłą niedzielę 7 maja. Zapraszamy na uroczystą sumę na godz. 12.00, którą poprowadzi ks. prof. Mieczysław Nowak z Grodziska Mazowieckiego.
 10. Do uroczystości przygotowujemy się uczestnicząc w corocznym Nabożeństwie Adoracyjnym. Rozpoczęcie w piątek po Mszy wieczornej, adoracje poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu św.. W sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 18.00. Aby adoracja ta mogła mieć formę bardziej zorganizowaną zachęcamy do poprowadzenia modlitw według programu wywieszonego w gablocie ogłoszeń  i na stronie internetowej. W sobotę zapraszamy do poprowadzenia adoracji Koła Żywego Różańca. Starajmy się tak wygospodarować czas aby znaleźć chwilę na osobistą modlitwę.
 11. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii wraz z ich rodzicami zapraszam na spotkania w sobotę 6 maja do Domu Parafialnego od godz. 9.00.
 12. Proszono nas o wsparcie rehabilitacji Franciszka Romanowicza – dziecka z ciężką chorobą neurogeniczną. Zbiórka do puszek przed kościołem w przyszłą niedzielę po Mszach św.
 13. Wspólnota Efraim zaprasza do wyjazdu na Jubileuszowe 40 Czuwanie Odnowy w Duchu św. w Częstochowie w sobotę 20 maja 2023. Zapisy w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. przy stoisku z gazetami. Koszt ok 65 zł od osoby, prosimy o wpłatę przy zapisie. Zapraszamy wszystkich chętnych. Szczegóły w ogłoszeniu w gablocie. 
 14. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. W związku z miesiącem maryjnym można nabyć album „Tobie Maryjo Zawierzam” z wypowiedziami Jana Pawła II o Matce Bożej, cena 8 zł.
 15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Krzysztofa Szymańskiego. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
 NABOŻEŃSTWO CZTERDZIESTOGODZINNE

PIĄTEK    5 MAJA 2023

godz. 17.30                             nabożeństwo majowe  
godz. 18.00                             Msza św.
godz. 18.30                 Adoracja Wspólnota Efraim Odnowa w Duchu św.

  SOBOTA 6 MAJA 2023

godz. 7.00                           Msza św.
godz. 7.30                    Adoracja Domowego Kościoła
godz. 8.30                    Koło Misyjne
godz. 9.30                     Koło pw. Św. Maksymiliana
godz. 11.00                       Koło pw. Św. Franciszka
godz. 12.00                       Koło  pw. MB Częstochowskiej
godz. 13.00                       Koło pw. MB Nieustającej Pomocy
godz. 14.00                       Koło pw. Św. Józefa
godz. 15.00                 Koronka do Miłosierdzia Bożego

godz. 15.30                 Róża Św. Łucji i Św. Józefa.
godz. 16.30                      Koło Rodziców pw. Św. Rity
godz. 17.30                       nabożeństwo majowe  
godz. 18.00                 Msza św.
godz. 19.15                 Wspólnota Neokatechumenatu

NIEDZIELA    7 MAJA 2023
UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA BISKUPA I MĘCZENNIKA


godz.    8.30,        Msza św.
godz. 10.30,         Msza św.
godz. 12.00 –        uroczysta SUMA Z PROCESJĄ,
godz. 15.00          adoracja, Koronka do Miłosierdzia Bożego
godz. 17.30          Nabożeństwo majowe  
godz. 18.00
         Msza św.

23 kwi

23. 04. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  23. 04. 2023 r.
III NIEDZIELA WIELKANOCNA 

 1. Po odbyciu przygotowania, do grona ministrantów, dziś w czasie Mszy św. o godz. 10.30 zostaną przyjęci: Wiktor Majewski, Karol Pyclik, Mateusz Twardziak.
 2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. dziś w czasie Mszy św. o godz. 16.00.
 3. Przypadająca dziś uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski, liturgicznie przeniesiona jest na poniedziałek.
 4. Dziś przypada też wspomnienie św. Jerzego. To patron Pana Jerzego, który podjął w naszej świątyni posługę zakrystiana. Składamy mu serdeczne życzenia.
 5. Św. Jerzy jest też patronem harcerzy. Hufiec Jaktorowski im. Grupy Kampinos  gromadzi się dziś na Mszy św. na cmentarzu w Budach Zosinych o godz. 14.00.
 6. Święto Świętego Marka Ewangelisty przypada we wtorek.
 7. Święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy, przypada w sobotę
 8. W sobotę przypada też  Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
 9. Rozpoczęły się w naszej parafii  katechezy ewangelizacyjne. Odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00.
 10. Taca na utrzymanie Seminarium Duchownego w Łowiczu w przyszłą niedzielę.
 11. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Zdzisława Kakietka, + Barbarę Murzyn. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..
15 kwi

16. 04. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  16. 04. 2023 r.
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 

 1. Dziś Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Święto patronalne Caritas. Po Mszy zbiórka do puszek na Caritas.Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
 2. Pan Jezus objawiając się siostrze Faustynie zachęcał do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. W każdy piątek o godz. 15.00 odmawiamy wspólnie Koronkę w naszej świątyni. Na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego  z  rozważaniami i pieśniami z udziałem Chóru parafialnego zapraszamy dziś o godz. 15.00 w Godzinę Miłosierdzia.
 3. Wielkanocny program artystyczny przedstawią uczniowie jaktorowskiej szkoły dziś po Mszy Św. o godz. 10.30.
 4. Rejonowe spotkanie Domowego Kościoła rozpocznie się Mszą Św.
  o godz. 12.00.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dziś w czasie Mszy św. o godz. 16.00.
 6. Rozpoczynają się w naszej parafii  katechezy ewangelizacyjne. Dziękuję
  ks. Marcinowi za wygłoszone Słowo Boże zachęcające do udziału w katechezach. Przy wyjściu z kościoła możemy otrzymać foldery z zaproszeniem na katechezy. Będą się odbywać w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00. Zmierzają do końca Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Spotkanie w czwartek będzie w Domu Parafialnym.
 7. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 16.00.
 8. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego
 9. Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie organizuje pielgrzymkę do Hiszpanii i Francji w dniach 15 – 21 września br. Informacja w gablocie ogłoszeń i zakrystii.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Hannę Bielecką. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..
09 kwi

09. 04. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  09. 04. 2023 r.
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 

 1. Przeżywaliśmy święte Triduum Paschalne. Liturgia tych dni pomagała nam spotkać się z naszym Zbawicielem. Dekoracja Ciemnicy przypominała nam więzienie i osamotnienie Jezusa.  W Grobie Pańskim promienie wypływające z krzyża Chrystusowego odczytywaliśmy jako znak Miłosierdzia Chrystusa, który krwią swoją obmywa nas z grzechów i w wodach chrztu świętego włącza nas we wspólnotę Kościoła. Tak jak promienie spływają na te żywe kwiaty, tak promienie Miłosierdzia rozlewają się do naszych dusz dając nam prawdziwe życie w Bogu. Niech przeżycia wielkanocne pobudzają nas do dawania Chrystusowi modlitewnej odpowiedzi: Jezu ufam Tobie.
 2.  Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się we wspólne przygotowania zarówno liturgii jak i dekoracji: księżom, lektorom, ministrantom, pracownikom parafii oraz tym, którzy im pomagali. Dziękuję Panie Edycie Ryczałek za ułożenie kwiatów. Chórowi dziękuję za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem. Szczególne podziękowania należą się Strażakom za wartę przy Grobie Pańskim i udział w procesji rezurekcyjnej.
 3. Jutro drugi dzień Wielkanocy. Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tace w tym dniu są przeznaczone na utrzymanie Domu Kapłana Seniora.
 4. W piątek w oktawie Zmartwychwstania można spożywać pokarmy mięsne.
 5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego przygotowuje nas do obchodzonej w przyszłą niedzielę Uroczystości Miłosierdzia Bożego. Nowenna codziennie przed Mszą wieczorną.
 6. Przed świętami uczestniczyłem w spotkaniu wielkanocnym w naszej Jaktorowskiej szkole i byłem wzruszony programem artystycznym przedstawionym przez uczniów. Będzie można go usłyszeć w naszym kościele w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30.
 7. W przyszłą niedzielę Rejonowe spotkanie Domowego Kościoła rozpocznie się Mszą Św. o godz. 12.00.
 8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w przyszła niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 16.00.
 9. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego” i gratisowe „Dobre Nowiny”.
01 kwi

02. 04. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  02. 04. 2023 r.
VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 1. Dziś NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ. Poświęcenie palm na każdej
  Mszy Św. Palemki przygotowane zostały przez
  wspólnoty parafialne. Składając ofiarę przy nabyciu palm wspieramy wyjazd osób na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony.
 2. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00.
 3.  Msza św. z modlitwą wypominek za zmarłych w poniedziałek o godz. 18.00.
 4. Spowiedź do środy – rano w czasie Mszy św. o godz. 7.00, po południu od godz. 17.40.
  W Wielki Piątek i Wielką Sobotę spowiedź tylko w wyznaczonych godzinach.
 5. Kancelaria czynna do środy.

LITURGIA TRIDUUM PASCHALNEGO (program umieszczony w gablocie)

WIELKI CZWARTEK

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – godz. 19.00. Po Mszy Św. adoracja Najświętszego
Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00

WIELKI PIĄTEK

Od godz. 8.00 dalszy ciąg adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy.

Koronka do Miłosierdzia Bożego – godz. 15.00. Rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego.

Spowiedź godz. 15.00 – 18.00

Nabożeństwo Męki Pańskiej z adoracją Krzyża – godz. 19.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 23.00.

W Wielki Piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Komunia św. udzielana będzie tylko w czasie Nabożeństwa Meki Pańskiej. Spowiedź należy odbyć wcześniej.  Dzieci obchodzące pierwsze piątki mogą zgłaszać się po podpisy w książeczkach w piątek po liturgii.

WIELKA SOBOTA

Od godz. 8.00 dalszy ciąg adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.

Święcenie pokarmów           w kościele – w godz. 9.00 – 16.00.

    w zgłoszonych miejscach: na ul. Jagiełły – godz. 10.00, na ul. Leszczynowej –godz. 10.30.

Spowiedź godz. 9.00 – 11.00   i   15.00 – 17.00

Liturgia Wigilii Paschalnej– godz. 19.00. W czasie tej Mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Prosimy o przyniesienie świec.

Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 23.00

Zachęcamy strażaków z OSP do pełnienia warty przy Grobie Pańskim.

WIELKANOC

REZUREKCJA Z PROCESJĄ  o godz. 6.00.

Zapraszamy asystę procesyjną.

Msze św. godz. 10.30, 12.00, 18.00.

6. Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę darów na pomoc świąteczną dla podopiecznych. Wydawanie paczek w środę od godz. 15.00.

7. Z prasy katolickiej polecamy : „Gościa Niedzielnego”,Niedzielę”. „Dobre Nowiny” można brać gratis.

8.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Tadeusza Nowickiego i +Halinę Studzińską. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek.

01 kwi

02. 04. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  02. 04. 2023 r.
VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 1. Dziś NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ. Poświęcenie palm na każdej
  Mszy Św. Palemki przygotowane zostały przez
  wspólnoty parafialne. Składając ofiarę przy nabyciu palm wspieramy wyjazd osób na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony.
 2. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00.
 3.  Msza św. z modlitwą wypominek za zmarłych w poniedziałek o godz. 18.00.
 4. Spowiedź do środy – rano w czasie Mszy św. o godz. 7.00, po południu od godz. 17.40.
  W Wielki Piątek i Wielką Sobotę spowiedź tylko w wyznaczonych godzinach.
 5. Kancelaria czynna do środy.

LITURGIA TRIDUUM PASCHALNEGO (program umieszczony w gablocie)

WIELKI CZWARTEK

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – godz. 19.00. Po Mszy Św. adoracja Najświętszego
Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00

WIELKI PIĄTEK

Od godz. 8.00 dalszy ciąg adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy.

Koronka do Miłosierdzia Bożego – godz. 15.00. Rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego.

Spowiedź godz. 15.00 – 18.00

Nabożeństwo Męki Pańskiej z adoracją Krzyża – godz. 19.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 23.00.

W Wielki Piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Komunia św. udzielana będzie tylko w czasie Nabożeństwa Meki Pańskiej. Spowiedź należy odbyć wcześniej.  Dzieci obchodzące pierwsze piątki mogą zgłaszać się po podpisy w książeczkach w piątek po liturgii.

WIELKA SOBOTA

Od godz. 8.00 dalszy ciąg adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.

Święcenie pokarmów           w kościele – w godz. 9.00 – 16.00.

    w zgłoszonych miejscach: na ul. Jagiełły – godz. 10.00, na ul. Leszczynowej –godz. 10.30.

Spowiedź godz. 9.00 – 11.00   i   15.00 – 17.00

Liturgia Wigilii Paschalnej– godz. 19.00. W czasie tej Mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Prosimy o przyniesienie świec.

Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 23.00

Zachęcamy strażaków z OSP do pełnienia warty przy Grobie Pańskim.

WIELKANOC

REZUREKCJA Z PROCESJĄ  o godz. 6.00.

Zapraszamy asystę procesyjną.

Msze św. godz. 10.30, 12.00, 18.00.

6. Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę darów na pomoc świąteczną dla podopiecznych. Wydawanie paczek w środę od godz. 15.00.

7. Z prasy katolickiej polecamy : „Gościa Niedzielnego”,Niedzielę”. „Dobre Nowiny” można brać gratis.

 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Tadeusza Nowickiego i +Halinę Studzińską. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek.