05 Gru

Rekolekcje Adwentowe 2021

NIEDZIELA   12 grudnia 2021r

   830   – Msza  Św.  z  nauką  dla  dorosłych       
1030 – Msza  Św.  z  nauką  dla  dzieci
 1200 – Msza  Św.  z  nauką  dla  dorosłych
1800 – Msza  Św.  z  nauką  dla  dorosłych

PONIEDZIAŁEK   13 grudnia 2021r

 

645   –  RORATY
900   – Msza  Św.  z  nauką  dla  dorosłych

1615  – Nabożeństwo  z  nauką  dla  dzieci –  kl. I -V

1730  – Nabożeństwo  z nauką  dla  kl. VI – VIII oraz dla młodzieży
(
w tym dla kandydatów do bierzmowania)

  1900  – Msza  Św.  z  nauką  dla  dorosłych

WTOREK   14 grudnia 2021r

645     –  RORATY

900   – Msza  Św.  z  nauką  dla  dorosłych

1615  – Msza Św.  z  nauką  dla  dzieci –  kl. I -V

1730  – Msza Św.  z nauką  dla  kl. VI – VIII oraz dla młodzieży
(
w tym dla kandydatów do bierzmowania)

1900    – Msza  Św.  z  nauką  dla  dorosłych

SPOWIEDŹ w poniedziałek i wtorek w godzinach:
9.00-10.00 oraz 16.00-19.00

 

05 Gru

05. 12. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  05. 12. 2021 r.
II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dziś  zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafialne.
 2. (o 8.30) Misyjne Koło  Żywego Różańca zaprasza na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 8.30.
 3. Przypominamy o Roratach – Msze oczekiwania z Matką Bożą na przyjście Zbawiciela, odprawiane w dni powszednie o godz. 645. Zapraszamy dzieci z lampionami.
 4. Wspólnota neokatechumenatu podejmuje w czasie Adwentu, od poniedziałku do piątku, poranną modlitwę brewiarzową w kościele o godz. 5.30.
 5. Msza św. z modlitwą wypominkową za zmarłych będzie w najbliższy poniedziałek  6 grudnia o godz. 18.00. W przyszłym roku Msza wypominkowa będzie odprawiana w pierwsze poniedziałki miesiąca.
 6.  Zapraszamy na kolejne katechezy ewangelizacyjne w poniedziałek i czwartek na godz. 19.00.
 7. W środę 8 grudnia UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. Msze św. o godz. 645,  900, 1200 i 1800. Msza św. o godz. 1200 będzie sprawowana w tzw. „Godzinę Łaski”. Matka Boża, objawiając się 8 grudnia 1947 r., w Montichiari we Włoszech przekazała obietnice zyskania szczególnych łask tym, którzy o tej godzinie modlić się będą w kościele.
 8. Znany muzyk w środowisku krakowskim Paweł Orkisz wystąpi w naszym kościele w najbliższą sobotę 11 grudnia o godz. 19.00. Zapraszamy na piękny koncert pieśni ballad pobudzających do refleksji. Wstęp wolny.
 9. Rekolekcje Adwentowe zaplanowane są w dniach 12 -14 grudnia poprowadzi
  ks. Paweł Siedlanowski z diecezji siedleckiej. Program rekolekcji w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.
 10. Od 1 grudnia może przebywać w świątyni 150 osób. W tę liczbę nie wlicza się osób zaszczepionych. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
 11. Trwa świąteczną akcja „Paczuszka dla Maluszka”, Jest to zbiórka artykułów kosmetycznych a także żywnościowych dla małych dzieci. Dary można składać do kosza pod choinką przy prezbiterium. Zostaną one przekazane do Domu Samotnej Matki w Łodzi. Zbiórka trwa do 24 grudnia 2021 r.
 12. Jak co roku Parafialny Zespół CARITAS prowadzi zbiórkę produktów na paczki dla swoich podopiecznych. Produkty można składać do kosza, który jest wystawiony przy prezbiterium.
 13. OSP Jaktorów organizuje kiermasz, z którego fundusze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Rafała Stefankiewicza. Zapraszamy w dniu dzisiejszym w godzinach 12.00 – 20.00 do OSP Jaktorów.
 14. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. Poświęcone opłatki wigilijne możemy nabywać na stoisku.
 15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Wiesława Dubieleckiego, + Mariana Szkopa, + Mariana Misztala. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
27 Lis

28. 11. 2921

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  28. 11. 2021 r.
I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tace na Seminarium Duchowne w Łowiczu.
  W przyszłą niedzielę  zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. Rozpoczynamy okres Adwentu. Zapraszamy na Roraty – Msze oczekiwania z Matką Bożą na przyjście Zbawiciela, odprawiane w dni powszednie o godz. 645. Będziemy w tym roku poznawać miejscowości związane ze Świętą Rodziną. Zapraszamy dzieci z lampionami. Rekolekcje Adwentowe zaplanowane są w dniach 12 -14 grudnia.
 3. Zapraszamy na kolejne katechezy ewangelizacyjne w poniedziałek i czwartek na godz. 19.00.
 4. We wtorek 30 listopada przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła.
  To dzień imienin pasterza naszej diecezji Bp Andrzeja Dziuby. Składamy serdeczne życzenia i obejmujemy modlitwą.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa związane z tymi dniami po mszach wieczornych.
 6. Misyjne Koło  Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30.
 7. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
 8. Rozpoczynamy świąteczną akcję „Paczuszka dla Maluszka”, której organizatorem jest Fundacja Małych Stópek, a w parafii prowadzić będzie „Domowy Kościół”. Jest to zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla dzieci a także żywnościowych dla małych dzieci. Dary zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Łodzi. Pod ekranem znajduje się choinka z papierowymi babkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego maluszka. Zbiórka trwa do 24 grudnia 2021 r.
 9. Jak co roku, Parafialny Zespół CARITAS będzie prowadził zbiórkę produktów na paczki dla swoich podopiecznych. Produkty można składać do kosza, który jest wystawiony przy prezbiterium.
 10. OSP Jaktorów organizuje kiermasz z dodatkowymi atrakcjami , z którego fundusze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Rafała Stefankiewicza (naszego parafianina). Zapraszamy na kiermasz 5 grudnia w godzinach 12.00 – 20.00 w OSP Jaktorów.
 11. Poświęcone opłatki wigilijne możemy nabywać na stoisku. Są też do nabycia „Wigilijne świece Caritas”, za które składamy ofiarę 15 zł.
 12. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. W Gościu Niedzielnym kalendarz na przyszły rok.Jest też gratisowy egzemplarz czasopisma „ Dobre Nowiny”
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Izabellę Bagińską,  + Henryka Zagrajka, +Wojciecha Błażejewskiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
20 Lis

21. 11. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  21. 11. 2021 r.
UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

 1. Biskupi, którzy obradowali na Konferencji Episkopatu z wielką uwagą analizowali skomplikowaną sytuację na granicy polsko-białoruskiej. W pełni poparli stanowisko abpa Stanisława Gądeckiego stanowczo potępiające wykorzystywanie dramatów ludzkich do prowadzenia działań przeciwko suwerenności Polski. Biskupi przypominają, że w wielu wypadkach migranci są ofiarami bezwzględnych działań politycznych oraz chciwości mafii przemytniczych. Równocześnie wyrażają wdzięczność funkcjonariuszom służb mundurowych, Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Policji, którzy w tej bardzo trudnej sytuacji ofiarnie wypełniają powierzony im obowiązek obrony naszych granic. Słowa uznania i wdzięczności wyrażają także pod adresem mieszkańców przygranicznych miejscowości i parafii, działających tam skutecznie placówek Caritas, wolontariuszy organizacji pozarządowych, za medyczną i humanitarną pomoc okazaną migrantom, którzy znaleźli się na terytorium Rzeczypospolitej w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia nad samą granicą, jak i w ośrodkach dla cudzoziemców. Pasterze podkreślają, że nie ma sprzeczności w równoczesnym obowiązku obrony naszych granic i wsparciu dla tych, którzy stali się ofiarami tej trudnej sytuacji. Nie ma też wewnętrznego konfliktu między dobrze rozumianym patriotyzmem i koniecznością obrony naszych granic, a pomocą bliźniemu w potrzebie, w duchu dobrego Samarytanina. Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na pomoc migrantom organizowaną przez CARITAS.
 2. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. zapraszamy na Mszę św. dziś o godz. 16.00.
 3. Trwają w naszej parafii katechezy ewangelizacyjne. Następne katechezy
  w poniedziałek i w czwartek o godz. 19.00 w kościele.
 4. W tym tygodniu przypadają następujące święta:
  w poniedziałek– wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej
  w czwartek – wspomnienie św. Katarzyny – patronki kolejarzy
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy już okres Adwentu.
 6. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
 7. W przyszłą niedzielę taca na Seminarium Duchowne w Łowiczu.
 8. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. W Gościu Niedzielnym płyta z filmem o beatyfikowanym w dniu wczorajszym ks. Janie Macha. Polecamy też kalendarze diecezjalne na 2022 rok.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Zofię Przybyło. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
14 Lis

14. 11. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  14. 11. 2021 r.
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwają w naszej parafii katechezy ewangelizacyjne. Następne katechezy
  w poniedziałek i w czwartek o godz. 19.00 w kościele. Świadectwo doświadczenia umocnienia wiary po wysłuchaniu takich katechez wygłoszą uczestnicy Drogi Neokatechumenatu.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na inwestycje parafialne.
 3. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Libanie.
 4. W tym tygodniu przypadają następujące święta:
  w środę – wspomnienie św. Elżbiety
  w czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny
  w sobotę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
 5. W przyszłą niedzielę 21 listopada zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. na Mszę św. o godz. 16.00
 6. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
 7. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. Polecamy też książki o Prymasie Tysiąclecia i obrazki oraz kalendarze diecezjalne na 2022 rok.
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Mariannę Brysiak, + Halinę Filutowską i + Stanisława Pałubę. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
06 Lis

07. 11. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  07. 11. 2021 r.
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na budowę i remonty kościołów.
  W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafialne.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Pod koniec Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe powołania kapłańskie.
 3. Spotkanie Misyjnego Koła Różańcowego dziś po Mszy św. o godz. 8.30.
 4. Przypominamy, że możemy zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za zmarłych w dniach do 30 listopada spełniając zwykłe warunki.
 5. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na modlitwę różańcową za zmarłych, która zostanie poprowadzona na cmentarzu dziś od godz. 15.00.
 6. Msza św. z modlitwą za zmarłych wspominanych w wypominkach
  w poniedziałek o godz. 18.00.
 7. Trwają w naszej parafii katechezy ewangelizacyjne. Następne katechezy
  w poniedziałek i w czwartek o godz. 19.00 w kościele.
 8. W czwartek 11 listopada Uroczystość Św. Wiktorii – głównej patronki diecezji. Zaproszenie na tę uroczystość do Łowicza kieruje w specjalnym liście Biskup Łowicki. W tym dniu przypada 103 rocznica odzyskania niepodległości – święto narodowe. Msze św. o godz.: 8.30, 10.30, 12.00, 18.00.  Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona o godz. 12.00. W czasie tej Mszy modlić się będziemy w intencji Stefanii Cygańskiej – długoletniej dyrektorki Szkoły Podstawowej w Jaktorowie i obecnie patronki tej szkoły – w przypadającą w tym dniu 50-tą rocznicę jej śmierci.
 9. W tym tygodniu przypadają następujące święta:

we wtorek – święto rocznicy poświęcenia bazylika laterańskiej

w środę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża

w piątek – wspomnienie św. Jozafata

w sobotę – wspomnienie pierwszych męczenników Polski – Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, i Krystyna.

10. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.

11. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz gratisowe czasopismo „ Wiara i Życie” . Polecamy też książki o Prymasie Tysiąclecia i obrazki oraz kalendarze diecezjalne na 2022 rok.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Kazimierę Studzińską i + Jerzego Zielińskiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

31 Paź

31. 10. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  31. 10. 2021 r.
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś ostatnie Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30.
 2. W poniedziałek 1 listopada  Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz.: 8.30, 10.30, 18.00. Na cmentarzu Msza św. o godz. 12.00. Po Mszy Nabożeństwo z modlitwami za zmarłych i procesją po cmentarzu z poświęceniem grobów. W czasie nabożeństwa czytane będą wypominki jednorazowe.
  Wypominki przyjmowane są w zakrystii po Mszy. Będą też przyjmowane na cmentarzu dziś i jutro. Roczne wypominki odczytywane będą raz w miesiącu w poniedziałek w czasie Mszy św. ofiarowanej za tych zmarłych o godz. 18.00. Pierwsza Msza będzie odprawiona 8 listopada.
 3. W Uroczystość Wszystkich Świętych zbierane będą w kościele i na cmentarzu ofiary do puszek na utrzymanie Łowickiego Seminarium Duchownego.
 4. Strażacy z OSP Jaktorów w dzień Wszystkich Świętych udostępnią dla samochodów parking przy  budynkach straży. Serdecznie dziękuję strażakom za odnowienie drewnianego krzyża na cmentarzu a także za zamontowanie na frontonie kościoła kolców uniemożliwiających siadanie gołębi.
 5. We wtorek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.  w kościele
  o godz. 7.00, 9.00, 18,00.
 6. Odpust zupełny, który możemy ofiarować za zmarłych możemy zyskać w dniach od 1 do 30 listopada.
 7. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na modlitwę różańcową za zmarłych, która zostanie poprowadzona na cmentarzu w niedzielę 7 listopada od godz. 15.00.
 8. Zachęcamy do nabywania wkładów do lampek nagrobnych Caritas. Nie tylko wyrażamy pamięć o zmarłych, ale spełniamy uczynek miłosierdzia, albowiem dochód przeznaczony jest dla ubogich.
 9. Przy wyjściach z cmentarza zamontowane są regały na znicze, które można jeszcze ponownie wykorzystać. Wystarczy dokupić wkłady.
 10. Została wykonana inwentaryzacja grobów naszego cmentarza. Kartki na grobach są informacją, że nie mamy poświadczenia, iż rodzina pochowanych chce dalej utrzymywać ten grób. Zostało mało miejsca na cmentarzu na nowe pochówki, dlatego musimy być przygotowani, że będą wykorzystywane do powtórnego pochowania  groby bez opieki.
 11. Modlitwa wstawiennicza we wtorek po Mszy wieczornej.
 12. Trwają w naszej parafii katechezy ewangelizacyjne.. Następna katecheza w czwartek o godz. 19.00 w kościele.
 13. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
 14. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. Polecamy też książki o Prymasie Tysiąclecia i obrazki oraz kalendarze diecezjalne na 2022 rok.
 15. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu. W czwartek przypada na naszą parafię dzień modlitw o nowe powołania kapłańskie w naszej diecezji. Modlitwy po Mszach św. rano i wieczorem a także we wspólnotach.
 16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Jana Biernata. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
23 Paź

24. 10. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  24. 10. 2021 r.
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na misje.
 2. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii wraz z ich rodzicami zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 16.00.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30.
 4. Trwają w naszej parafii katechezy ewangelizacyjne. Ze względu na to, że w czwartek nie było elektryczności i katecheza nie mogła być przeprowadzona, katecheza z tego dnia odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00 w kościele. Następna katecheza w czwartek.
 5. Przyjmowane są zgłoszenia na wypominki. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na których można wpisywać zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej.
 6. W czwartek święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 7. W piątek 29 października przypada 1 rocznica śmierci Biskupa Józefa Zawitkowskiego. Tego dnia w Bazylice Katedralnej w Łowiczu odprawiona zostanie Msza święta w intencji zmarłego biskupa
  o godz. 18.00.  W Żdżarach, gdzie jest pochowany Msza święta będzie sprawowana o godz. 12.00.
 8. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
 9. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. Polecamy też książki o Prymasie Tysiąclecia i obrazki z Prymasem oraz kalendarze diecezjalne na 2022 rok. Można już nabywać wkład do zniczy Caritas.
 10. Dzieci mogą odbierać naklejki jako pamiątka udziału we Mszy św.
 11.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Agnieszkę Sierocińską
   + Grażynę Dziedzic.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

16 Paź

17. 10. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  17. 10. 2021 r.
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Biskupi w liście do wiernych w związku z XVI Zgromadzeniem Ogólnym Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”, którego uroczyste rozpoczęcie miało miejsce 9 i 10 października w Rzymie, piszą: Prosimy o Wasze życzliwe i żywe uczestnictwo w synodzie oraz życzymy wielu dobrych doświadczeń w czasie synodalnych spotkań. –Wyjaśniają, że słowo „synod” oznacza podążanie wspólną drogą. Synody były przez wieki podstawowym sposobem podejmowania kościelnych decyzji. Papież Franciszek pragnie, aby w synodalnym doświadczeniu uczestniczyli nie tylko biskupi. Do pójścia wspólną drogą rozeznania woli Bożej zaprasza wszystkich – bo wszyscy przez chrzest i bierzmowanie otrzymali Ducha Świętego.  Synodalne prace potrwają dwa lata. Najpierw będzie miała miejsce faza diecezjalna, w przyszłym roku kontynentalna, a w 2023 – powszechna. Biskupi zachęcają do modlitwy o Ducha Świętego, dla uczestników Synodu.
 2. W ubiegłą niedzielę w Łowiczu posługę lektora przyjęło 9 ministrantów z naszej parafii: Jakub Kałuża, Adam Koziatek, Paweł Lisichin, Jan Ochnio, Kacper Pietraszek, Piotr Suski, Wojciech Suski, Igor Turos, Mateusz Wakuliński.  Ignacy Charzewski przyjmie tę posługę pod koniec października.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30.
 4. W najbliższym tygodniu rozpoczną się w naszej parafii katechezy ewangelizacyjne. Zapraszamy do ich wysłuchania w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w kościele.
 5. Od dziś przyjmowane są zgłoszenia na wypominki. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na których można wpisywać zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej.
 6. W tym tygodniu przypadają święta:
  w poniedziałek – Św. Łukasza – patrona służby zdrowia,
  w środę  – św. Jana Kantego
  w piątek – św. Jana Pawła II
 7. W przyszłą niedzielę spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii na Mszy św. o godz. 16.00.
 8. W przyszłą niedzielę taca na misje.
 9. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
 10. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. Polecamy też książki o Prymasie Tysiąclecia i obrazki z Prymasem oraz kalendarze diecezjalne na 2022 rok. Można już nabywać znicze Caritas.
 11. Dzieci mogą odbierać naklejki jako pamiątka udziału we Mszy św.
 12.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Irenę Jasińską, + Grażynę Kaczorowską, + Zbigniewa-Ryszarda Wiewiór.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

11 Paź

10. 10. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  10. 10. 2021 r.
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na inwestycje parafialne.
 2. Na prośbę Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dziś po Mszy Św. przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na stypendia dla uczniów potrzebujących materialnego wsparcia.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30.
 4. Na mszę Św. z modlitwą wypominkową za zmarłych zapraszamy
  w poniedziałek o godz. 18.00.
 5.  W tym tygodniu przypadają święta:

w środę – bł. Honorata Koźmińskiego – patrona naszej diecezji,

w czwartek – święto konsekracji kościoła katedralnego w Łowiczu

w piątek – św. Teresy z Avili

w sobotę – św. Jadwigi Śląskiej, 43 rocznica wyboru Jana Pawła II

6. W czwartek 14 października Dzień Edukacji Narodowej. Z racji „Dnia Nauczyciela składamy serdeczne życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Życzymy przede wszystkim zdrowia.

7. Intencje Mszy na przyszły rok można zgłaszać od dziś z zakrystii. Zgłoszenia na wypominki przyjmować będziemy od przyszłej niedzieli.

8. Przypominamy o Marszu Życia i Rodziny w Grodzisku Mazowieckim, który odbędzie się dziś o godz. 12.30 z kościoła MBNP na ul. Piaskowej na Stawy Walczewskiego, gdzie odbędzie się piknik rodzinny.

9. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.

10. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. Polecamy też książki o Prymasie Tysiąclecia i obrazki z Prymasem oraz kalendarze diecezjalne na 2022 rok. Można już nabywać znicze Caritas.

11. Dzieci mogą odbierać naklejki jako pamiątka udziału we Mszy św.