17 Kwi

18. 04. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18. 04. 2021 r.
III NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dziś rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Organizowane dziś Piąte Narodowe Czytanie Pisma świętego zachęca nas do lektury Pisma Świętego. Do rozważania proponowany jest fragment Ewangelii według Św. Marka. Tekst wyłożony jest na stoliku z gazetami. Polecamy też książeczkę „Krótka zachęta do czytania Pisma Świętego”, którą możemy otrzymać gratis.
 2. W piątek 23 kwietnia  Uroczystość Św. Wojciecha. Msza św. o godz. 7.00 i 18.00. Można spożywać pokarmy mięsne.
 3. W przyszła niedzielę taca na Seminarium Duchowne w Łowiczu.
 4. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św. z naszego kościoła o godz. 12.00 na: Facebooku  i You Tube 
 5. Uczestnicząc duchowo we Mszy św. za pośrednictwem mediów przeżywajmy ją tak, jakbyśmy byli obecni w kościele. Jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej Komunię Św. możemy przyjąć duchowo.
 6. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk wchodząc do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
 7. Osoby przeżywające trudności, z którymi sobie w życiu nie radzą, czują się osamotnione w problemach a chcą, by inni modlili się w ich sprawie, mogą skorzystać z MODLITWY WSTAWIENNICZEJ. Bracia i siostry ze wspólnoty Odnowy w Duchu Św. Efraim zapraszają w każdy pierwszy wtorek miesiąca na Mszę Św. o godz. 18.00. Po Mszy rozpoczęcie spotkania  przy krzyżu pod chórem. Jeśli ktoś chce wcześniej nawiązać kontakt z osobami posługującymi modlitwą wstawienniczą, porozmawiać lub o coś zapytać może zadzwonić lub napisać e-mail: tel. 886 544 928 e-mail modlitwa2021@o2.pl . Informacja na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 8. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.  Na stoisku możemy otrzymać darmowe maseczki medyczne.
 9. W ostatnim czasie pożegnaliśmy w parafii :+ Marię Ruszkowską. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
10 Kwi

11. 04. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11. 04. 2021 r.
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 

 1. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne.
 2. Dziś Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Święto patronalne Caritas Po Mszy zbiórka do puszek na Caritas.Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
 3. Msza św. za zmarłych z modlitwą wypominkową w poniedziałek o godz. 18.00
 4. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św. z naszego kościoła o godz. 12.00 na: Facebooku  i You Tube 
 5. Uczestnicząc duchowo we Mszy św. za pośrednictwem mediów przeżywajmy ją tak, jakbyśmy byli obecni w kościele. Jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej Komunię Św. możemy przyjąć duchowo.
 6. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń.. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk wchodząc do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
 7. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.  Na stoisku możemy otrzymać darmowe maseczki medyczne.
 8. Od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  który jest obowiązkowy dla każdej osoby. Podstawową metoda jest samospis internetowy. Osoby nie mające komputera czy internetu mogą zgłaszać się do Urzędu Gminy.  Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz na infolinii 22 2799999 lub www.spis.gov.pl
 9. Ochotnicza Straż Pożarna w Jaktorowie organizuje zbiórkę złomu
  dn. 17 kwietnia 2021 roku. Można go dostarczyć na teren OSP albo zostanie odebrany ze wskazanego miejsca po zawiadomieniu telefonicznym lub SMS pod nr tel. 512 284 739 lub 881 914 937. Zebrane środki przeznaczone będą na remont garażu OSP. Informacja na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 10. W ostatnim czasie pożegnaliśmy w parafii : + Krzysztofa Zarzyckiego, + Barbarę Chechłacz, + Józefa Alekasandra Szlagę, + Czesława  Orackiego, + Krzysztofa Burzyńskiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
05 Kwi

04. 04. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04. 04. 2021 r.
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 

 1. Przeżywaliśmy święte Triduum Paschalne. Liturgia tych dni pomagała nam spotkać się z naszym Zbawicielem, czy to uczestnicząc w nabożeństwach w świątyni, czy też liturgiach domowych. Dekoracja Ciemnicy przypominała nam więzienie i osamotnienie Jezusa. Chcemy złączyć z Chrystusem nasze osamotnienia i cierpienia wynikające ze skutków pandemii.   W Grobie Pańskim serce jest znakiem Bożej miłości do nas, objawionej w krzyżu Chrystusa. Mimo różnych niepokojów ufajmy Bożej Miłości  bo zmartwychwstały Chrystus i nam przynosi życie.
 2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się we wspólne przygotowania zarówno liturgii jak i dekoracji: księżom, lektorom, ministrantom, pracownikom parafii. Dziękuję panu Józefowi Brodowiczowi, Grzegorzowi Jędrasikowi, Piotrowi Wojciechowskiemu za pomoc przy dekoracjach a Panie Edycie Ryczałek za ułożenie kwiatów. Napisy przygotowała firma Remium. Strażakom dziękuję za wartę przy Grobie Pańskim i udział w procesji rezurekcyjnej.
 3. Jutro drugi dzień Wielkanocy. Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tace w tym dniu są przeznaczone na utrzymanie Domu Kapłana Seniora.
 4. W piątek w oktawie Zmartwychwstania można spożywać pokarmy mięsne.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Miłosierdzia Bożego.
 6. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św.
  z naszego kościoła o godz. 12.00
  na: Facebooku  i You Tube 
 7. Uczestnicząc duchowo we Mszy św. za pośrednictwem mediów przeżywajmy ją tak, jakbyśmy byli obecni w kościele. Jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej Komunię Św. możemy przyjąć duchowo.
 8. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Bezdotykowy dozownik wody święconej jest zamontowany przy wejściu głównym.
 9. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, w którym jest artykuł o uroczystości rozpoczęcia Roku Rodziny w naszym kościele. 
 10. Informacja o Narodowym Spisie Powszechnym, który jest obowiązkowy dla każdej osoby, wywieszona jest w gablocie ogłoszeń.
27 Mar

28. 03. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  28. 03. 2021r.

 NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 1. Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia. W dzisiejszej liturgii poświęcenie palm na każdej Mszy św.. We Mszy św. uczestniczyć może tylko 35 osób. 
 2. Ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 17.00.
 3. LITURGIA TRIDUUM PASCHALNEGO i WIELKANOCNA (program umieszczony w gablocie)

          Ponieważ we Mszy św. uczestniczyć może tylko 35 osób główne liturgie Triduum będą transmitowane  na: Facebooku  i You Tube

WIELKI CZWARTEK

Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 19.00.

Po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 21.00

WIELKI PIĄTEK

Od godz. 9.00 dalszy ciąg adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy.

Koronka do Miłosierdzia Bożego         – godz. 15.00.

SPOWIEDŹ. w godz. 15.30 – 18.00

Nabożeństwo Męki Pańskiej z adoracją Krzyża – godz. 19.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz.2100.

W tym dniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Komunię będzie można przyjąć tylko w trakcie nabożeństwa. Osoby, które praktykują Pierwsze Piątki a nie będą mogły w tym dniu przyjąć Komunii, nie tracą ciągłości praktyki. Mogą dalej kontynuować w następnym miesiącu.

WIELKA SOBOTA

Od godz. 9.00 dalszy ciąg adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.

SPOWIEDŹ w godz. 9.00 – 10.00,    11.00 – 12.00,    14.00 – 16.00.

POŚWIĘCENIE POKARMÓW przed kościołem w godz. 9.00 – 12.00, oraz 14.00 – 16.00.

Nie będzie poświęcenia pokarmów wielkanocnych w domach.
Modlitwę „Błogosławieństwa Stołu” może odmówić ktoś z domowników przed posiłkiem. Tekst jest wyłożony w kościele oraz dostępny na stronie
parafii, po ogłoszeniach.

Liturgia Wigilii Paschalnej– godz. 19.00.

W czasie tej Mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz.22.00.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

REZUREKCJA o godz. 6.00

Msze św. o godz. 8.30, 10.30, 12.00, 18.00

4. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św. z naszego kościoła o godz. 12.00 na: Facebooku  i You Tube 

5. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Bezdotykowy dozownik wody święconej jest zamontowany przy wejściu głównym.

6. Archidiecezjalne Seminarium Misyjne Redemptoris Mater w Warszawie informuje, że Diakon Marcin Stanisław Parada, syn Leszka i Elżbiety ma przyjąć Święcenia Prezbiteratu 29 maja 2021 r.

7. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” oaz darmowe „Dobre Nowiny”, dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny”. Są też książki i filmy o św. Józefie oraz gałązki wierzby.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w parafii śp. + Irenę Wojciechowską, + Anastazję Pindor, + Czesława Śleszyńskiego, + Danutę Łyszkowską, + Krystynę Jakubiak. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM
W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

1 Tes 5, 16-18: Zawsze się radujcie. 

Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

Albo:

Mt 6, 31 ab.32b-33: Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?

Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy  jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się.

Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:

Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Módlmy się:

Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

20 Mar

21. 03. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  21. 03. 2021r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dziś zbiórka do puszek na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego.
 2. W czwartek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 700 i 1800. W tym dniu przypada 29 rocznica powstania naszej diecezji.
 3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
   Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
   W tym roku nie będzie Nabożeństwa  Drogi Krzyżowej ulicami parafii.
  Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700.
 4. W okresie Wielkiego Postu Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza do naszej świątyni na wspólną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 od poniedziałku do piątku.
 5. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę  w godzinach
   9.00 – 12.00. Adresy można zgłaszać po Mszy św. w zakrystii  lub w tygodniu w kancelarii.
 6. Archidiecezjalne Seminarium Misyjne Redemptoris Mater w Warszawie informuje, że Diakon Marcin Stanisław Parada, syn Leszka i Elżbiety ma przyjąć Święcenia Prezbiteratu 29 maja 2021 r.
 7. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św.
  z naszego kościoła o godz. 12.00
  na: Facebooku  i You Tube 
 8. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
 9. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Jest też dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Są też książki i filmy o św. Józefie.
 10. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Ze względu na pandemię Zespół Caritas nie ma możliwości przygotowania palm, dlatego zachęcamy do osobistego przygotowania palemek. Gałązki wierzby można nabyć  na stoisku.
 11. Fundacja „Caritas” zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Na stronie Fundacji znajduje się darmowy program rozliczenia podatku. Broszury z informacją są na stoliku z gazetami.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w parafii śp. + Alinę Głowacką
  i + Lecha Stańczaka. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek
14 Mar

14. 03. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  14. 03. 2021r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na inwestycje parafialne.
 2. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego.
 3. Msza św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek 15 marca
  o godz. 18.00.
 4. W piątek 19 marca Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
  Msze św. o godz. 700 i 1800. Wolno spożywać pokarmy mięsne. W związku z Rokiem Św. Józefa w tym dniu można zyskać odpust zupełny po odmówieniu modlitwy do św. Józefa.
 5. W naszym kościele będzie miało miejsce uroczyste diecezjalne rozpoczęcie
  Roku Świętej Rodziny. Dokona tego  Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba dnia 19 marca na Mszy św.  o godz. 18.00. Zapraszamy na tę uroczystość.
 6. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
   Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
   Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. W okresie Wielkiego Postu Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza do naszej świątyni na wspólną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 od poniedziałku do piątku.
 8. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy
  w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św.
  z naszego kościoła o godz. 12.00
  na: Facebooku  i You Tube 
 9. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
 10. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Jest też dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Są też książki i filmy
  o św. Józefie.
 11. Fundacja „Caritas” zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Na stronie Fundacji znajduje się darmowy program rozliczenia podatku. Broszury
  z informacją są na stoliku z gazetami.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w parafii śp. + Teresę Krejner, + Adama Solaka, + Piotra Łyszkowskiego i + Annę Majewską. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek
07 Mar

07. 03. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  07. 03. 2021r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na budowę i remonty kościołów w diecezji.
 2. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwać do środy.
  Nauki rekolekcyjne wygłosi O. Adam Pasik, Salezjanin z Olsztyna.
  Dziś nauki na wszystkich Mszach św. W poniedziałek, wtorek i środę nauki dla dorosłych w czasie Mszy św. o godz. 7.00, 9.00, i 19.00. 
  Na rekolekcje zapraszamy też uczniów od poniedziałku do środy:
  Klasa VIII o godz. 10.15, Klasa VII o godz. 11.00, Klasa VI o godz. 11.45,
  Klasa V o godz. 12.30, Klasa IV o godz. 13.15,(we wtorek kl. IV i V przychodzą na g. 12.30) Klasa I, II o godz. 17.00, Klasa III  o godz. 18.00. Dzień spowiedzi będzie we wtorek. Nauki rekolekcyjne o godz. 19,00 będą transmitowane na
  Facebooku  i You Tube 
  Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni maseczką oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni.
 3. Ze względu na rekolekcje wypominki będą w przyszły poniedziałek
  15 marca.
 4. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
   Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
   Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. W okresie Wielkiego Postu Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza do naszej świątyni na wspólną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 od poniedziałku do piątku.
 6. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św. z naszego kościoła o godz. 12.00 na: Facebooku  i You Tube 
 7. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
 8. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, dodatkowe wydanie „Gość Ekstra” poświęcone jest Św. Józefowi i jest w cenie 9zł. Jest też dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.
 9. Fundacja „Caritas” zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Na stronie Fundacji znajduje się darmowy program rozliczenia podatku. Broszury z informacją na stoliku z gazetami.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w parafii śp.  + Artura Ślesińskiego, + Irenę Świątek. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
W PARAFII pw. ŚW. RODZINY
W JAKTOROWIE
7 III – 10 III 2021 R


NIEDZIELA 7 III 2021
7.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH
8.30 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH
10.30 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH Z UDZIAŁEM DZIECI
12.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH
17.00 – GORZKIE ŻALE Z NAUKĄ PASYJNĄ

18.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH

PONIEDZIAŁEK 8 III 2021
7.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH
9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH
10.15 – SPOTKANIE Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW KL. VIII
11.00 – SPOTKANIE Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW KL. VII
11.45 – SPOTKANIE Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW KL. VI
12.30 – SPOTKANIE Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW KL. V
13.15 – SPOTKANIE Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW KL. IV
17.00 – SPOTKANIE Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW KL. I, II
18.00 – SPOTKANIE Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW KL. III
19.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH

WTOREK 9 III 2021 DZIEŃ SPOWIEDZI
SPOWIEDŹ w godz.: 8.45 – 13.30 oraz 18.00 – 19.30


700 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH
900 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH
10.15 – SPOTKANIE Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW KL. VIII
11.00 – SPOTKANIE Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW KL. VII
11.45 – SPOTKANIE Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW KL. VI
12.30 – SPOTKANIE Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW KL. IV, V
17.00 – SPOTKANIE Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW KL. I, II
18.00 – SPOTKANIE Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW KL. III
19.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH

ŚRODA 10 III 2021


7.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH
9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH
10.15 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW KL. VIII
11.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW KL. VII
11.45 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW KL. VI
12.30 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW KL. V,
13.15 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW KL. IV,
17.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW KL. I, II,
18.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW KL. III
19.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH

         

28 Lut

28. 02. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  28. 02. 2021r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w pogrzebie Ks. Tadeusza Szczękulskiego. Dziękuję tym, którzy włączyli się w oprawę liturgiczną, ministrantom, lektorom, chórowi z Panią Organistką Emilią i Panią Kariną, Panu Kościelnemu Grzegorzowi oraz strażakom z OSP. Bóg zapłać za przyjętą Komunię św. w intencji ks. Tadeusza oraz za zamówione intencje  mszalne. To najlepszy dar jaki możemy złożyć zmarłemu. Ks. Tadeusz w testamencie podziękował wszystkim, którzy okazali mu wiele życzliwości a za swoje błędy wszystkich przeprasza.
 2. W dnu dzisiejszym organizowana jest zbiórka do puszek Ad Gentes na rzecz Dzieła Pomocy Misjonarzom. Ministranci będą stać z puszkami przy wyjściu z kościoła.
 3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
   Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
   Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W okresie Wielkiego Postu Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza do naszej świątyni na wspólną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 od poniedziałku do piątku.
 5.  Od przyszłej niedzieli 7 marca rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwać do środy. W niedzielę nauki na wszystkich Mszach św. W poniedziałek, wtorek i środę nauki dla dorosłych w czasie Mszy św. o godz. 7.00, 9.00, i 19.00.  Na rekolekcje zapraszamy też uczniów od poniedziałku do środy:
  Klasy VII i VIII o godz. 10.30,  kl. IV, V, VI o godz. 12.00, kl. I, II, III o godz. 17.30. Dzień spowiedzi będzie we wtorek.
 6. W przyszła niedzielę taca na budowę i remonty kościołów w diecezji.
 7. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św. z naszego kościoła o godz. 12.00 na: Facebooku  i You Tube 
 8. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni.
  W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust.
  Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
 9. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” jest też dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” oraz bezpłatne pismo Dobre Nowiny.
 10. Fundacja „Caritas” zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Na stronie Fundacji znajduje się darmowy program rozliczenia podatku. Broszury z informacją na stoliku z gazetami.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w parafii śp.  + Ks. Tadeusza Szczękulskiego, + Urszulę Majewską. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek
21 Lut

21. 02. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  21. 02. 2021r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Wielki Post to czas rozważania męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Szczególnym znakiem Jego męki jest znak krzyża. Zapraszamy do obejrzenia wystawy wizerunków krzyża, która znajduje się w nawie bocznej przy obrazie MB Częstochowskiej. Przy oglądaniu wystawy prosimy  zachowanie przepisowego dystansu.
 2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
   Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
   Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W okresie Wielkiego Postu Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza do naszej świątyni na wspólną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 w dni powszednie. Rozpoczęcie od jutra.
 4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii 7 marca.
 5. W drugą niedzielę Wielkiego Postu  28 lutego, organizowana jest też zbiórka do puszek Ad Gentes na rzecz Dzieła Pomocy Misjonarzom.
 6. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św. z naszego kościoła o godz. 12.00 na: Facebooku  i You Tube 
 7. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni.
  W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
 8. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” jest też „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 9. Fundacja „Caritas” zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Na stronie Fundacji znajduje się darmowy program rozliczenia podatku. Broszury z informacją na stoliku z gazetami.
 10. W dniu wczorajszym po wielotygodniowej walce z chorobą zmarł
  ks. Tadeusz Szczękulski. Msza św. żałobna pod przewodnictwem
  Ks. Biskupa Andrzeja Dziuby zostanie odprawiona w naszej świątyni w środę 24 lutego  o godz. 11.00. Będziemy ją transmitować na: Facebooku  i You Tube   .
  Msza św. pogrzebowa, której przewodniczył będzie Biskup Wojciech Osial będzie odprawiona w rodzinnej parafii w Jazgarzewie tego samego dnia  o godz. 14.00.
  Po  niej ks. Tadeusz zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w parafii śp.  + Zofię Szmajkowską, + Romana Wlazło, + Mariana Gawrycha, + Sylwestra Jarosza.
  Polecamy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek

13 Lut

14. 02. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  14.02. 2021 r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na cele inwestycyjne.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych w okresie Wielkiego Postu.
 3. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze Św. o godz.: 700, 900 oraz o 1800. Na każdej Mszy Św. obrzęd posypania głów popiołem. W środę przed Mszą o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej.
 4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Dla przypomnienia podam niektóre przepisy postne.

Post ścisły – obowiązuje w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek. Polega na powstrzymaniu się od spożywania mięsa (z wyjątkiem ryb) i ograniczeniu posiłków (spożycie w ciągu dnia jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych). Obowiązuje wszystkich pełnoletnich(18 lat) do rozpoczęcia 60 roku życia.

Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, polega na powstrzymaniu się od spożycia pokarmów mięsnych (z wyjątkiem ryb) w każdy piątek roku  
z wyjątkiem uroczystości. Obowiązuje wszystkich w wieku powyżej 14 roku życia do końca życia. Z przestrzegania wstrzemięźliwości zwolnione są osoby chore (np. na cukrzycę) oraz te, które nie mają możliwości wyboru pokarmu (dotyczy m.in. punktów zbiorowego żywienia). W szczególnych przypadkach, ze słusznych powodów, dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości może udzielić proboszcz własny nakładając wówczas formę zadośćuczynienia do wypełnienia przez wiernych, np. jałmużnę albo modlitwę w intencjach Kościoła.

5. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
  Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św. z naszego kościoła o godz. 12.00 na: Facebooku  i You Tube 

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni.
W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust.
Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.

7. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” jest też „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.

8. Fundacja „Caritas” zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Na stronie Fundacji znajduje się darmowy program rozliczenia podatku. Broszury z informacją na stoliku z gazetami.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w parafii śp.  +Jana-Stanisława Wierzbickiego. Polecamy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek