08 Wrz

09. 09. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA   09. 09. 2018 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na cele inwestycyjne.
  W przyszłą niedzielę taca na diecezjalne środki przekazu.
 2. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 1030poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas pierwszych.
 3. Dziś rozpoczyna się w Kościele VIII Tydzień Wychowania. Jego tematyka nawiązuje do hasła Synodu Biskupów poświęconego młodzieży: Młodzież, wiara i rozeznanie powołania. W Liście Pasterskim Biskupi zachęcają do modlitwy, by młodzi ludzie właściwie rozeznali swoją dalszą drogę, zaufali Panu Bogu i owocnie zrealizowali swoje życiowe powołanie. Na rozpoczynający się rok szkolny i katechetyczny oraz związane z nim nowe zadania duszpasterskie biskupi udzielają wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.
 4. Strażacy, Urząd Gminy i Biblioteka zapraszają w dniu dzisiejszym na Festyn Rodzinny, który rozpocznie się
  o godz. 15.00 na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej
  w Jaktorowie. Szczegóły na plakatach. Parking dla samochodów przewidziany jest na wyspie – wjazd od ulicy Potockiego.
 5. Msza św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek
  10 września o godz. 1800.
 6. Na kolejne Nabożeństwo w Intencji Ojczyzny zapraszamy we wtorek 11 września po Mszy św. wieczornej.
 7. W piątek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża. Msze św.
  o godz. 700 i 1800.
 8. W sobotę 15 września wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 9. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 1000.
 10. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na II Spotkanie Młodzieży Diecezji Łowickiej 15 września w Łowiczu od godz. 1000. Program wywieszony w gablocie ogłoszeń.
 11. Ojcowie Franciszkanie z Niepokalanowa zapraszają na ogólnopolskie spotkanie dzieci
  w Sanktuarium w Niepokalanowie 15 września. Program w gablocie ogłoszeń.
 12. W związku z planowaną wystawą z racji obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości zwracamy się z prośbą o wypożyczenie zdjęć i dokumentów rodzinnych związanych z okresem lat 1918 – 1924 dotyczących Jaktorowa i sąsiednich miejscowości oraz osób biorących udział w tych wydarzeniach.
 13. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  Na stoisku możemy nabyć też książki: Album o Św. Stanisławie Kostce, Rozważania Różańcowe w intencji Ojczyzny, Księgę Cudów Wszystko o Jezusie.
 14. Jeśli ktoś znalazł kurtkę z dokumentami na nazwisko Jeznach proszony jest o przekazanie na parafię.
 15. Zapowiedzi przedmałżeńskie i intencje mszalne wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Edwarda Wardziaka. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
05 Wrz

02. 09. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  02. 09. 2018 r.

 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe powołania kapłańskie.
 2. W związku z 100 rocznicą odrodzenia Polski zapraszamy na spektakl pt.: „Wolność krzyżami się mierzy”, który odbędzie się dziś o godz. 1900 w naszym kościele. Scenariusz programu przygotował Bp Józef Zawitkowski a wystąpią chóry z Sochaczewa i Skierniewic oraz młodzież z Makowa i Skierniewic.
 3.    Cały projekt ma na celu oddanie chwały przeszłym pokoleniom Polaków, dzięki którym dziś możemy cieszyć się wolną Polską. Spektakl ukazuje wierność i poświęcenie narodu polskiego, ogromne przywiązanie do wiary i tradycji.  Zapraszamy.
 4. W związku z planowaną wystawą z racji obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości zwracamy się z prośbą o wypożyczenie zdjęć i dokumentów rodzinnych związanych z okresem lat 1918 – 1924 dotyczących Jaktorowa i sąsiednich miejscowości oraz osób biorących udział w tych wydarzeniach.
 5. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na KUL. W przyszłą niedziele taca inwestycyjna.
  W domu parafialnym, po długim oczekiwaniu na podłączenie gazu, został zainstalowany piec gazowy i zostało uruchomione ogrzewanie podłogowe. Dziękujemy Panu Michałowi Jurczakowi za nieodpłatne wykonanie robocizny. Przygotowujemy się do prac glazurniczych.
 6. Kończą się wakacje. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. na rozpoczęcie roku
  w poniedziałek o godz. 800. Zachęcamy uczniów do skorzystania ze spowiedzi aby rozpocząć rok szkolny w komunii z Chrystusem.
 7.     W przyszłą niedziele w czasie Mszy św. o godz. 1030poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas pierwszych.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Przypominamy o spowiedzi pierwszopiątkowej.
 9. W sobotę 8 września Święto Narodzenia NMP zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 700, 900, 1800. Zgodnie z tradycją w tym dniu poświęcamy ziarno siewne.
 10. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na II Spotkanie Młodzieży Diecezji Łowickiej 15 września w Łowiczu od godz. 1000. Program wywieszony w gablocie ogłoszeń.
 11. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  Na stoisku możemy nabyć też książki: Album o Św. Stanisławie Kostce, Rozważania Różańcowe w intencji Ojczyzny, Księgę Cudów.
 12. Zapowiedzi przedmałżeńskie i intencje mszalne wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wiesława Świderskiego i śp. Stanisława Kujawę. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. 
28 Sie

26. 08. 2018r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXI NIEDZIELA ZWYKŁA   26. 08. 2018 r.

 1. W tym tygodniu pierwsza sobota w miesiącu.
 2. W związku z 100 rocznicą odrodzenia Polski zapraszamy na spektakl pt.: „Wolność krzyżami się mierzy”, który odbędzie się w niedzielę 2 września o godz. 1900 w naszym kościele w Jaktorowie. Scenariusz programu przygotował Bp Józef Zawitkowski a wystąpią chóry z Sochaczewa i Skierniewic oraz młodzież z Makowa i Skierniewic.
 3. Cały projekt ma na celu oddanie chwały przeszłym pokoleniom Polaków, dzięki którym dziś możemy cieszyć się wolną Polską. Spektakl ukazuje wierność i poświęcenie narodu polskiego, ogromne przywiązanie do wiary i tradycji. Program był już wystawiany w kilku kościołach i był przyjęty z dużym uznaniem. Zapraszamy.
 4. W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości i planowaną z tej okazji okolicznościową wystawą – zwracamy się z prośbą o wypożyczenie zdjęć
  i dokumentów rodzinnych związanych z okresem lat 1918 – 1924 dotyczących Jaktorowa i sąsiednich miejscowości oraz osób biorących udział w tych wydarzeniach. Jednocześnie informujemy, że dysponujemy już zdjęciami umieszczonymi w książkach historyka Jerzego Gmurskiego.
 5. Kończą się wakacje. Na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek 3 września o godz. 800.
 6. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 7. Zapowiedzi przedmałżeńskie i intencje mszalne wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
19 Sie

19. 08. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XX NIEDZIELA ZWYKŁA   19. 08. 2018 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na budowę i remonty kościołów w diecezji.
 2. W związku z 100 rocznicą odrodzenia Polski zapraszamy na spektakl pt.: „Wolność krzyżami się mierzy”, który odbędzie się w niedzielę 2 września o godz. 1900 w naszym kościele w Jaktorowie. Scenariusz programu przygotował Bp Józef Zawitkowski a wystąpią chóry z Sochaczewa i Skierniewic oraz młodzież z Makowa i Skierniewic.  Cały projekt ma na celu oddanie chwały przeszłym pokoleniom Polaków, dzięki którym dziś możemy cieszyć się wolną Polską. Spektakl ukazuje wierność i poświęcenie narodu polskiego, ogromne przywiązanie do wiary i tradycji. Program był już wystawiany w kilku kościołach i był przyjęty z dużym uznaniem.
 3. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 4. Zapowiedzi przedmałżeńskie i intencje mszalne wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 5. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp.: Zygmunta Lipińskiego i Janinę Lenard.Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
19 Sie

12. 08. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA   12. 08. 2018 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na inwestycje.
 2. Msza św. z modlitwą wypominkową w najbliższy poniedziałek o godz. 1800.
 3. W środę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. tak jak w niedzielę.
 4. W przyszłą niedzielę taca na budowę i remonty kościołów w diecezji.
 5. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 6. Zapowiedzi przedmałżeńskie i intencje mszalne wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 7. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp.: Czesława Urbańskiego i Piotra Kakietka. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..
03 Sie

05. 08. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA   05. 08. 2018 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.
 2. W poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 700 i 1800.
 3. W poniedziałek wyruszy z katedry Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa, w której biorą udział nasi parafianie. Przewodnik Pielgrzymki zachęca, do modlitwy w intencji pielgrzymów.
 4. W sobotę 11 sierpnia kolejne nabożeństwo w intencji Ojczyzny z racji 100 rocznicy odzyskania niepodległości po Mszy św. wieczornej.
 5. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.
 6. Biblioteka Publiczna w Jaktorowie zaprasza dzieci na spektakl kukiełkowy „ Kapryśna księżniczka”, w wykonaniu Teatru CoNieco z Białegostoku. Spektakl odbędzie się w najbliższy wtorek 7 sierpnia o godz. 17.00 na auli Gimnazjum.
 7. W przyszłą niedzielę 12 sierpnia planowany jest rodzinny rajd rowerowy „Po śladach historii” organizowany z okazji 100. Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zbiórka na cmentarzu parafialnym o godz. 15.30. Prosimy o wcześniejsze zapisy. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej Biblioteki i Urzędu Gminy.
 8. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 9. Zapowiedzi przedmałżeńskie i intencje mszalne wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 10. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Pawlaczek, Mieczysławę Gzula Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

29 Lip

29. 07. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XVII NIEDZIELA ZWYKŁA   29. 07. 2018 r.

 1. Dziś po Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Kierowców, którzy chcą z tego skorzystać prosimy o podjeżdżanie pod bramę plebanii przy ul. Chełmońskiego. Ofiary składane przy poświęceniu przekazane będą na Fundację Miva Polska, a przeznaczone na transport dla misjonarzy.
 2. Jak co roku Zespół Episkopatu ds. Trzeźwości kieruje apel o abstynencję w miesiącu sierpniu. W tym roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości jest zachęta do podjęcia 100 dni abstynencji, od 4 sierpnia do 11 listopada.
 3. W czwartek 2 sierpnia franciszkańskie Święto MB Anielskiej. W tym dniu można zyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli”. Należy nawiedzić kościół, odmówić Modlitwę Pańską i Wierzę w Boga.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu sierpniu.W piątek spowiedź pierwszopiątkowa przed i w trakcie Mszy św.
 5. Trwają zapisy na Łowicką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę do Grupy Czerwonej. W najbliższym tygodniu przyjmowane będą w kościele w Międzyborowie. Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się w sobotę 4 sierpnia o godz. 1900 w Parafii MB Pocieszenia w Żyrardowie (duży kościół). Wtedy też będzie możliwość zapisania się. Szczegółowe informacje o zapisach w gablocie ogłoszeń.
 6. Parafia Międzyborów zaprasza na Koncert pt. CHOPIN NA STRUNACH, który odbędzie się w sobotę 4 sierpnia o godz. 1800 w kościele w Międzyborowie. Wstęp wolny. Program na plakacie.
 7. Parafia Św. Anny w Grodzisku Mazowieckim organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Program podany w gablocie ogłoszeń, zapisy do końca lipca.
 8. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 9. Zapowiedzi przedmałżeńskie i intencje mszalne wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 10. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Dubieleskiego i Annę Bonowską. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..
29 Lip

22. 07. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XVI NIEDZIELA ZWYKŁA   22. 07. 2018 r.

 1. W związku z zaproszeniem na pielgrzymkę na Jasną Górę jakie skierował Biskup Ordynariusz w ubiegłą niedzielę informujemy, że trwają zapisy na pielgrzymkę do Grupy Czerwonej. W najbliższym tygodniu przyjmowane będą jeszcze w naszej kancelarii parafialnej a w następnym tygodniu w kościele w Międzyborowie. Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się w sobotę 4 sierpnia o godz. 1900 Żyrardowie w kościele
  pw. MB Pocieszenia. Wtedy też będzie możliwość zapisania się. Szczegółowe informacje o zapisach w gablocie ogłoszeń.
 2. W środę święto Św. Jakuba Apostoła a także Św. Krzysztofa – patrona automobilistów.
 3. Poświęcenie pojazdów mechanicznych w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę.
 4. Firma dokonująca zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego na cele misyjne dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. Podziękowanie w gablocie ogłoszeń.
 5. Zainteresowanych służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej odsyłamy do informacji umieszczonej w gablocie ogłoszeń.
 6. Przypominamy o cotygodniowych nabożeństwach: Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1800 oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek
  o godz. 1500.
 7. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 8. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Danuty Kakietek. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…..
 9. Zapowiedzi

 

29 Lip

15. 07. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XV NIEDZIELA ZWYKŁA   15. 07. 2018 r.

 1. W związku z zaproszeniem na pielgrzymkę na Jasną Górę jakie skierował dziś Biskup Ordynariusz informujemy, że zapisy na pielgrzymkę do Grupy Czerwonej przyjmowane będą w najbliższym tygodniu w kancelarii parafialnej a w następnym tygodniu w kościele w Międzyborowie. Szczegółowe informacje o zapisach w gablocie ogłoszeń.
 2. Przypominamy o cotygodniowych nabożeństwach: Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1800 oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek
  o godz. 1500.
 3. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 4. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Korzekwę.
 5. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…..

 

Zapowiedzi

07 Lip

08. 07.. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XIV NIEDZIELA ZWYKŁA   08. 07. 2018 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na inwestycje. Ostatnio dokonaliśmy wymiany sprzętu multimedialnego do wyświetlania pieśni.
 2. Na Mszę św. z modlitwą wypominkową zapraszamy w poniedziałek o godz. 1800.
 3. W związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości zapraszamy na kolejne nabożeństwo w intencji Ojczyzny w środę 11 lipca po Mszy Św. wieczornej.
 4. Przypominamy o cotygodniowych nabożeństwach: Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1800 oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 1500.
 5. Biblioteka Publiczna w Jaktorowie zaprasza dzieci na przedstawienie kukiełkowe „ Rybak i żuraw”, które odbędzie się we wtorek 10 lipca o godz. 17 na auli w Gimnazjum. Wystąpi teatr ARLEKIN z Białegostoku. Wstęp wolny!
 6. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.