09 mar

10. 03. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  10. 03. 2024 r.
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

K O M U N I K A T NUNCJATURY APOSTOLSKIEJ

Ojciec Święty Franciszek:

Przyjął rezygnację biskupa Andrzeja DZIUBY z posługi biskupa łowickiego.

Mianował administratora apostolskiego diecezji łowickiej sede vacante w osobie biskupa pomocniczego tejże diecezji Wojciecha Tomasza OSIALA.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na inwestycje parafialne. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje „Grobu Pańskiego”
  2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
    Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.
    15.
    Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15 oraz o godz. 19.00.
  3. Pierwsza Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza w okresie Wielkiego Postu do Domu Parafialnego na poranną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 od poniedziałku do piątku.
  4. Druga Wspólnota Neokatechumenatu, zaprasza na Uroczyste Wyznanie Wiary zwane „Reditio Symboli” podczas Nieszporów sprawowanych w kościele w czwartek o godz. 19.00.
  5. Rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Przeprowadzi je ks. prał. Robert Kwatek.  Dziś  nauki na wszystkich Mszach Św. Na prośbę parafian będzie dodatkowo Msza św. o godz. 16.00 dla chorych i starszych z udzieleniem sakramentu chorych. Prosimy pomóc tym osobom w dotarciu do kościoła i skorzystaniu z sakramentów.     W tygodniu od poniedziałku do środy nauki dla dorosłych w czasie Mszy Św. o godz. 7.00, 9.00, 19.00. Rekolekcje dla uczniów w poniedziałek, wtorek i środę: Kl. IV, V, VI o godz. 13.00, kl. VII, VIII o godz. 15.00, Kl. I, II, III o godz. 17.00. Dzień spowiedzi we wtorek w godzinach nauk.
  6. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii w przyszłą niedzielę  w czasie Mszy w. o godz. 16.00.
  7. Przewodniczący Episkopatu zachęca do podjęcia Nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia w dniach 16 – 24 marca o godz. 21.20. Informacja na plakacie.
  8. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę produktów spożywczych na paczki świąteczne dla podopiecznych. Kosz ustawiony jest przy chrzcielnicy.
  9. Parafia tutejsza organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami Św. Pawła w dniach
    16 – 24 września. Informacja w gablocie ogłoszeń lub w zakrystii.
  10. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej zwraca się z prośbą o przekazanie
    1.5% podatku na rzecz Fundacji. Informacja na ulotkach.
  11. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”Gościa Niedzielnego”  Marcowy „Magazyn Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.
  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zdzisława Skurę, +Czesława Łukasiaka, +Stanisławę Gomułę.. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.