15 mar

17. 03. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  17. 03. 2024 r.
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje „Grobu Pańskiego” dziś przy wyjściu z kościoła.
  2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii dziś  w czasie Mszy w. o godz. 16.00.
  3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
    Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.
    15.
    Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek 22 marca ulicami parafii o godz. 19.00.
  4. Uroczystość Św. Józefa we wtorek 19 marca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  5. Pierwsza Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza w okresie Wielkiego Postu do Domu Parafialnego na poranną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 od poniedziałku do piątku.
  6. Druga Wspólnota Neokatechumenatu, zaprasza na Uroczyste Wyznanie Wiary zwane „Reditio Symboli” podczas Nieszporów sprawowanych w kościele w czwartek o godz. 19.00.
  7. Odwiedzenie chorych z posługą sakramentalną będzie w sobotę od godz.. 11.00. Można zgłaszać adresy chorych.
  8. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej zwana Niedzielą Palmową. Na każdej Mszy poświęcenie palm. Na stoisku można nabyć gałązki wierzby z których można przygotować palmy.
  9. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę produktów spożywczych na paczki świąteczne dla podopiecznych. Kosz ustawiony jest przy chrzcielnicy.
  10. Parafia tutejsza organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami Św. Pawła w dniach
    16 – 24 września. Informacja w gablocie ogłoszeń lub w zakrystii.
  11. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej zwraca się z prośbą o przekazanie
    1.5% podatku na rzecz Fundacji. Informacja na ulotkach.
  12. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”Gościa Niedzielnego”  Marcowy „Magazyn Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.
  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Eugeniusza Ilczuka, +Tadeusza Dubieleckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.