02 mar

03. 03. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  03. 03. 2024 r.
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie.
  2. (8.30) Po Mszy spotkanie Misyjnego Koła Żywego Różańca w sali na plebanii.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na budowę i remonty kościołów w diecezji.
    W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafialne.
  4. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
    Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1715.
    Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
  5. Próba chóru w ramach przygotowania do Triduum Paschalnego i Wielkanocy dziś o godz. 19.00 w sali na plebanii.
  6. Pierwsza Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza w okresie Wielkiego Postu do Domu Parafialnego na poranną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 od poniedziałku do piątku.
  7. Msza Św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek o godz. 18.00.
  8. Modlitwa wstawiennicza we wtorek po Mszy Św. wieczornej.
  9. W naszej diecezji odbywa się peregrynacja Relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów. W naszym dekanacie relikwie nawiedzą kościół MB Pocieszenia w Żyrardowie 5 marca. Ks. Dziekan zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy adoracja indywidualna.  Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  10. Druga Wspólnota Neokatechumenatu, zaprasza na Uroczyste Wyznanie Wiary zwane „Reditio Symboli” podczas Nieszporów sprawowanych w kościele w czwartek o godz. 19.00.
  11. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca.
  12. Od przyszłej niedzieli 10 marca rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Przeprowadzi je ks. prał. Robert Kwatek, długoletni przewodnik Łowickiej Pielgrzymki na Jasną Górę, były proboszcz katedry Łowickiej.
    W niedzielę nauki na wszystkich Mszach Św. Na prośbę parafian będzie dodatkowo w niedzielę Msza św. o godz. 16.00 dla chorych i starszych z udzieleniem sakramentu chorych. Prosimy pomóc tym osobom w dotarciu do kościoła i skorzystaniu z sakramentów.     W tygodniu od poniedziałku do środy nauki dla dorosłych w czasie Mszy Św. o godz. 7.00, 9.00, 19.00. Rekolekcje szkolne według wywieszonego planu.
  13. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę produktów spożywczych na paczki świąteczne dla podopiecznych. Kosz ustawiony jest przy chrzcielnicy.
  14. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej zwraca się z prośbą o przekazanie
    1.5% podatku na rzecz Fundacji. Informacja na ulotkach.
  15. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”Gościa Niedzielnego”  Marcowy „Magazyn Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.
  16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Elżbietę Wiśniewską, +Józefa Staniaszka, +Ewę Duda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.