07 kwi

07. 04. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  07. 04. 2024 r.
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania.
  2. Dziś Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Święto patronalne Caritas. Po Mszy zbiórka do puszek na Caritas.Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  3. Pan Jezus objawiając się siostrze Faustynie zachęcał do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. W każdy piątek o godz. 15.00 odmawiamy wspólnie Koronkę w naszej świątyni. Na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego  z  rozważaniami i pieśniami z udziałem Chóru parafialnego zapraszamy dziś o godz. 15.00 w Godzinę Miłosierdzia.
  4. Zapowiadany program artystyczny o Wielkanocy nie odbędzie się dziś ze względu na chorobę uczniów występujących.
  5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona została z 25 marca na poniedziałek 8 kwietnia. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  6. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będzie możność podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Duchowa adopcja polega na zobowiązaniu się do codziennej modlitwy przez dziewięć miesięcy dziesiątkiem różańca w intencji adoptowanego duchowo dziecka.  Deklaracje znajdują się na stoliku z gazetami i przy wyjściu z kościoła. Po wypełnieniu można je złożyć jutro  po Mszach św.
  7.  Wypominki przypadające na Poniedziałek Wielkanocny zostały przeniesione na wtorek 9 kwietnia na godz. 18.00.
  8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę 14 kwietnia po Mszy Św. o godz. 10.30.
  9. Proszono o ogłoszenie, że Piknik Charytatywny dla Kamila, który walczy z chłoniakiem, będzie dziś przy szkole. Plakat w gablocie ogłoszeń.
  10. Parafia tutejsza organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami Św. Pawła w dniach 16 – 24 września. Informacja w gablocie ogłoszeń lub w zakrystii u ks. Marcina.
  11. Z prasy katolickiej polecamy : „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci
  12. Przypominamy o wyborach samorządowych.