30 mar

31. 03. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  31. 03. 2024 r.
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Przeżywaliśmy święte Triduum Paschalne. Liturgia tych dni pomagała nam spotkać się z naszym Zbawicielem. Dekoracja Ciemnicy przypomina nam, że Jezus przeszedł  więzienie, a na krzyż zabrał nasze grzechy. Jego umęczenie przedstawia obraz brata Alberta Chmielewskiego. Grób Pański przypomina nam, że Jezus umarł i zmartwychwstał dla mnie, dla Ciebie, dla zbawienia każdego z nas. Nawet jeśli w dekoracji nie znajdziemy swojego imienia, to ono jest w umęczonym Sercu Jezusa.
  2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się we wspólne przygotowania zarówno liturgii jak i dekoracji: księżom, szczególnie Księdzu Marcinowi, który przygotował dekoracje „Grobu” oraz Wspólnotom Domowego Kościoła którzy mu pomagali. Dziękuję lektorom i ministrantom pod wodzą Ceremoniarza Macieja. Panu Kościelnemu Adamowi i wspomagającemu Panu Józefowi. Dziękuję Panie Edycie Ryczałek za ułożenie kwiatów w Ciemnicy i pod ołtarzem. Chórowi dziękuję za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem. Szczególne podziękowania należą się Strażakom i Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej za wartę przy Grobie Pańskim i udział w procesji rezurekcyjnej. Dziękuję Panu Andrzejowi  Romanowskiemu za przeprowadzone prace przy krzewach na terenie przykościelnym.
  3. Jutro drugi dzień Wielkanocy. Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tace w tym dniu są przeznaczone na utrzymanie Domu Kapłana Seniora.
  4. Modlitwa wstawiennicza we wtorek po Mszy wieczornej.
  5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego przygotowuje nas do obchodzonej w przyszłą niedzielę Uroczystości Miłosierdzia Bożego. Nowenna codziennie przed Mszą wieczorną, z wyjątkiem piątku kiedy jest o godz. 15.00.
  6. W piątek w oktawie Zmartwychwstania można spożywać pokarmy mięsne.
  7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy Czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej połączona z Modlitwą Uwielbienia prowadzoną przez ks. Marcina i Jego grupę. W sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy porannej z udziałem Domowego Kościoła.
  8. Przed świętami ks. Marcin uczestniczył w spotkaniu wielkanocnym w naszej Jaktorowskiej szkole i był pełen podziwu dla programu artystycznego przedstawionego przez uczniów. Program ten będzie można go usłyszeć w naszym kościele w przyszłą niedzielę  7 kwietnia po Mszy Św. o godz. 10.30.
  9. Wypominki przypadające na Poniedziałek Wielkanocny zostały przeniesione na wtorek 9 kwietnia na godz. 18.00.
  10. Proszono o ogłoszenie, że Piknik Charytatywny dla Kamila, który walczy z chłoniakiem, będzie w przyszła niedzielę 7 kwietnia przy szkole. Plakat w gablocie ogłoszeń.
  11. Parafia tutejsza organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami Św. Pawła w dniach 16 – 24 września. Informacja w gablocie ogłoszeń lub w zakrystii u ks. Marcina.
  12. Z prasy katolickiej polecamy : „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci