03 cze

OGŁOSZENIA          UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.          04. 06. 2017 r.

1. Uroczystość Zesłania Ducha św. kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Dzisiejsza uroczystość to również Święto Ludowe zwane Zielonymi Świętami – czyli święto Rolników. Wszystkim pracującym, albo tym, którzy pracowali na roli składamy serdeczne życzenia.
  2. Dzień dzisiejszy obchodzony jest jako Dzień Dziękczynienia za Opatrzność Bożą.
    Po Mszy św. zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  3. Pierwszą Komunię Świętą przyjmą dziś dzieci naszej parafii na Mszy św. o godz. 1030.
  4. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Sumie, czyli po Mszy o godz. 1200, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.
  5. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 1730.
  6. Dziś w godzinach wieczornych wyrusza do Medjugorie Pielgrzymka z naszej parafii pod opieką ks. Dariusza. Życzymy im wielu owocnych przeżyć duchowych.
  7. W poniedziałek 5 czerwca Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Dodatkowo Msza św. o godz. 900.
  8. Kto zechce wesprzeć modlitwą Ks. Proboszcza w dzień imienin i w 36 rocznicę święceń, zapraszamy w środę 7 czerwca na Mszę św. o godz. 1800.
  9. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  10. W przyszłą niedzielę Rocznica Pierwszej Komunii Św. dla dzieci kl. IV.
    Zapraszamy na próbę w czwartek o godz. 1830. Spowiedź dla dzieci będzie w piątek 9 maja od godz. 1600. Do spowiedzi zachęcamy również rodziców.
  11. Taca na budowę i remonty kościołów w przyszłą niedzielę.
  12. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  13. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy zmarłego śp. Szczepana Rudnickiego. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….