27 maj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                  VII NIEDZIELA WIELKANOCY

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO      28. 05. 2017 r.

1. Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa majowe o godz. 1730. Od czwartku nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1730.
  2. We wtorek 30 maja młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania
  3. z rąk ks. bp. Wojciecha Osiala (nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji). Zapraszamy na tę uroczystość o godz. 1800. Ostatnie spotkanie przygotowujące do uroczystości dziś o godz. 1900.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypominamy
    o spowiedzi pierwszopiątkowej.
  5. W związku z 100 rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie, w czasie których Maryja prosiła o odprawienie nabożeństw wynagradzających w pierwsze soboty miesiąca, rozpoczniemy cykl pięciu Nabożeństw Wynagradzających Niepokalanemu Sercu NMP od najbliższej soboty 3 czerwca po Mszy św. o godz. 700. Będziemy to czynić
    w łączności z nowenną odprawianą w sanktuarium MB Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach. Zapraszamy.
  6. Organizatorzy Spotkań Młodzieży na Polach Lednickich zapraszają do Lednicy
    w sobotę 3  Plakat w gablocie a foldery z zaproszeniem na stoisku z gazetami.
  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha św. Kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
  8. Dzieci kl. III przyjmą w przyszłą niedzielę Pierwszą Komunię Świętą na Mszy św.
    o godz. 1030. Zapraszam na pierwszą próbę w poniedziałek o godz. 1830. Pierwsza spowiedź dla dzieci będzie w piątek 2 maja o godz. 1600. Do spowiedzi zachęcamy również rodziców.
  9. Przypominamy o rocznicy koronacji obrazu Świętej Rodziny w Miedniewicach. Informacja o uroczystościach w dniach 3 – 11 czerwca na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  10. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji i przygotowanie ołtarzy będą tak jak w roku ubiegłym. Prosimy osoby przygotowujące o potwierdzenie.
  11. Przypominamy o zachęcie do kibicowania podczas IX Gminnej Olimpiady Niepełnosprawnych Sportowców, która odbędzie się 3 czerwca od godz. 1000 w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Jaktorowie.
  12. Ostatnio na naszym cmentarzy zdarzył się przypadek kradzieży granitowej płyty nagrobnej. Może ktoś był świadkiem tego zdarzenia? Skradziona płyta była bez napisów. Wskazane jest, by na każdej płycie umieszczać napisy.
  13. Społeczna Grupa Koordynacyjna działająca przeciw budowie linii 400 kV będzie dziś po mszach św. rozdawać wnioski przeciw budowie tej linii. Chodzi o to, by jak największa liczba osób wypełniła ten wniosek. Po podpisaniu można wniosek złożyć w jaktorowskich aptekach. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.
  14. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Są też bardzo ładne albumy o Fatimie.
  15. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: Stanisława Zagrajka i Wiesława Kordiała. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….