22 kwi

II NIEDZIELA WIELKANOCY       23. 04. 2017 r. NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś Uroczystość Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Przez cały tydzień będziemy modlić się w czasie Mszy św. o to, by Miłosierny Bóg uzdolnił nas do pełnienia czynów miłosierdzia. Dziś po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Caritas Diecezjalną. Zachęcamy do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego.
  1. Ze względu na Niedzielę Miłosierdzia Uroczystość Św. Wojciecha – Patrona Polski obchodzona będzie w poniedziałek.
  1. Zbliża się miesiąc maj – czas nabożeństw majowych i modlitwy przy kapliczkach. Zachęcamy do odnowienia, czy przyozdobienia kapliczek i krzyży przydrożnych.
    Jest tradycja śpiewu litanii i pieśni maryjnych przy kapliczkach. Zachęcamy do podtrzymania tej tradycji.
  1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: +Jan Rokicki Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.           Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
  1. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.