22 kwi

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       WIELKANOC       16. 04. 2017 r.

1. Przeżywaliśmy święte Triduum Paschalne. Liturgia tych dni pomagała nam spotkać się
    z naszym Zbawicielem. W czasie Wielkoczwartkowej liturgii Wieczerzy Pańskiej celebrowaliśmy ustanowienie sakramentu eucharystii i kapłaństwa. Po liturgii towarzyszyliśmy Jezusowi uwięzionemu adorując Go w „Ciemnicy”, odpowiadając na zaproszenie Jezusa „Zostańcie tu i czuwajcie”. W piątek Adorowaliśmy Pana Jezusa Ukrzyżowanego, a później podążaliśmy do grobu Zbawiciela. W czasie Wigilii Paschalnej odnowiliśmy nasze przyrzeczenia chrzcielne. A dziś przeżywamy wielką radość Zmartwychwstania.
  2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się we wspólne przygotowania zarówno liturgii jak i dekoracji: klerykom, lektorom, ministrantom, bielankom i rzeszy wiernych za udział w liturgiach. Strażackiej asyście procesyjnej i kołom różańcowym za udział w procesji rezurekcyjnej. Strażakom i harcerzom za pełnienie warty przy Grobie Pańskim. Strażaków podziwialiśmy z nowymi halabardami, w pięknych hełmach. Pani Organistce, Chórowi za oprawę muzyczną. Panu Józefowi i ludziom dobrej woli za pomoc przy dekoracjach. Pani Edycie Ryczałek za pomoc przy dekoracji kwiatami.
  3. Ks. Dariusz – opiekun ministrantów dziękuje za ofiary składane wczoraj na fundusz ministrancki.
  1. Jutro drugi dzień Wielkanocy. Msze św. według porządku niedzielnego. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Dom Kapłana Seniora w Sochaczewie.
  1. W piątek w oktawie Zmartwychwstania można spożywać pokarmy mięsne.
  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Będą zbierane ofiary do puszek na Caritas Diecezjalną.
  1. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela.
  1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: + Janusz Osiński i Janina Siurdyna. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

1. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.