30 kwi

III Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                  III NIEDZIELA WIELKANOCY       30. 04. 2017 r.

 

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Biblijny pod hasłem „Weź i czytaj”. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego, w tym roku do lektury Listu Św. Pawła do Galatów. Przy wyjściu z kościoła możemy wziąć małą karteczkę z podanymi numerami wersetów tego listu i odczytać w domu, jako wskazówkę dla nas. Wskazane odczytać cały rozdział.
 2. Od jutra nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730. W trakcie nabożeństw czytane będą rozważania o objawieniach w Fatimie w 100 rocznice ich rozpoczęcia. Jest tradycja śpiewu litanii i pieśni maryjnych przy kapliczkach. Zachęcamy do podtrzymania tej tradycji. Zachęcamy do odnowienia, czy przyozdobienia kapliczek i krzyży przydrożnych.
 3. Święto św. Józefa Robotnika przypada 1 maja. W czasie Mszy św. o godz. 700 i  1800 modlić się będziemy w intencji ludzi pracy.
 4. 1 maja w Archikolegiacie w Tumie pod Łęczycą obchodzona jest uroczystość ku czci św. Wojciecha. W sposób szczególny zaproszeni są ci, którzy noszą imię Wojciech.
 5. We wtorek 2 maja obchodzone jest Święto Flagi. Zachęcamy do wywieszenia flag przy naszych domach.
 6. W środę 3 Maja przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Śpiewem w czasie Mszy św. uczczą Matkę Bożą nasi goście: Zygmunt Romanowski – obdarzony wspaniałym głosem oraz towarzyszący mu
  Krzysztof. Zapraszamy po Mszy wieczornej na specjalny koncert.
 7. Nasz kościół parafialny nosi wezwanie Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Chociaż uroczystość naszego patrona przypada 8 maja, to Odpust ku Jego czci  przeżywać będziemy w niedzielę 7 maja. Główna Msza św. z procesją o godz. 1200. W tym dniu gościć będziemy pochodzącego z naszej parafii ks. Rafała Wiśniewskiego, proboszcza nowej parafii w Kutnie, gdzie budowany jest nowy kościół. Ofiarami złożonymi na tacę wesprzemy budowę tego kościoła.
 8. Przygotowaniem do tej uroczystości odpustowej będzie Doroczne Nabożeństwo Adoracyjne zwane „40- Godzinnym Nabożeństwem” w dniach 5 i 6 maja. Rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 700. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. Aby adoracja ta mogła mieć formę bardziej zorganizowaną zachęcamy Koła Żywego Różańca do poprowadzenia modlitw w piątek według następującego programu:

Koło Misyjne – od  godz. 800, Koło pw. Św. Maksymiliana od godz. 1000 Koło  pw. MB Częstochowskiej od godz. 1200 , Koło pw. Św. Józefa od godz. 1400, Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500, Koło Rodziców pw. Ś Rity od godz. 1600, nabożeństwo majowe o godz. 1730, Msza św. Pierwszopiątkowa o godz. 1800,  po Mszy św. adorację poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Efraim” do godz. 2100.
W sobotę adoracja rozpocznie się Mszą św. o godz. 700. W ciągu dnia zapraszamy na adorację poszczególnych wiosek. Jaktorów o godz. 800, Jaktorów Kolonia o godz. 900, Budy Grzybek o godz. 1000, Budy Michałowskie o godz. 1100, Chylice o godz. 1200,  Chylice Kolonia o godz. 1300,  Chyliczki o godz. 1400,  Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500  , Stare Budy o godz. 1600, nabożeństwo majowe o godz. 1730, Msza św. o godz. 1800 –Po Mszy św. adoracja Wspólnot Neokatechumenalnych.

Wskazane godziny to propozycja, ale możemy przychodzić na adorację według naszych możliwości.

 1. Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na wyjazd autokarowy do Częstochowy na ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w sobotę 20. 05. 2017 r. Zapisy w bibliotece lub w piątki po Mszy św. wieczornej. Koszt ok. 50 zł.
 2. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Tęcza.
 3. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: +Zofia Kulis Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.