13 cze

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  13. 06. 2021 r.
XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na inwestycje parafialne.
  W przyszłą niedzielę taca na budowę i remonty kościołów w diecezji.
 2. Msza św. z modlitwą w intencji wspominanych w wypominkach
  w poniedziałek 14 czerwca o godz. 18.00.
 3. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Jezusa codziennie o godz. 17.30.
 4. Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii udzieli Ks. Biskup Wojciech Osial w sobotę 19 czerwca o godz. 11.00. Przygotowanie do tej uroczystości odbędzie się w środę o godz. 19.00.
 5. W niedzielę 20 czerwca dodatkowo Msza św. o godz. 13.00 z obrzędem chrztu św.
 6. Według nowych rozporządzeń od dzisiejszego dnia w świątyni może być zajęta połowa miejsc. Po przeliczeniu w naszym kościele może zajmować miejsca siedzące 150 osób, czyli po trzy osoby w ławce.  W tę liczbę nie wliczane są osoby zaszczepione. Ze względu na zwiększoną liczbę uczestników Mszy św. od 20 czerwca nie będzie transmisji Mszy św. o godz. 12.00 a Msza św. w niedzielę o godz. 7.00  będzie tylko do dnia 27 czerwca.
 7. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
 8. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.
 9. W ostatnim czasie odeszli do Pana: + Janusz Skwarek, +Krystyna Syska i + Przemysław Budny. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…