05 cze

06. 06. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  06. 06. 2021 r.
X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli czynny udział w procesji Bożego Ciała i pomagali w jej przeprowadzeniu.
  2. We wtorek wspomnienie Św. Jadwigi Królowej
  3. Zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesję zakończenia Oktawy Bożego Ciała w czwartek 10 czerwca
    o godz. 17.15. Zachęcam do udziału ministrantów, bielanki, asystę procesyjną i wszystkich wiernych. Po procesji poświęcenie wianków
    i Msza św.
  4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
    Msze św. o godz. 700, 900, 1800. W czasie każdej Mszy św. odnowienie AKTU POŚWIĘCENIA NARODU POLSKIEGO NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA  w 100 rocznicę tego poświęcenia. Ze względu na uroczystość nie ma postu.
  5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  6. W przyszłą niedzielę  taca na inwestycje parafialne.
  7. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Jezusa codziennie o godz. 17.30.
  8. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  9. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariana Sierakowskiego. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…