19 cze

20. 06 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  20. 06. 2021 r.
XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na budowę i remonty kościołów w diecezji.
  2. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Jezusa codziennie o godz. 17.30.
  3. Dziś dodatkowo Msza św. o godz. 13.00 z obrzędem chrztu św.
  4. W czwartek 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  5. Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Na Mszę św. w podziękowaniu za otrzymane łaski w mijającym roku szkolnym zapraszamy uczniów
    w przyszłą niedzielę 27 czerwca o godz. 10.30.
  6. W celu uzupełnienia danych w kartotece cmentarnej zostały umieszczone na grobach w kwaterze pierwszej karteczki informujące o nie uregulowanym stanie prawnym grobu. W kartotece grobu brak jest informacji czy ktoś z rodziny zainteresowany jest dalszym utrzymywaniem tego grobu. Przy zmniejszającym się terenie kwatery XII, gdzie obecnie chowamy zmarłych, niektórzy pytają o wolne miejsca w starej części cmentarza. Zapis w kartotece cmentarza jest konieczną informacją do zabezpieczenia tego grobu dla rodziny. W niedługim czasie pojawią się kartki w następnych kwaterach. Osoby posiadające wcześniejsze dokumenty dotyczące grobu, jeśli są dalej aktualne, mogą potwierdzić uprawnienia do grobu w kancelarii parafialnej.
  7. Według nowych rozporządzeń od dzisiejszego dnia w świątyni może być zajęta połowa miejsc. Po przeliczeniu w naszym kościele może zajmować miejsca siedzące 150 osób, czyli po trzy osoby w ławce.  W tę liczbę nie wliczane są osoby zaszczepione. Ze względu na zwiększoną liczbę uczestników Mszy św. od 20 czerwca nie będzie transmisji Mszy św. o godz. 12.00 a Msza św. w niedzielę o godz. 7.00  będzie tylko do dnia 27 czerwca.
  8. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  9. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” z informacjami o Mistrzostwach Euro.
  10. W minionym tygodniu odszedł do Pana: + Andrzej Gmurek. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…