27 cze

27. 06. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  27. 06. 2021 r.
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zakończył się rok szkolny, rozpoczęły wakacje. Za otrzymane łaski
    w roku szkolnym dziękować będziemy w czasie Mszy św.
    o godz. 10.30. Życzymy dzieciom i młodzieży dobrego wypoczynku
    a jednocześnie przypominamy, że nie  powinniśmy robić wakacji od łączności z Panem Bogiem. Zachęcamy do spełniania praktyk religijnych w czasie wypoczynku wakacyjnego.
  2. W poniedziałek nie będzie czynna kancelaria.
  3. We wtorek 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
    Msze św. w naszym kościele o godz. 700 i 1800. Taca przeznaczona jest na tzw. „Daninę św. Piotra”, czyli do dyspozycji Stolicy Apostolskiej.
    W tym dniu przypadają imieniny Księdza Pawła, wikariusza tej parafii. Składamy serdeczne życzenia wielu Łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej i polecamy modlitwie. W tym tygodniu nie zastaniemy

ks. Pawła gdyż przebywa już na urlopie.
  4. We wtorek 29 czerwca będziemy gościć w naszej parafii Pielgrzymkę Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. W tym roku będzie ok. 60 osób. Zgodnie z tradycją podejmujemy pielgrzymów kolacją i przyjmujemy na nocleg. Kanapki czy ciasto można przynieść na plebanię do godz. 1630. Następnego dnia pielgrzymi wyruszą do Niepokalanowa o godz. 600.
  5. W środę ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.
  6. W środę przypada dzień imienin Pani Emilii naszej organistki. Składamy serdeczne życzenia a modlić się będziemy w środę na Nowennie.
  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu. Przypominamy o praktyce Komunii św. w  pierwszy piątek.
  8. W sobotę święto Św. Tomasza Apostoła.
  9. Na jaktorowskim cmentarzu w kwaterach pierwszej i drugiej zostały umieszczone karteczki informujące o nieuregulowanym stanie prawnym grobu. W kartotece grobu brak jest informacji czy ktoś z rodziny zainteresowany jest dalszym utrzymywaniem tego grobu. Potwierdzenia uprawnienia do grobu dokonujemy w kancelarii parafialnej.
  10. Według nowych rozporządzeń od dzisiejszego dnia w świątyni może być 75% „obłożenia”. Po przeliczeniu w naszym kościele może zajmować miejsca siedzące ok. 230 osób. W tę liczbę nie wliczane są osoby zaszczepione.
  11. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  12. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” z informacjami o Mistrzostwach Euro.
  13. W minionym tygodniu odeszły do Pana: + Eugenia Wyszyńska
    i Jadwiga Zawisza . Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…