30 paź

XXXI Niedziela Zwykła. 30. 10. 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.   XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA      30. 10. 2016 r.

1. W dniu jutrzejszym zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 17.30.
  2. We wtorek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o 8.30, 10.30, 18.00. Na cmentarzu Msza św. o godz. 12.00. Po Mszy Nabożeństwo z modlitwami za zmarłych i procesją po cmentarzu z poświęceniem grobów. W czasie nabożeństwa czytane będą wypominki jednorazowe.
  3. W Uroczystość Wszystkich Świętych organizowana jest zbiórka do puszek na utrzymanie Łowickiego Seminarium Duchownego.
  4. Zachęcamy do nabywania lampek nagrobnych Caritas. Nabywając znicz, nie tylko wyrażamy pamięć o zmarłych, ale spełniamy uczynek miłosierdzia, albowiem dochód przeznaczony jest dla ubogich.
  5. W dniach od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami
    i ofiarować go za zmarłych.
  6. Tradycyjną modlitwą za zmarłych są wypominki: Jednorazowe – odczytywane na cmentarzu 1 listopada. Roczne – odczytywane w każdy drugi poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 sprawowanej w intencji tych zmarłych. Wypominki można zgłaszać po Mszy lub w kancelarii.
  7. W środę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18,00. Po Mszy wieczornej ok. godz. 19.30 na cmentarzu modlitwa różańcowa
    w intencji naszych bliskich zmarłych.
  8. Porządkując groby zmarłych pamiętajmy o wyrzucaniu śmieci do kontenerów. Są one ustawione tylko przy drugiej bramie, ze względu na protesty osób mających groby na początku cmentarza. Przy drugiej bramie ustawiona jest też przenośna toaleta.
  9. .W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W Pierwszy Piątek po Mszy św. wieczornej czuwanie modlitewne z Adoracją Najświętszego Sakramentu.
  10. Zbliża się zakończenie Roku Miłosierdzia. Papież zachęca nas do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką w kościele w piątki o godz. 15.00.
  11. W przyszłą niedzielę – pierwszą w miesiącu – po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.
  12. W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  13. Taca w przyszłą niedzielę na remonty i budowę nowych kościołów w diecezji.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny.
  15. ( z kartki) Zachęta do udziału w proteście przeciw linii energetycznej 400 kV.