11 lis

Uroczystość Wszystkich Świętych 01. 11. 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 

 UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH      01. 11. 2016 r.

 

 1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o 8.30, 10.30, 18.00. Na cmentarzu Msza św. o godz. 12.00. Po Mszy Nabożeństwo z modlitwami za zmarłych
  i poświęceniem grobów. W czasie nabożeństwa czytane będą wypominki jednorazowe.
 2. W Uroczystość Wszystkich Świętych organizowana jest zbiórka do puszek na utrzymanie Łowickiego Seminarium Duchownego. Bóg zapłać za składane ofiary.
 3. W dniach od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami
  i ofiarować go za zmarłych.
 4. Tradycyjną modlitwą za zmarłych są wypominki: Jednorazowe – odczytywane dziś na cmentarzu. Roczne – odczytywane w każdy drugi poniedziałek miesiąca na Mszy św.
  o godz. 18.00 sprawowanej w intencji tych zmarłych. Wypominki można zgłaszać po Mszy.
 5. W środę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
  Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18,00. Po Mszy wieczornej ok. godz. 19.30 na cmentarzu modlitwa różańcowa w intencji naszych bliskich zmarłych.
 6. Porządkując groby zmarłych pamiętajmy o wyrzucaniu śmieci do kontenerów. Są one ustawione tylko przy drugiej bramie, ze względu na protesty osób mających groby wewnątrz cmentarza. Przy drugiej bramie ustawiona jest też przenośna toaleta.
 7. Przy załatwianiu spraw w kancelarii dotyczących grobów na naszym cmentarzu napotykamy na trudność w określeniu, które groby mają swoich prawnych właścicieli
  i w którym roku należy wznowić ofiarę za grób. Potwierdzenia nabycia praw do grobu jest w różnych książkach, często bez dodatkowych danych np. numeru kwatery i grobu. Konieczne jest zatem zaprowadzenie kartoteki grobów, gdzie wszystkie dane dotyczące grobu będą w jednym miejscu. Taką kartotekę zaprowadzamy najpierw dla kwater: pierwszej i drugiej. Żeby uniknąć pomyłek, gdyż wiele nazwisk pokrywa się, prosimy osoby posiadające groby w pierwszej i drugiej kwaterze o zgłaszanie do kancelarii parafialnej potwierdzenia nabycia praw do grobu. Przypominamy, że według ustawy o cmentarzach, ofiary za korzystanie z grobu powinny być wnoszone co dwadzieścia lat.