11 lis

XXXII Niedziela Zwykła 06. 11. 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.   XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA      06. 11. 2016 r.

1. Dziś pierwsza niedziela w miesiącu, modlimy się o nowe powołania kapłańskie.
    Po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.
  2. Dziś po Mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  3. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na remonty i budowę nowych kościołów w diecezji.
  4. Można jeszcze zgłaszać wypominki roczne.
  5. Narodowe Święto Niepodległości i Uroczystość ku czci św. Wiktorii w piątek 11 listopada. Biskup Ordynariusz kieruje zaproszenie na diecezjalne uroczystości do Łowicza:
         Drodzy Diecezjanie,
Jak co roku zapraszam Wszystkich do udziału w Uroczystości św. Wiktorii w Łowiczu w piątek 11 listopada. Rozpocznie się ona o godzinie 10:00 modlitwą w kościele p.w. Świętego Ducha, skąd przejdziemy w procesji z relikwiami naszej Patronki na Stary Rynek. Tam będziemy modlić się w intencji Miasta Łowicza, Naszej Ojczyzny i Diecezji Łowickiej. Najważniejszym wydarzeniem całej uroczystości będzie Msza święta sprawowana w Katedrze Łowickiej przez Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika. Oczekując na spotkanie w Uroczystość św. Wiktorii polecam Waszej modlitwie całą naszą Diecezję i z serca Wszystkim błogosławię.
+ Andrzej Franciszek Dziuba
.

1. Msze św. w naszym kościele w tym dniu świątecznym o godz. 8.30, 10.00, 12.00, i 18.00. Centralna uroczystość na Mszy św. o godz. 10.00 (pół godziny wcześniej niż zazwyczaj).
    Po Mszy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaktorowie. Ze względu na uroczystość, mimo piątku, można spożywać pokarmy mięsne.
  2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w kościele w piątki
    o godz. 15.00.
  3. Chór parafialny rozpoczyna przygotowania do pasterki. Wszystkich, którzy śpiewają, muzykują, lub grają na instrumentach, chcących włączyć się w pracę chóru serdeczne zapraszamy na pierwszą próbę w najbliższą niedzielę 13 listopada o godz. 19.00 w salce parafialnej.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Nasza Arka.
  5. ( z kartki) Zachęta do udziału w proteście przeciw linii energetycznej 400 kV.
  6. W minionym tygodniu w obrzędach pogrzebu pożegnaliśmy: Zbigniewa Sobolewskiego i  Janinę Zagrajek. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …