22 paź

XXX Niedziela Zwykła 23. 10. 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. XXX NIEDZIELA ZWYKŁA     23. 10. 2016 r.

 

  1. Rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny, który w tym roku przeżywać będziemy pod hasłem „Ochrzczony to znaczy posłany”. Modlić się będziemy w intencji misji i misjonarzy w czasie Mszy św. i nabożeństw różańcowych. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na misje.
  2. Z racji 32 rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki przedstawiciele Solidarności zapraszają dziś na godz. 12.00 na Mszę św. przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego z prośbą o Jego kanonizację.
  3. Przypominamy o nabożeństwach różańcowych codziennie na godz. 17.30. Szczególnymi apostołami modlitwy różańcowej są Koła Żywego Różańca. Zapraszam przedstawicieli KŻR z naszej parafii na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 12.00.
  4. Przypominamy, że konferencje przygotowujące do sakramentu małżeństwa odbywają się w niedzielę o godz. 19.00.
  5. W każdą środę zapraszamy na Nowennę do MB na godz. 18.00.
  6. Zbliżająca się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego skłaniają nas do porządkowania grobów zmarłych. Pamiętajmy o składaniu śmieci w miejsca do tego przeznaczone. Pamiętajmy też o modlitwie za zmarłych. Można już zamawiać wypominki za zmarłych: Jednorazowe – odczytywane na cmentarzu 1 listopada. Roczne – odczytywane w każdy drugi poniedziałek miesiąca na Mszy Św. o godz. 18.00 sprawowanej w intencji tych zmarłych.
  7. Dziękuję pracownikom Urzędu Gminy i strażakom za pomoc w usunięciu trzech uschniętych drzew z cmentarza. Następne cztery są jeszcze do usunięcia, ale ze względu na trudności z dostępem uczynimy to przy udziale specjalistycznej firmy w późniejszym czasie.
  8. Stało się tradycją, że w wigilię Wszystkich Świętych organizowana jest „Noc Świętych”. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie do kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie na godz. 18.00, gdzie po Eucharystii wyruszy ulicami miasta „korowód świętych” z relikwiami świętych. Na zakończenie wspólna Agapa. Plakat w gablocie ogłoszeń.
  9. Jedną z form realizacji formacji wspólnot neokatechumenalnych jest wypełnienie wezwania Chrystusowego:” Idźcie i nauczajcie”. Pan Jezus rozsyłał uczniów po dwóch. Niech nie zdziwi mieszkańców parafii, że w najbliższym czasie, mogą odwiedzić nas przedstawiciele wspólnoty, aby głosić radosną nowinę o zbawieniu. Będą mieli zaświadczenia z parafii. Nie będą zbierać żadnych ofiar ani roznosić ulotek. Przyjmijmy ich z życzliwością.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Tęcza, Rycerz Niepokalanej, Różaniec, L`Oserwatore Romano. Można już nabywać znicze Caritas, w tym roku w cenie 3 zł. Nabywając znicz, nie tylko wyrażamy pamięć o zmarłych, ale spełniamy uczynek miłosierdzia albowiem dochód przeznaczony jest dla ubogich.
  11. W związku z tym, że w dniu jutrzejszym odbędzie się posiedzenie Sejmiku Województwa Mazowieckiego w sprawie przebiegu linii energetycznej 400 kV, Społeczny Komitet przeciwników tej linii zachęca do wyjazdu do Warszawy na protest przed budynkiem Sejmiku. Bezpłatny autobus będzie podstawiony na parkingu pryz kościele w Jaktorowie o godz. 9.00. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy.