14 paź

XXVII Niedziela Zwykła 09. 10. 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.   XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA      09. 10. 2016 r

1. Dziś z racji „Dnia Papieskiego” zbiórka do puszek na „ żywy pomnik papieża” czyli na stypendia dla młodzieży.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie na godz. 17.30. Dzieci poprowadzą różaniec od poniedziałku do czwartku.
  1. W każdą środę zapraszamy na Nowennę do MB na godz. 18.00.
  1. W czwartek 13 października uroczystość Bł. Honorata Koźmińskiego, patrona naszej diecezji.
  1. Rozpoczynamy konferencje przygotowujące do sakramentu małżeństwa. Pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
  1. Można już zamawiać intencje mszalne na 2017 rok oraz wypominki za zmarłych.
  1. Wspólnota Odnowy w Duchu św. organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę
    15 października na ogólnopolski dzień „Wielkiej pokuty” czyli przebłagania za grzechy narodowe. Zapisy na stoisku z dewocjonaliami.
  1. Diecezjalna Pielgrzymka Służby Zdrowia do Sanktuarium w Suserzu odbędzie się
    15 października. Program w gablocie ogłoszeń.
  1. Pielgrzymka do Wilna została odwołana z racji zbyt małej liczby uczestników.
  1. Wspólnota Ministrantów w naszej parafii planuje zorganizować kiermasz fantów z którego dochód przeznaczony będzie na wyjazd ministrantów do Rzymu w czasie ferii zimowych. Zwracamy się z prośbą do przedsiębiorców i prowadzących sklepy o wsparcie kiermaszu fantami. W sprawie przekazania przedmiotów prosimy o kontakt z ks. Dariuszem – opiekunem ministrantów.
  1. Od października planowane jest rozpoczęcie w naszej parafii „Akademii Przedszkolnej”. Zajęcia z elementami katechezy dla dzieci przedszkolnych będą we wtorki przed południem. Spotkanie informacyjne dla rodziców w sprawach organizacyjnych i finansowych w dziś o godz. 19.00 w sali na plebanii. Więcej informacji na broszurkach dostępnych w zakrystii.
  1. Akcja „Szlachetna Paczka” służy pomocą ubogim. Osoby chętne do zaangażowania się w tę akcje mogą zgłaszać się pod adres podany na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Tęcza, Rycerz Niepokalanej, Różaniec. Są jeszcze do nabycia diecezjalne kalendarze ścienne.
  1. W minionym tygodniu w obrzędach pogrzebu pożegnaliśmy: +Stanisława Ślesińskiego. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie….