07 paź

XXVII Niedziela Zwykła 02. 10. 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA     02. 10. 2016 r

 

  1. Dzieci klas III przygotowujące się do uroczystości I Komunii św. zapraszamy z rodzicami na mszę św. dziś o godz. 16.00.
  2. Młodzież klas III gimnazjum, która chce przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. dziś o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie.
  3. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej dziś w czasie Mszy św. o godz. 12.00. W przyszłą niedzielę z racji „Dnia Papieskiego” zbiórka do puszek na „ żywy pomnik papieża” czyli na stypendia dla młodzieży.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie na godz. 17.30. Dzieci poprowadzą różaniec od poniedziałku do piątku.
  5. W każdą środę zapraszamy na Nowennę do MB na godz. 18.00.
  6. XIX Kongres Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Łowickiej pod hasłem: „Miłosierni Miłosierdzia Dostąpią” odbędzie się w dniach: 7 października w Wiskitkach, 8 października w Łowiczu. Program na plakacie w gablocie ogłoszeń. Wspólnota Odnowy w Duchu św. organizuje też pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę 15 października na ogólnopolski dzień „Wielkiej pokuty” czyli przebłagania za grzechy narodowe. Zapisy na stoisku z dewocjonaliami.
  7. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  8. Przypominamy, że dzieci szkolne mogą odbierać naklejki udziału we Mszy.
  9. Można już zamawiać intencje mszalne na 2017 rok.
  10. Parafia organizuje Pielgrzymkę do Wilna i Trok w dniach: 20 – 22 października 2016. Informacja w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Zapisy u ks. Dariusza.
  11. Od października rozpocznie się w naszej parafii „Akademia Przedszkolna”. Zajęcia z elementami katechezy dla dzieci przedszkolnych będą we wtorki przed południem. Spotkanie informacyjne dla rodziców w sprawach organizacyjnych i finansowych w niedzielę 9 października o godz. 19.00 w sali na plebanii. Więcej informacji na broszurkach dostępnych w zakrystii.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Tęcza, Rycerz Niepokalanej, Różaniec. Są jeszcze do nabycia diecezjalne kalendarze ścienne.
  13. W minionym tygodniu w obrzędach pogrzebu pożegnaliśmy: +Bronisława Lechniaka. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie….