18 wrz

XXV Niedziela Zwykła 18. 09. 2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.   XXV NIEDZIELA ZWYKŁA      18. 09. 2016 r

1. Apel Pana Wójta i Rady Gminy o udział w proteście przeciwko linii wysokiego napięcia.

1. We wtorek 20 września. w Asyżu odbędzie się Spotkanie międzyreligijne, któremu przewodniczył będzie Papież Franciszek. Ojciec Święty prosi, aby 20 września był obchodzony jako Dzień modlitw w intencji pokoju. Wesprzyjmy Papieża Franciszka naszą modlitwą i przyjętą Komunią św. w tym dniu, w czasie Mszy świętych.

1. W środę 21 września święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

1. W każdą środę zapraszamy na Nowennę do MB na godz. 18.00.

1. W przyszłą niedzielę 25 września zapraszamy na Mszę św. na cmentarzu w Budach Zosinych o godz. 12.00 w intencji poległych w Bitwie pod Jaktorowem. Plakat wywieszony w gablocie ogłoszeń.

1. Biskup Ordynariusz zaprasza na Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Sanktuarium MB Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach 1 października.
  2. Dziś zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech.
  3. Parafia organizuje Pielgrzymkę do Wilna i Trok w dniach: 20 – 22 października 2016. Informacja w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Zapisy u ks. Darka.

1. Przypominamy, że dzieci szkolne mogą po Mszy odbierać pamiątki udziału we Mszy.

1. Osoby planujące zawrzeć związek małżeński w naszym kościele w 2017 lub 2018 roku mogą już zgłaszać datę ślubu w kancelarii.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Tęcza, Różaniec. Są jeszcze do nabycia obrazy z Jasnogórską MB  oraz diecezjalne kalendarze ścienne.

1. W minionym tygodniu w obrzędach pogrzebu pożegnaliśmy: + Elżbietę Janowską. Polecajmy Ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie….