12 wrz

Pielgrzymka na Litwę (Sokółka, Troki i Wilno)

WILNO – MIASTO MIŁOSIERDZIA

Pielgrzymka w dniach: 20, 21, 22 października 2016

…Po chwili powiedział mi Jezus: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. (…)Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie.”
PROGRAM PIELGRZYMKI
DZIEŃ 1
Przyjazd grupy, spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Antokolu: Kościół św. Piotra i Pawła – perła baroku wileńskiego gdzie obejrzą Państwo ponad 2 tys. stiukowych rzeźb. Przejazd do Domu klasztornego w którym s. Faustyna mieszkała podczas pobytu w Wilnie. Następnie przejazd do Domu zakonnego Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Bożego – szczególnego miejsca, dawnej pracowni E. Kazimirowskiego, w której malowano obraz. Zwiedzanie Cmentarza na Rossie najstarszej nekropolii wileńskiej, gdzie spoczywają znani Polacy. Następnie zwiedzanie Starówki wileńskiej: Plac Katedralny, Katedra p.w. Św. Stanisława i Władysława, Pałac Prezydencki, Uniwersytet Wileński. Msza Św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się oryginalny obraz. Po Mszy Św. przejazd do regionalnej restauracji. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu. Nocleg w Wilnie.

DZIEŃ 2
Śniadanie w hotelu. Dzień zaczynamy od Mszy Św. w Ostrej Bramie. Następnie zwiedzanie Starówki Wileńskiej: Ostra Brama, Cerkiew Ducha Św., Cela Konrada – miejsce, gdzie był więziony Adam Mickiewicz, Ratusz, Dzielnica Żydowska. Przerwa na kawę. Po przerwie dalsze zwiedzanie: Dom, w którym mieszkał J. Słowacki, Ul. Literacka, dawny kościół Św. Michała, gdzie wcześniej był przechowywany Obraz Jezusa Miłosiernego. Zarzecze – Niezależna Republika Aniołów, Zakątek gotycki z kościołem św. Anny, dom w którym mieszkał Adam Mickiewicz, Galeria Bursztynów, gdzie można zobaczyć piękną kolekcję darów Bałtyku. Na zakończenie dnia – Wjazd na Wieżę Telewizyjną i obejrzenie przepięknej panoramy Wilna z wysokości 165 metrów. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg w Wilnie.

DZIEŃ 3
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie się. Przejazd autokarem do Trok – dawnej stolicy Litwy uroczo położonej nad jeziorami. Msza św. w trockim kościele Wniebowzięcia NMP, gdzie znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Trockiej. Następnie zwiedzanie miasteczka: uliczka Karaimska z tradycyjnymi domkami karaimskimi. Zwiedzanie Zamku na wyspie – dawnej rezydencji Wielkich Książąt Litewskich. Po zwiedzaniu zamku – rejs statkiem po jeziorze Galwe. Na zakończenie programu – degustacja tradycyjnego dania karaimskiego – KYBYNÓW – pierogów z półkruchego ciasta, nadziewanych mięsem siekanym podawanych tradycyjnie z bulionem do popicia. Pożegnanie z Litwą, Wyjazd w kierunku Polski.

Całkowity koszt pielgrzymki 550 zł
/skalkulowano na 50 uczestników/

Zapisy ks. Dariusz Drzewiecki – wikariusz
tel. 660 670 843

Zapraszamy