05 lut

V NIEDZIELA ZWYKŁA 05. 02. 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       V  NIEDZIELA ZWYKŁA        05. 02. 2017 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, modlimy się o nowe powołania kapłańskie
    w naszej diecezji. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.
  2. Dziś w liturgii obchodzi się wspomnienie św. Agaty, umęczonej za wiarę  na rozżarzonych węglach. Jest tradycja w tym dniu poświęcania wody i „chleba
    św. Agaty”. Za wstawiennictwem świętej mają one chronić nas i nasze domostwa, mieszkania od pożaru i innych przeciwności. Po Mszy św. można wziąć ze sobą do domów i mieszkań ten poświęcony chlebek. Niektórzy wożą go również
    w samochodzie.
  3. Cotygodniowe nabożeństwa: Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę
    o godz. 1800. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 1500.
  4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 4 – 13 czerwca 2017 r.  Więcej informacji u ks. Dariusza.
  5. Osoby zainteresowane „Bezalkoholowym Balem Karnawałowym” zapraszamy do Skierniewic. Informacja na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  6. Salezjanie w Czerwińsku przedstawiają Misterium Męki Pańskiej w okresie Wielkiego Postu. Informacja o rezerwacji miejsc i zapisach na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  7. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.