29 sty

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29. 01. 2017 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       IV NIEDZIELA ZWYKŁA        29. 01. 2017 r.

 

  1. W czwartek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszej świątyni  o godz. 700, 900, 1800. W czasie każdej Mszy poświęcenie gromnic. Prosimy o zabezpieczenie świec osłonkami. Świece można nabywać na stoisku z gazetami. Tego dnia będą zbierane ofiary do puszek przeznaczone na zakony  klauzurowe.
  1. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota w miesiącu. Okolicznościowe nabożeństwa po Mszach wieczornych. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej.
  1. Stowarzyszenie ”Nieść Ulgę w Cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy dziękując dotychczasowym darczyńcom zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na działalność hospicyjną Stowarzyszenia, czyli dalsze prowadzenie Hospicjum Domowego oraz tworzenie Ośrodka Hospicyjnego w Żyrardowie, (na rozpoczęcie budowy tego ośrodka jest już zgoda). Hospicjum Domowe przyszło z pomocą już 406 osobom z okolic Żyrardowa. Przy wyjściu z kościoła będą rozdawane ulotki z informacjami na ten temat.
  1. Z prośbą o przekazanie 1% podatku zwraca się też Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej.
  1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 4 – 13 czerwca 2017 Więcej informacji u ks. Dariusza.
  1. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie zwane kolędą. W tym tygodniu w poniedziałek lub wtorek a także w sobotę możemy złożyć wizytę kolędową tam, gdzie z różnych przyczyn nie było to dotychczas możliwe. Indywidualne zgłoszenia kolędowe można składać dziś po mszach w zakrystii.
  1. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  1. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w obrzędach pogrzebu: +Wiesławę Chechłacz. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….