24 gru

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA  25. 12. 2016 r.

 

 1. Dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Przychodzimy, aby pokłonić się Bożemu Dziecięciu, tak jak czynili to pasterze. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu do uroczystości księżom i wszystkim tym, którzy pomogli w dekoracjach żłóbka i kościoła:  pracownikom parafii, członkom wspólnot parafialnych, tym, którzy ofiarowali choinki, Pani Edycie Ryczałek za ofiarowane stroiki na  ścianach  świątyni.
  Zachęcamy do nawiedzenia Pana Jezusa w żłóbku. Niechaj, nie tylko aniołowie, pasterze i zwierzęta( których w tym roku wiele przy żłóbku) adorują Boże Dziecię ale wszyscy pokłońmy się Panu Jezusowi. Na urodziny częstujemy cukierkami. Dziś urodziny Pana Jezusa, dzieci, które przyszły na urodziny Bożego Dzieciątka mogą też poczęstować się cukierkami, które wiezie osiołek.

Dziś porządek Mszy Św. tak jak niedzielę, a o godz. 1200  uroczysty chrzest.

 1. W dniu jutrzejszym święto Świętego Szczepana. Msze Św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Ofiary składane tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na Dom Kapłana Seniora, gdzie przebywają też byli proboszczowie naszej parafii –
  ks. Jerzy Bors i ks. Henryk Krzeszowski.
 2. We wtorek święto św. Jana Ewangelisty. Zgodnie z tradycją w tym dniu poświęcane jest w kościele wino, którego możemy zakosztować na pamiątkę tego, że zatrute wino podane św. Janowi, po tym jak je pobłogosławił, nie zaszkodziło mu.
 3. W tym roku, ze względu na to, że w następną niedzielę jest już Nowy Rok i święto Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Święto Św. Rodziny liturgicznie przeniesione zostało na piątek 30 grudnia.
 4. Zapraszamy w sobotę, w ostatnim dniu roku 2016 na Mszę św. o godz. 1800 i nabożeństwo dziękczynne za wszystkie otrzymane łaski w tym mijającym roku. Zanim udamy się na sylwestrowe zabawy najpierw przyjdźmy podziękować Bogu.
 5. Parafia MB Pocieszenia zaprasza na Koncert Świąteczny 5 stycznia o godz. 1900. Program w gablocie ogłoszeń.
 6. Młodzież zapraszamy na rekolekcje Młodzi na Maxa w dniach 24-26 lutego. Informacja w gablocie ogłoszeń.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny( w cenie 8 zł), Niedziela
  (z płytą i kalendarzem w cenie 10 zł), Mały Gość Niedzielny.
 8. Od środy  po świętach rozpoczniemy wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Będzie kolędowało dwóch księży. To nasze pierwsze   odwiedziny waszych rodzin, nie znamy jeszcze dobrze topografii parafii, dlatego prosimy o pomoc  w tym, byśmy dotarli do wszystkich czekających na wizytę. Prosimy o wyrozumiałość. Wskazane by było, by odprowadzić do sąsiada, a tam gdzie jest daleko zaproponować podwiezienie. W wielu parafiach jest zwyczaj przywożenia i odwożenia z kolędy. Na kolędę przygotowujemy kropidło z wodą święconą. Nadmienię tu, że woda z Lourdes czy innych cudownych źródełek nie jest wodą święconą. Używajmy tylko wody poświęconej przez kapłana, a jeśli takiej nie mamy, to poprośmy kapłana o poświęcenie wody. Ofiary składane z racji kolędy, po przekazaniu należnej części na seminarium, przeznaczymy na dalsze prace przy Domu Parafialnym dla wspólnot.  Program kolędy wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i podany na stronie internetowej parafii.

 

PROGRAM KOLĘDY

ŚRODA – 28 GRUDNIA

godz. 930  – Budy Michałowskie

godz. 1600 – ul. Fabryczna, Osiedle Trylogii: Chmielowskiego,
Kmicica,        Wołodyjowskiego, Ketlinga, Zagłoby,
Skrzetuskiego, Oleńki.

CZWARTEK – 29 GRUDNIA

godz. 930  – ul. Skokowskiego od Baranowa do nr 70

godz. 1600–ul. Skokowskiego od nr. 34 –do 66, od nr. 35 -do 69

PIĄTEK – 30 GRUDNIA

godz. 930  – ul.: Gen. Kleberga, Gen. Bema, Gen. Maczka.
Rotmistrza Pileckiego

godz. 1600 – ul. Skokowskiego od nru 1 –do 31, od nru 2 -do 32

 SOBOTA – 31 GRUDNIA

godz. 930  – ul.: Ułanów, Kawalerii Polskiej, Jazdy Polskiej,
Traugutta