18 gru

IV Niedziela Adwentu 18.12. 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.   IV NIEDZIELA  ADWENTU      18. 12. 2016 r.

1. Gościmy dziś Ojca Andrzeja Siejaka z Zakonu Księży Marianów z Puszczy Mariańskiej, który wygłosi nauki na każdej Mszy św.
  2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii odbędzie się dziś
    o godz. 1600. Zapraszamy z rodzicami.
  3. „Betlejemskie Światło Pokoju” przyniosą dziś do naszego kościoła harcerze w czasie Mszy Św. o godz. 1800. Po Mszy będzie możliwość przeniesienia tego światła do domu.
  4. To już ostatni tydzień Adwentu. Ostatni tydzień Rorat odprawianych o godz. 645. Zakończenie rorat dla dzieci w środę.
  5. W Wigilię Bożego Narodzenia, która przypada w tym roku w sobotę, nie ma wieczornej Mszy św.
  6. Zapraszamy na Pasterkę na godz. 2400, która będzie poprzedzona nabożeństwem czuwania.
  7. W Pierwszy i Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. tak jak w niedzielę.
  8. Od środy po świętach rozpoczniemy wizyty duszpasterskie zwane kolędą.
  9. Parafialny Zespół CARITAS składa podziękowania za przyniesione produkty na paczki dla podopiecznych. Paczki wydawane będą w środę od godz. 1600.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela Mały Gość Niedzielny, Nasza Arka. Na stoisku są też poświęcone  opłatki  na wieczerzę wigilijną.
  11. Ministranci rozprowadzają dziś wodę święconą oraz sianko na stół wigilijny zbierając ofiary na fundusz ministrancki.
  12. Serdecznie gratulujemy ks. prał. Jerzemu Borsowi, byłemu proboszczowi parafii Jaktorów, który otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Jaktorów. Uroczystość nadania odbędzie się 22 grudnia w Urzędzie Gminy.
  13. W poniedziałek przypada Dzień Imienin ks. Dariusza. Już dziś składamy mu serdeczne życzenia. W sposób szczególny modlić się będziemy w intencji Solenizanta dziś w czasie Mszy św. o godz. 1030.
  14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:
    +Marek Zieliński.   Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie