10 gru

III Niedziela Adwentu 11. 12. 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.   III NIEDZIELA  ADWENTU      11. 12. 2016 r.

 

 1. Zapraszamy na Roraty – Msze oczekiwania z Matką Bożą na przyjście Zbawiciela, odprawiane w dni powszednie o godz. 645 Dzieci z lampionami zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek.
 2. W poniedziałek 12 grudnia zapraszamy na Msze św. z wypominkami o godz. 1800.
 3. . Okres Adwentu to czas przygotowania do dobrego przeżycia Bożego Narodzenia.
  W tym roku ze względu na niedawno odprawiane misje parafialne, nie będzie rekolekcji adwentowych, ale będzie Dzień Pokuty oraz  Dzień Skupienia. Na spowiedź zapraszamy w Dniu Pokuty w sobotę 17 grudnia od godz. 900 do 1030
  i od 1700 do 1830 . Będzie kilku spowiedników z dekanatu. Starajmy się skorzystać z możliwości spowiedzi już w sobotę, nie odkładajmy na później. Do chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła pojedziemy z posługą sakramentalną w sobotę w godzinach 1030 – 1230. Adresy można zgłaszać dziś po mszy lub w kancelarii.
  Na Dzień Skupienia zapraszamy w przyszłą niedzielę 18 grudnia. Nauki poprowadzi Ojciec Marianin z Puszczy Mariańskiej.
 4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii odbędzie si e w przyszłą niedziele o godz. 1600.
 5. Cotygodniowe nabożeństwa: Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1800. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 1500.
 6. Parafialny Zespół CARITAS składa podziękowania za przyniesione produkty na paczki dla podopiecznych. Niech Bóg wynagrodzi za ten szczególny dar miłosierdzia.  Produkty jeszcze można składać w tym tygodniu.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela (z płytą z kolędami), Mały Gość Niedzielny, Nasza Arka. Na stoisku są też  opłatki oraz świece „Wigilijnej Pomocy Dzieciom”. Przy wyjściu z kościoła można bezpłatnie wziąć czasopismo CHIT  z artykułami o św. Bracie Albercie.
 8. Ministranci w przyszłą niedzielę będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny, wodę święconą i kropidła na kolędę, zbierając ofiary na fundusz ministrancki.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  +Stanisław Kruczyński, +Edward Domański( ojciec księdza Adama).   Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie