04 gru

II Niedziela Adwentu 04. 12. 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.   II NIEDZIELA  ADWENTU      04. 12. 2016 r.

  

 1. Zapraszamy na Roraty – Msze oczekiwania z Matką Bożą na przyjście Zbawiciela, odprawiane w dni powszednie o godz. 645 Dzieci z lampionami zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek.
 2. Dziś zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 3. Próby chóru w ramach przygotowania do pasterki odbywają się w niedzielę o godz. 19:00. Zachęcamy do włączenia się w to przygotowanie.
 4. Spotkanie w sprawie wyjazdu do Rzymu dla ministrantów i ich rodziców dziś
  o godz. 19:00.
 5. W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 6:45(Roraty), 18:00 a także o godz. 12:00 w „Godzinie Łaski”.
  Matka Boża, objawiając się 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: ”Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała”. Zapraszamy zatem na to nabożeństwo
 6. Zapraszamy do naszej świątyni na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego
  w piątki o godz. 15.00.
 7. Można jeszcze składać makulaturę do kontenera stojącego na podwórku przy plebanii.
  To akcja wspomagająca budowę studni im. Filipa Adwenta w
 8. Jak co roku, Parafialny Zespół CARITAS prowadzi zbiórkę produktów na paczki dla swoich podopiecznych.  Można je  złożyć do kosza pod krzyżem przy wejściu do kościoła.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Nasza Arka. Na stoisku są też  opłatki oraz świece „Wigilijnej Pomocy Dzieciom”. To akcja „Caritas” wspomagająca dzieci potrzebujące pomocy.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  +Stefania Tworkowska, +Irena Maria Leple, +Witold Strzemieczny.
  Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 

Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.