20 maj

21. 05. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  21. 05. 2023 r.
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. W dniu wczorajszym Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii udzielił Biskup Romuald Kamiński – Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej.
  2. Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaktorowie zaprasza na program słowno-muzyczny „W hołdzie Janowi Pawłowi II”, który przedstawiony będzie dziś po Mszy św. o godz. 12.00.
  3. Dziś zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Ofiary można składać przy wyjściu z kościoła.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe z Nowenną do Ducha Św. codziennie o godz. 17.30.
  5. W poniedziałek 19 rocznica konsekracji i ingresu Pasterza naszej diecezji.
  6. Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych – w środę.
  7. Wspomnienie św. Filipa Neri – w piątek.
  8. W ramach formacji członkowie wspólnot neokatechumenatu podejmują ewangelizację odwiedzając rodziny naszej parafii. Możemy spodziewać się takich odwiedzin w czwartki po godz. 19.00.
  9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tradycyjnie w tym dniu dzieci naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Św. Ze względu na dużą liczbę dzieci, uroczystość będzie na Mszy św. o godz. 10.00 i o godz. 12.00 (uwaga – godz. 10.00 nie 10.30). Prosimy parafian o udział we Mszy o godz. 8.30 albo 18.00. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę od godz. 9.00.
  10. W poniedziałek 22 maja Mszą Świętą o godz. 6.00 w kościele Sióstr Bernardynek w Łowiczu rozpocznie się 368 Łowicka Piesza Pielgrzymka
    na Jasną Górę pod hasłem „WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY”.
    Na pielgrzymkę będzie można się zapisać na szlaku pielgrzymim.
  11. Bóg zapłać za ofiary na dofinansowanie wyjazdu naszych parafian na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie przy zakupie aniołów do ogrodu. Akcja sprzedaży aniołów jest dalej kontynuowana. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać folder z kontem Fundacji, która wspomaga ten wyjazd.
  12. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
  13. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
  14. Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie zaprasza w niedzielę
     28 maja po Mszy Św. wieczornej na koncert pt. „Nadzieja” w wykonaniu Zespołu Artystycznie Szerzącego Miłosierdzie.
  15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Jana Fuksa, +Edmunda Włodarczyka. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..