27 maj

28. 05. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  28. 05. 2023 r.
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tradycyjnie w tym dniu dzieci naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Św. w czasie Mszy św. o godz. 10.00 i o godz. 12.00.
  2. Święto NMP Matki Kościoła w poniedziałek 29 maja. Msze św.
     o godz. 7.00,  18.00.
  3. Święto Nawiedzenia NMP środę 31 maja.
  4. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w czwartek
    1 czerwca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  5. Ostatnie nabożeństwo majowe w środę. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.
  6. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Piątek i sobota w miesiącu. Przypominamy o spowiedzi pierwszopiątkowej.
  7. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Trójcy Świętej. W tym dniu kończy się  okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Rocznicy  Pierwszej Komunii Świętej w czasie Mszy Św. o godz. 10.30. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę od godz. 9.00.
  9. W ramach formacji członkowie wspólnot neokatechumenatu podejmują ewangelizację odwiedzając rodziny naszej parafii. Możemy spodziewać się takich odwiedzin w czwartki po godz. 19.00.
  10. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
  11. Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie zaprasza dziś po Mszy Św. wieczornej na koncert pt. „Nadzieja” w wykonaniu Zespołu Artystycznie Szerzącego Miłosierdzie.
  12. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Zbigniewa Staniaszka. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..