21 lis

22. 11. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22. 11. 2020 r.
UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

1. Bóg zapłać za ofiary składane na tace na seminarium w Łowiczu.
  2. Trwają katechezy ewangelizacyjne w naszej parafii. W tym tygodniu zapraszamy na katechezy w poniedziałek i w czwartek o godz. 19.00.
  3. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św. o godz. 12.00 z naszego kościoła na: Facebooku  i You Tube
  4. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni.
    W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
  5. Dziś wspominamy Świętą Cecylię – patronkę muzyki kościelnej. Modlitwą obejmujemy organistów, scholę i chór parafialny. Serdeczne podziękowania dla Pana Krzysztofa zastępującego naszą Panią Organistkę a Pani Emilii życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
  6. W środę wspomnienie Św. Katarzyny – patronki kolejarzy. Wszystkim pracującym na kolei składamy serdeczne życzenia z racji święta  ich patronki.
  7. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy okres Adwentu.
  8. Przypominamy, że kancelaria parafialna po południu jest czynna od godz. 16.30 do 17.30. Rano od godz. 8.15 do 9.00.
  9. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny.  Polecamy kalendarze diecezjalne na 2021 rok. Dla dzieci są: Mały Gość Niedzielny oraz Tęcza.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Agatę Michalską, +Małgorzatę Więckowską, +Wiesława Zagrajka. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.