28 lis

29. 11. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29. 11. 2020 r.
I NIEDZIELA ADWENTU

1. Rozpoczynamy okres Adwentu. Zapraszamy na Roraty – Msze oczekiwania z Matką Bożą na przyjście Zbawiciela, odprawiane w dni powszednie o godz. 645. Zapraszamy dzieci z lampionami. Rekolekcji Adwentowych w tym roku nie organizujemy. Aby duchowo przygotować się do  świąt Bożego Narodzenia będzie Dzień Spowiedzi w sobotę 12 grudnia.
  2. Zapraszamy na kolejne katechezy ewangelizacyjne we poniedziałek i czwartek na godz. 19.00.
  3. W poniedziałek 30 listopada przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła.
    To dzień imienin pasterza naszej diecezji Bp Andrzeja Dziuby. Składamy serdeczne życzenia i obejmujemy modlitwą.
  4. Nasz parafianin Marcin Parada przyjmie w dniu jutrzejszym święcenia diakonatu w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 16.00. Będzie transmisja tej uroczystości w internecie.
    Link do transmisji: https://archwwa.pl/wydarzenia/swiecenia-diakonatu-30-listopada-2020/
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa związane z tymi dniami po mszach wieczornych.
  6. W przyszłą niedzielę  zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  7. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św.o godz. 12.00 z naszego kościoła na: Facebooku  i You Tube
  8. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
  9. Serdeczne podziękowania dla Pana Krzysztofa zastępującego naszą Panią Organistkę. Pani Emilii życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
  10. Jak co roku, Parafialny Zespół CARITAS będzie prowadził zbiórkę produktów na paczki dla swoich podopiecznych. Produkty można składać do kosza, który jest wystawiony przy prezbiterium.
  11. Poświęcone opłatki wigilijne możemy nabywać na stoisku. Są też do nabycia „Wigilijne świece Caritas”. Za świece większe składamy ofiarę 15 zł., mniejsze 5 zł.
  12. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny z kalendarzem ściennym na 2021 rok. Polecamy też kalendarze diecezjalne. Dla dzieci są: Mały Gość Niedzielny oraz Tęcza.
  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Sabinę Szymaniak + Pawła Daniela Kajetaniaka. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.