05 gru

06. 12. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06. 12. 2020 r.
II NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Pod koniec Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.
  2. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
    W przyszła niedzielę taca na inwestycje parafialne.
  3. Zapraszamy na Roraty – Msze oczekiwania z Matką Bożą na przyjście Zbawiciela, odprawiane w dni powszednie o godz. 645. Zapraszamy dzieci z lampionami.
  4. We wtorek 8 grudnia UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. Msze św. o godz. 645,  900, 1200 i 1800. Msza św. godz. 1200 będzie sprawowana w tzw. „Godzinę Łaski”. Matka Boża, objawiając się 8 grudnia 1947 r., w Montichiari we Włoszech przekazała obietnice zyskania szczególnych łask tym, którzy o tej godzinie modlić się będą w kościele.
  5.  Rekolekcji Adwentowych w tym roku nie organizujemy. Aby duchowo przygotować się do  świąt Bożego Narodzenia będzie Dzień Spowiedzi w sobotę 12 grudnia. Zapraszamy na spowiedź w godzinach: od 9.00 do 12.00 oraz od 13.30 do 19.00. Przyjadą do nas ojcowie z Niepokalanowa aby pomóc w spowiedzi. Nie odkładajmy spowiedzi na późniejsze dni.
  6. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św. o godz. 12.00 z naszego kościoła na: Facebooku  i You Tube
  7. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
  8. Jak co roku, Parafialny Zespół CARITAS prowadzi zbiórkę produktów na paczki dla swoich podopiecznych. Produkty można składać do kosza, który jest wystawiony przy prezbiterium.
  9. Poświęcone opłatki wigilijne możemy nabywać na stoisku. Są też do nabycia „Wigilijne świece Caritas”.
  10. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny. Dla dzieci są: Mały Gość Niedzielny oraz Tęcza. Polecamy też kalendarze diecezjalne.
  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Władysława Woźniaka. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.