08 maj

8 maja 2016 – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
8 MAJA 2016 R.

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypominamy, że w przyszłą Niedzielę Zesłania Ducha Świętego kończy się Okres Komunii Wielkanocnej.

2. W naszej parafii gościmy misjonarzy ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, którzy głosić będą Słowo Boże i rozprowadzać pamiątki z Czarnego Lądu, z których dochód przeznaczony jest na rzecz ich apostolstwa.

3. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie po wieczornej Mszy św. Przypominamy, że od minionego piątku do soboty 14 maja przeżywamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4. Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski i Patrona naszego kościoła parafialnego przypada zazwyczaj 8 maja. Niemniej jednak ze względu na dzisiejsze Święto Wniebowstąpienia liturgiczne obchody przełożone są na jutro. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00 i 18:00. Wieczorna Msza św. z racji przypadającego też II poniedziałku miesiąca będzie połączona z modlitwą wspominkową.

5. Rodziców i Dzieci, przygotowujących się do I Komunii świętej zapraszamy na odprawę liturgiczną w najbliższą środę 11 maja 2016 r. o godz. 16:30 oraz w czwartek 12 maja o godz. 16:00. Spowiedź dla dzieci przed I Komunią w piątek o godz. 17:00.

6. Biblioteka Publiczna w Jaktorowie zaprasza dzieci na spektakl teatralny pt. „Pchła Krętaczka” w wykonaniu aktorów z Teatru ART-RE w Krakowie. Przedstawienie odbędzie się w środę, 11 maja o godz. 17.00 w auli Gimnazjum w Jaktorowie. Wstęp wolny.

7. W najbliższą Niedzielę – 15 maja na Mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się Uroczystość I Komunii św. Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy Wszystkich Parafian, którzy nie potrzebują uczestniczyć w tej uroczystości, o zaplanowanie obecności na Mszy świętej o innej godzinie. Dziękujemy za zrozumienie.

8. Młodzież gimnazjalną i licealną, studentów, Liturgiczną Służbę Ołtarza, zrzeszonych i niezrzeszonych w ruchach religijny oraz wszystkich zainteresowanych wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży do tzw. Miasteczka łowickiego, Parafia MB Pocieszenia w Żyrardowie zaprasza na spotkanie wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży rejonu żyrardowskiego w przyszłą niedzielę 15 maja o godz. 15:00. W programie: część integracyjna przy grillu oraz część warsztatowo – szkoleniowa.

9. Spotkanie dotyczące skutecznego leczenia zwyrodnień stawów i kręgosłupa, nadciśnienia, cukrzycy i innych dolegliwości odbędzie się jutro w poniedziałek 9 maja o godz. 15:00 w sali na plebanii. Każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z bezpłatnych porad i zabiegów. Zaproszenia do pobrania przy wyjściu z kościoła.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m. in. „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.