15 maj

15 maja 2016 – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
15 MAJA 2016 R.

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Komunii Wielkanocnej.

2. Informujemy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za publiczne odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź pod zwykłymi warunkami.

3. Dziś na Mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się Uroczystość I Komunii świętej dzieci
z klas III szkoły podstawowej. Radość ich pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii będzie trwać w Białym Tygodniu na Mszy św. o godz. 18:00, na którą serdecznie zapraszamy zarówno dzieci pierwszokomunijne jak i rodziców.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, a przeznaczone na rzecz Światowych Dni Młodzieży.

5. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie po wieczornej Mszy św.

6. Święto NMP Panny Matki Kościoła, potocznie zwane II. Dniem Zielonych Świąt przeżywamy jutro, tj. w poniedziałek 16 maja. Msze święte według porządku zwykłego (7:00 i 18:00).

7. Młodzież gimnazjalną i licealną, studentów, Liturgiczną Służbę Ołtarza, zrzeszonych i niezrzeszonych w ruchach religijny oraz wszystkich zainteresowanych wyjazdem
na Światowe Dni Młodzieży do tzw. Miasteczka łowickiego, Parafia MB Pocieszenia w Żyrardowie zaprasza na spotkanie wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży rejonu żyrardowskiego dziś o godz. 15:00. W programie: część integracyjna przy grillu oraz część warsztatowo – szkoleniowa.

8. Komitet Organizacyjny zachęca naszych Parafian w niedzielę 22 maja do udziału w III Grodziskim Marszu dla Życia i Rodziny pod hasłem „Każde życie jest bezcenne”.
W programie: Msza św. o godz. 12:00 w kościele św. Anny; o godz. 13:15 start Marszu z Placu Zygmunta Starego, a następnie Piknik Rodzinny Żyj zdrowo w Parku Skarbków.

9. W odpowiedzi na Jubileuszowy Rok Miłosierdzia i w ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, Organizatorzy zapraszają na koncert uwielbienia pod hasłem „Grodzisk dla Jezusa”, który odbędzie się w środę 25 maja
o godz. 19:00 w Parku Skarbków. W programie m.in. modlitwa przy relikwiach św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II oraz występ zespołu Siewcy Lenicy.

10. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaktorowie zaprasza na montaż słowno – muzyczny dedykowany św. Janowi Pawłowi II. Przedstawienie odbędzie się w kościele 22 maja po Mszy św. o godz. 12:00.

11. NZOZ Medycyna Rodzina zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku w dniu 1 czerwca. Rejestracja telefoniczna: 46 856 40 29.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m. in. „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.