01 maj

1 maja 2016 – VI Niedziela Wielkanocna

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
1 MAJA 2016 R.

1. Dziś przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną i jednocześnie Pierwszą Niedzielę Miesiąca Maja. Po Sumie zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy różańcowej.

2. Od dziś zapraszamy na Nabożeństwa Majowe codziennie po wieczornej Mszy św., podczas których modlić się będziemy Litanią Loretańską, prosząc o dobre owoce zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie Zachęcamy do zachowania lub podjęcia na nowo tradycji modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych na terenie naszej parafii.

3. Dzień Flagi RP obchodzimy jutro 2 maja. Zachęcamy do wywieszania flag w widocznym miejscu na znak jedności narodowej.

4. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i Narodowe Święto Konstytucji 3 – go Maja przeżywać będziemy w najbliższy wtorek. Msze święte według porządku niedzielnego.

5. W piątek – 6 maja – przypada I Piątek Miesiąca. Zapraszamy na wieczorną Mszę św., nabożeństwo majowe, a po nim na czuwanie modlitewne, podczas którego, będziemy rozważać ostatni warunek dobrej spowiedzi, czyli Zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu.

6. Rodziców i Dzieci, przygotowujących się do I Komunii świętej zapraszamy na odprawę liturgiczną w najbliższy czwartek 5 maja 2016 r. o godz. 16:30.

7. Ogłoszenie społeczne: Gmina Jaktorów przystąpiła do konkursu na siłownię plenerową, która miałaby powstać na terenie naszego gimnazjum. Niemniej jednak, aby wygrać ten konkurs potrzeba, aby każdy mieszkaniec Jaktorowa, codziennie aż do 6 lipca wszedł na stronę internetową www.nestleporusza.pl, podał swój adres mailowy i zagłosował na lokalizację w Jaktorowie. Udało się już wygrać plac zabaw dla dzieci, jako Gmina mamy szanse, aby w ten sam sposób powstała siłownia plenerowa. Ulotki informacyjne można znaleźć w jaktorowskich sklepach.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m. in. „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.