24 kwi

24 kwietnia 2016 – V Niedziela Wielkanocna

V NIEDZIELA WIELKANOCNA
24 KWIETNIA 2016 R.

1. Dziś przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną.

2. Dziś również przeżywamy święto patronalne naszego Księdza Proboszcza Jerzego, w intencji którego modlimy się na wszystkich Mszach świętych, a szczególnie,
w obecności Księdza Biskupa Józefa, na Mszy świętej
o godz. 12:00.

3. Uroczysta Msza święta połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży klas III Gimnazjum odbędzie się dziś o godz. 12:00.

4. Rodziców i Dzieci, przygotowujących się do I Komunii świętej zapraszamy na odprawę liturgiczną w najbliższy wtorek 26 kwietnia 2016 r. o godz. 16:30.

5. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej przeżywać będziemy w piątek 29 kwietnia. Zachęcamy do udziału we Mszy świętej.

6. Ogłoszenie społeczne: Gmina Jaktorów przystąpiła do konkursu na siłownię plenerową, która miałaby powstać na terenie naszego gimnazjum. Niemniej jednak, aby wygrać ten konkurs potrzeba, aby każdy mieszkaniec Jaktorowa, codziennie aż do 6 lipca wszedł na stronę internetową www.nestleporusza.pl, podał swój adres mailowy i zagłosował na lokalizację w Jaktorowie. Udało się już wygrać plac zabaw dla dzieci, jako Gmina mamy szanse, aby w ten sam sposób powstała siłownia plenerowa. Ulotki informacyjne można znaleźć w jaktorowskich sklepach.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m. in. „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.