17 kwi

17 kwietnia 2016 – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
17 KWIETNIA 2016 R.

1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Chrystusa Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania w Kościele.

2. W naszej Parafii gościmy ks. Rafała Wiśniewskiego, który będzie głosił Słowo Boże dziś na wszystkich Mszach świętych oraz zbierał ofiary na budowę kościoła w Kutnie.

3. W Uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski, którą przeżywać będziemy w najbliższą sobotę, przypada również wspomnienie św. Jerzego, patrona naszego Proboszcza. W obecności Księdza Biskupa Józefa, w intencji Solenizanta będziemy się modlić
w niedzielę 24 kwietnia na Mszy świętej o godz. 12:00.

4. INFORMACJE DLA KANDYDATÓW DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA:

• Odprawa liturgiczna wraz ze ŚWIADKAMI dziś o godz. 17:00 w kościele;
  • Następne odprawy liturgiczne dla samych kandydatów: w poniedziałek 18 kwietnia, we wtorek 19 kwietnia i w środę 20 kwietnia po egzaminach gimnazjalnych o godz. 14:00 w kościele;
  • Młodzież pełniąca konkretną posługę podczas uroczystości bierzmowania po ogólnej odprawie liturgicznej jest proszona o pozostanie w kościele;
  • Kandydatów do sakramentu bierzmowania, ich Rodziców, Chrzestnych oraz świadków prosimy o duchowe przygotowanie do uroczystości i o wcześniejsze skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź dla KANDYDATÓW w piątek 22 kwietnia od godz. 17:00.
  • Uroczysta Msza święta połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży klas III Gimnazjum odbędzie się w niedzielę 24 kwietnia o godz. 12:00. W związku z tym uprzejmie prosimy Wszystkich Parafian, którzy nie potrzebują uczestniczyć w tej uroczystości, o zaplanowanie obecności na Mszy świętej o innej godzinie. Dziękujemy za zrozumienie.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m. in. „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

6. List Koordynatora ŚDM Diecezji Łowickiej

Czcigodni Duszpasterze!
Droga Młodzieży!
Kochani Rodzice i Opiekunowie!

Diecezja Łowicka, razem z całym Kościołem w Polsce, przygotowuje się do XXXI Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie religijne dla młodych, na tak dużą skalę, o międzynarodowym zasięgu, z udziałem Papieża Franciszka, odbędzie się w lipcu b.r., za niecałe już 100 dni.

Młodzież Diecezji Łowickiej będzie miała ten przywilej spędzić 8 dni wspólnie, mieszkając — od 25 lipca do 01 sierpnia – na ogrodzonym i zorganizowanym polu namiotowym, zlokalizowanym w miejscowości Śledziejowice. Projekt ten nazwaliśmy: „Miasteczko łowickie pod Krakowem”. Młodzież wraz z duszpasterzami uda się tam pociągami, które zostały w całości dla nich zarezerwowane. Na miejscu zapewniliśmy młodym opiekę lekarzy, strażaków, agencji ochrony oraz posługę kilkudziesięciu rodziców jako wolontariuszy. Zadbaliśmy o najmniejsze szczegóły np. możliwość doładowania telefonów komórkowych i innych urządzeń. Zachęcamy do zapoznania się z logistyką łowickiego projektu na stronie sdmlowicz.pl w zakładce „Wyjazd do Krakowa”.

Wszystkich nas niepokoi sytuacja, jaka ma miejsce w całej Europie, a zwłaszcza w zachodniej jej części. Władze naszego kraju zapewniają, że jako Polacy możemy czuć się bezpiecznie. Przygotowując się do przyjęcia młodzieży w naszej diecezji, jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami: Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Policją. Jako organizatorzy wielkich lipcowych wydarzeń możemy z całą powagą potwierdzić zaangażowanie służb w działania prewencyjne, służące bezpieczeństwu młodych zarówno u nas, jak i w Krakowie.

Hasło Światowych Dni Młodzieży oraz Nadzwyczajnego Roku Świętego odwołuje się do idei Bożego Miłosierdzia. Dla nas Polaków tak bliskiej, bo związanej z objawieniami, które stały się udziałem naszej rodaczki św. s. Faustyny. Ich owocem jest obraz „ Jezu, ufam Tobie”, który możemy spotkać niemal we wszystkich polskich kościołach. Słowa: „Jezu, ufam Tobie” mają się stać dla nas – zwłaszcza w sytuacji zagrożeń, jakie przeżywa współczesna Europa – zachętą do oddania swego życia Temu, który jest Panem dziejów, „Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana” (Pieśń wielkanocna). Mają być swoistym testem naszej wiary, która byłaby daremną, gdyby nie zmartwychwstanie Chrystusa (por. 1 Kor 15,17) i Jego obietnica, że „każdy, kto żyje i wierzy [w Niego] nie umrze na wieki” (J 11,26).

Serdecznie zachęcam do takiego spojrzenia na dobro, które rodzi się w naszym polskim Kościele podczas przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. O to dobro toczy się wielka walka, a szatan chce nas zastraszyć i odebrać owoce, jakie rodziły się przez trzy ostanie lata na naszych oczach. Odwaga obecności w Krakowie jest potrzebna światu, jest konieczna dla naszych braci i sióstr słabych w wierze, jest niezbędna dla nas samych. To właśnie my – przez odwagę obecności w Krakowie – możemy się stać „Iskrą Bożego Miłosierdzia ”, która rozpali nadzieję życia Bożego u upadających w wierze.

Odwagi! Do zobaczenia w Krakowie.
Ks. Adam Paweł Bednarczyk
Koordynator ŚDM Diecezji Łowickiej