07 maj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                  IV NIEDZIELA WIELKANOCY       07. 05. 2017 r.

1. Nasz kościół parafialny przeżywa dziś święto swego patrona Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Główna Msza św. z procesją o godz. 1200. Dziękujemy Ks. Rafałowi Wiśniewskiemu za głoszone dziś Słowo Boże i modlitwę w intencji parafian.
  1. Trwa Doroczne Nabożeństwo Adoracyjne zwane „40- Godzinnym Nabożeństwem”. Dziękuję Kołom Różańcowym, Wspólnotom i przedstawicielom poszczególnych wiosek za przeprowadzone adoracje w piątek i sobotę. Dziś zapraszamy na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu po południu do godz. 1730.
  2. Przypominamy, że nabożeństwa majowe są w naszym kościele codziennie o godz. 1730..
  3.  Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W przyszłą niedzielę taca na Seminarium Duchowne w Łowiczu.
  1. W poniedziałek 8 maja Msza św. z modlitwą wypominkową o godz. 1800.
  1. W sobotę 13 maja przypada 100 rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej racji zapraszamy na okolicznościowe Nabożeństwo Fatimskie o godz. 1700.
    Maryja w objawieniach fatimskich zachęcała do modlitwy wynagradzającej Jej Niepokalanemu Sercu przez pięć pierwszych sobót miesiąca. W związku z rocznicą objawień przeprowadzimy takie nabożeństwa w pierwsze soboty od czerwca do października po Mszy o godz. 700.
  1. W najbliższą sobotę zapraszam dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii oraz ich rodziców na spotkanie w sali na plebanii, w czasie którego dzieci pochwalą się swoimi wiadomościami z zakresu przygotowania do sakramentów.
  1. Uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej w Jaktorowie zapraszają na przedstawienie „ W hołdzie Ojcu Świętemu, Janowi Pawłowi II”, które odbędzie się w przyszłą niedzielę 14 maja po Mszy świętej o godzinie 1200.
  1. Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na wyjazd autokarowy do Częstochowy na ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w sobotę 20. 05. 2017 r. Zapisy w bibliotece lub w piątki po Mszy św. wieczornej. Koszt ok. 50 zł.
  2. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny,