28 sie

28 sierpnia 2016 – XXII Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
28 SIERPNIA 2016 R.

1. Dziś XXII Niedziela zwykła.

2. Dziś na wszystkich Mszach świętych dziękujemy Panu Bogu za 16 lat posługi kapłańskiej w Jaktorowie naszego Proboszcza – ks. Jerzego Borsa, który zgodnie z przepisami prawa kościelnego przechodzi na emeryturę i zamieszka w Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie, oraz dziękujemy za 4 lata posługi wikariusza ks. Kamila, który przechodzi do Łowicza.

3. W związku z powyższym Młodzież i Dzieci z naszej Parafii zapraszają Wszystkich Parafian do wspólnego śpiewania oraz wysłuchania okolicznościowego koncertu dedykowanego kapłanom dziś po Mszy św. o godz. 12:00.

4. Centralne uroczystości dziękczynienia za posługę kapłańską,
z udziałem Władz Samorządowych, będą miały miejsce dziś na Mszy św. o godz. 18:00, podczas której Ksiądz Proboszcz dokona obłóczyn kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza oraz poświęci parafialne organy piszczałkowe po remoncie i rozbudowie.

5. Następnie, po wspomnianej Mszy świętej, Ksiądz Proboszcz oraz Artyści Muzycy i Organiści, zapraszają naszych Parafian, Gości, Sympatyków i Melomanów na Koncert Jubileuszowy, podczas którego wykonane zostaną utwory muzyki sakralnej, poważnej i filmowej na organy oraz trąbkę, flet i skrzypce z towarzyszeniem organów.

6. Zapraszamy Dzieci i Młodzież, Dyrekcję, Nauczycieli oraz Rodziców do udziału we wspólnej Mszy świętej, rozpoczynającej nowy rok szkolny i katechetyczny, która będzie sprawowana w naszym kościele parafialnym w czwartek 1 września o godz. 8:00. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież, do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w najbliższym tygodniu, aby w nowy rok szkolny wejść z czystym sercem, wypełnionym Bożą łaską.

7. ZAPROSZENIE BISKUPA ŁOWICKIEGO NA UROCZYSTOŚĆ POWITANIA OBRAZU MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

Czcigodni Kapłani,
Drogie Siostry Zakonne,
Drodzy Bracia i Siostry,

Zbliża się czas Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Diecezji Łowickiej. Rzazem z Maryją pragniemy dziękować w XXV rocznicę powstania Diecezji za wielkie rzeczy, jakich dokonał Wszechmocny (por. Łk 1, 49). Chcemy prosić przez Jej wstawiennictwo o łaski potrzebne dla nas wszystkich. Matka Boża będzie nas gromadziła i wskazując na Chrystusa, przypominała zawsze: „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie” (J 2, 5). Chcemy Ją zaprosić do naszej Diecezji, do każdej parafii, do każdego domu. Wierzymy, że jej matczyna obecność umocni nasza wiarę, nadzieję i miłość i przemieni życie.

Matka Boża będzie z nami już za kilka dni. Nawiedzenie Jej Obrazu rozpocznie się w sobotę 3 września 2016 roku o godzinie 17:00 w kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie. Serdecznie zapraszam na tę uroczystość Wszystkich Księży. Siostry i Braci Zakonnych, Wszystkich Drogich Diecezjan. Bądźmy tego pierwszego dnia Nawiedzenia razem na Eucharystii i wspólnej modlitwie. Będą razem z nami Księża Biskupi, którzy przybędą z całej Polski. Tak jak Maryja była wraz z Apostołami w Wieczerniku, tak będzie z nami i jak wierzymy, doświadczymy darów Ducha Świętego, który nas zjednoczy, umocni i uświęci. Niech wspólna modlitwa tego dnia będzie naszym pokornym wołaniem o to co najbardziej potrzebne dla naszego uświęcenia w czasie całego Nawiedzenia. Obyśmy jak najliczniej uczestniczyli w tym historycznym wydarzeniu. Niech złączy nas wspólna wiara! Bądźmy tego dnia razem z naszą Matką! Oczekując na wspólne spotkanie z Maryją naszą Matką z serca błogosławię: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

+ Andrzej Franciszek Dziuba

8. Powitanie nowego Proboszcza – ks. prał. Wiesława Skoniecznego, dotychczasowego proboszcza Katedry w Łowiczu, oraz nowego wikariusza – ks. Dariusza Drzewieckiego, który pełnił posługę wikariusza w Głownie, będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę. Prosimy o modlitwę w intencji kapłanów przychodzących do naszej parafii.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m. in. „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.