21 sie

21 sierpnia 2016 – XXI Niedziela zwykła

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
21 SIERPNIA 2016 R.

1. Dziś XXI Niedziela zwykła.

2. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na budowę i remonty kościołów na terenie naszej diecezji.

3. Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci na spektakl teatralny „Kopciuszek” w wykonaniu aktorów z teatru AR – RE z Krakowa. Przedstawienie odbędzie się w najbliższy wtorek tj. 23 sierpnia o godz. 18.00 w auli Gimnazjum w Jaktorowie. Wstęp wolny.

4. W ramach obchodów Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, w Uroczystość NMP Częstochowskiej, tj. w piątek 26 sierpnia, na Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00 ponowimy „Akt zawierzenia Parafii”, co stanowić będzie cześć duchowego przygotowania do zbliżających się Misji oraz Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej w naszej parafii.

5. Młodzież, rodziny, kapłanów, siostry zakonne, zaangażowanych i wspierających dzieło Światowych Dni Młodzieży w diecezji łowickiej zapraszamy na ostatnie spotkanie z cyklu „Z Rio do Krakowa”, które odbędzie się w sobotę 27 sierpnia o godz. 19:00 w parafii MB Pocieszenia w Żyrardowie. Darem wdzięczności wszystkim za wszystko będzie koncert zespołu Siewcy Lednicy. O godz. 21:00 pod przewodnictwem biskupów łowickich sprawowana będzie Eucharystia, po której odbędzie się agapa.

6. Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za 16 lat posługi kapłańskiej w Jaktorowie naszego Proboszcza – ks. Jerzego Borsa, który zgodnie z przepisami prawa kościelnego przechodzi na emeryturę i zamieszka w Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie. W Jego intencji i w intencji ks. Kamila, który po 4 latach posługi wikariusza przechodzi do Łowicza, modlić będziemy się na wszystkich Mszach świętych w przyszła niedzielę 28 sierpnia 2016 r.

7. W związku z powyższym Młodzież i Dzieci z naszej Parafii zapraszają do wspólnego śpiewania oraz wysłuchania okolicznościowego koncertu dedykowanego kapłanom w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00.

8. Centralne uroczystości dziękczynienia za posługę kapłańską, z udziałem Władz Samorządowych, będą miały miejsce w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18:00, podczas której Ksiądz Proboszcz dokona obłóczyn kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza oraz poświęci parafialne organy piszczałkowe po remoncie i rozbudowie.

9. Następnie, po wspomnianej Mszy świętej, Ksiądz Proboszcz oraz Artyści Muzycy i Organiści, zapraszają naszych Parafian, Gości, Sympatyków i Melomanów na Koncert Jubileuszowy, podczas którego wykonane zostaną utwory muzyki sakralnej, poważnej i filmowej na organy oraz trąbkę, flet i skrzypce z towarzyszeniem organów.

10. Powitanie nowego Proboszcza – ks. prał. Wiesława Skoniecznego, dotychczasowego proboszcza Katedry w Łowiczu, oraz nowego wikariusza – ks. Dariusza Drzewieckiego, który pełnił posługę wikariusza w Głownie, będzie miało miejsce w niedzielę 4 września. Prosimy o modlitwę w intencji kapłanów przychodzących do naszej parafii.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m. in. „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.