04 wrz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 04. 09. 2016

1. Jako nowi duszpasterze tej wspólnoty parafialnej witamy serdecznie wszystkich parafian. Rozpoczynamy naszą pracę w Roku Miłosierdzia, dlatego Miłosierdziu Bożemu zawierzamy nasze duszpasterstwo. Jako szczególny dar nieba Przyjmujemy to, że rozpoczęciu naszej pracy towarzyszyć będzie Matka Boska w cudownym Jasnogórskim Obrazie. Możemy siebie i całą parafię powierzyć Najlepszej z Matek – Matce Jezusa. Z uznaniem przyjmujemy wszelkie działania wcześniejszych duszpasterzy i wsparcie parafian w podejmowanych inicjatywach. Na podobne wsparcie i modlitwę bardzo liczymy. Dziękujemy wszystkim pracownikom parafii i ludziom dobrej woli za pomoc przy przeprowadzce na plebanię. Szczególne podziękowania dla ks. Prałata Józefa za pomoc i wszelkie duszpasterskie podpowiedzi.
2. Dziś zbiórka do puszek na KUL. W przyszłą niedzielę taca na diecezjalne środki przekazu.
3. Zbiórka ministrantów i lektorów najbliższą sobotę o godz. 9.00.
4. Rozpoczynamy przygotowanie do nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą
w Cudownym Częstochowskim Obrazie. Witamy Misjonarza z Zakonu Ojców Bernardynów, który poprowadzi misje przygotowujące do tego historycznego wydarzenia.
Dziś nauki na wszystkich Mszach. Od poniedziałku do środy włącznie nauki w czasie Mszy św. o godz. 7.00, 9.00 i 20.00 (nie będzie Mszy o 18.00). Przez wszystkie dni misji zapraszamy na Apel Maryjny na godz. 21.00. Przyjdźmy ze świecami czy lampionami, aby uczestniczyć w procesji (lampiony przywiózł Ojciec Misjonarz i można je nabywać w zakrystii).
Uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zapraszamy na specjalne nauki według następującego programu:
dla młodzieży gimnazjalnej w poniedziałek godz. 8.00
dla dzieci szkoły podstawowej kl. IVa, IVb, Va, VIa, VIb we wtorek godz. 8.00
dla dzieci szkoły podstawowej kl. IVc, Vc, Vb, VIc we wtorek godz. 12.00
dla dzieci szkoły podstawowej kl. Ia, Ib, IIa, IIIa, IIIb, IIId w środę godz. 8.00
nauka dla dzieci szkoły podstawowej kl. IIb, IIc, IId, IIIc w środę godz. 12.00

Obraz Matki Bożej przybędzie do naszej parafii w czwartek 8 września w Święto Narodzenia NMP. Na przywitanie zgromadzimy się przed bramą wejściową do kościoła o godz. 16.30. Msza św. pod przewodnictwem Bp. Józefa Zawitkowskiego rozpocznie się o godz. 17.00. Po Mszy czuwanie indywidualne do godz. 21.00. Na godz. 21.00 zapraszamy na Apel Maryjny.
Na Mszę św. o powołania z udziałem księży pochodzących z parafii zapraszamy na godz. 22.00 Na tę mszę zapraszamy też wspólnoty istniejące w parafii (Neokatechumenat i Odnowę w Duchu św.)
Po tej Mszy czuwanie indywidualne do godziny 1.00.
W piątek nabożeństwa rozpoczniemy śpiewem Godzinek o godz. 6.30. Msza św. z nauką dla wszystkich o godz.7.00. Msza św. dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego o godz. 8.00 lub o godz. 10.00 (Uczniowie dojeżdżający będą mieli zapewniony dowóz i odwóz autobusem, pozostali uczniowie przychodzą sami lub z rodzicami.) Msza św. z nauką dla chorych i udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 12.00 (prosimy o dowiezienie chorych i osób starszych). Od godz. 13.00 do 15.00 – czuwanie indywidualne. Msza św. dziękczynna za nawiedzenie parafii o godz. 15.00. Pożegnanie obrazu o godz. 16.00. Program Misji i Nawiedzenia wywieszony jest w gablocie ogłoszeń oraz podany na stronie internetowej parafii.
Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach i czuwaniach. Nie żałujmy czasu na spotkanie z Matką Jezusa i naszą Matką, aby wypraszać potrzebne łaski.