31 paź

31. 10. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  31. 10. 2021 r.
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś ostatnie Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30.
  2. W poniedziałek 1 listopada  Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz.: 8.30, 10.30, 18.00. Na cmentarzu Msza św. o godz. 12.00. Po Mszy Nabożeństwo z modlitwami za zmarłych i procesją po cmentarzu z poświęceniem grobów. W czasie nabożeństwa czytane będą wypominki jednorazowe.
    Wypominki przyjmowane są w zakrystii po Mszy. Będą też przyjmowane na cmentarzu dziś i jutro. Roczne wypominki odczytywane będą raz w miesiącu w poniedziałek w czasie Mszy św. ofiarowanej za tych zmarłych o godz. 18.00. Pierwsza Msza będzie odprawiona 8 listopada.
  3. W Uroczystość Wszystkich Świętych zbierane będą w kościele i na cmentarzu ofiary do puszek na utrzymanie Łowickiego Seminarium Duchownego.
  4. Strażacy z OSP Jaktorów w dzień Wszystkich Świętych udostępnią dla samochodów parking przy  budynkach straży. Serdecznie dziękuję strażakom za odnowienie drewnianego krzyża na cmentarzu a także za zamontowanie na frontonie kościoła kolców uniemożliwiających siadanie gołębi.
  5. We wtorek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.  w kościele
    o godz. 7.00, 9.00, 18,00.
  6. Odpust zupełny, który możemy ofiarować za zmarłych możemy zyskać w dniach od 1 do 30 listopada.
  7. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na modlitwę różańcową za zmarłych, która zostanie poprowadzona na cmentarzu w niedzielę 7 listopada od godz. 15.00.
  8. Zachęcamy do nabywania wkładów do lampek nagrobnych Caritas. Nie tylko wyrażamy pamięć o zmarłych, ale spełniamy uczynek miłosierdzia, albowiem dochód przeznaczony jest dla ubogich.
  9. Przy wyjściach z cmentarza zamontowane są regały na znicze, które można jeszcze ponownie wykorzystać. Wystarczy dokupić wkłady.
  10. Została wykonana inwentaryzacja grobów naszego cmentarza. Kartki na grobach są informacją, że nie mamy poświadczenia, iż rodzina pochowanych chce dalej utrzymywać ten grób. Zostało mało miejsca na cmentarzu na nowe pochówki, dlatego musimy być przygotowani, że będą wykorzystywane do powtórnego pochowania  groby bez opieki.
  11. Modlitwa wstawiennicza we wtorek po Mszy wieczornej.
  12. Trwają w naszej parafii katechezy ewangelizacyjne.. Następna katecheza w czwartek o godz. 19.00 w kościele.
  13. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  14. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. Polecamy też książki o Prymasie Tysiąclecia i obrazki oraz kalendarze diecezjalne na 2022 rok.
  15. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu. W czwartek przypada na naszą parafię dzień modlitw o nowe powołania kapłańskie w naszej diecezji. Modlitwy po Mszach św. rano i wieczorem a także we wspólnotach.
  16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Jana Biernata. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…