06 lis

07. 11. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  07. 11. 2021 r.
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na budowę i remonty kościołów.
    W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafialne.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Pod koniec Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe powołania kapłańskie.
  3. Spotkanie Misyjnego Koła Różańcowego dziś po Mszy św. o godz. 8.30.
  4. Przypominamy, że możemy zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za zmarłych w dniach do 30 listopada spełniając zwykłe warunki.
  5. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na modlitwę różańcową za zmarłych, która zostanie poprowadzona na cmentarzu dziś od godz. 15.00.
  6. Msza św. z modlitwą za zmarłych wspominanych w wypominkach
    w poniedziałek o godz. 18.00.
  7. Trwają w naszej parafii katechezy ewangelizacyjne. Następne katechezy
    w poniedziałek i w czwartek o godz. 19.00 w kościele.
  8. W czwartek 11 listopada Uroczystość Św. Wiktorii – głównej patronki diecezji. Zaproszenie na tę uroczystość do Łowicza kieruje w specjalnym liście Biskup Łowicki. W tym dniu przypada 103 rocznica odzyskania niepodległości – święto narodowe. Msze św. o godz.: 8.30, 10.30, 12.00, 18.00.  Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona o godz. 12.00. W czasie tej Mszy modlić się będziemy w intencji Stefanii Cygańskiej – długoletniej dyrektorki Szkoły Podstawowej w Jaktorowie i obecnie patronki tej szkoły – w przypadającą w tym dniu 50-tą rocznicę jej śmierci.
  9. W tym tygodniu przypadają następujące święta:

we wtorek – święto rocznicy poświęcenia bazylika laterańskiej

w środę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża

w piątek – wspomnienie św. Jozafata

w sobotę – wspomnienie pierwszych męczenników Polski – Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, i Krystyna.

10. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.

11. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz gratisowe czasopismo „ Wiara i Życie” . Polecamy też książki o Prymasie Tysiąclecia i obrazki oraz kalendarze diecezjalne na 2022 rok.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Kazimierę Studzińską i + Jerzego Zielińskiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…