23 paź

24. 10. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  24. 10. 2021 r.
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za ofiary składane na misje.
  2. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii wraz z ich rodzicami zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 16.00.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30.
  4. Trwają w naszej parafii katechezy ewangelizacyjne. Ze względu na to, że w czwartek nie było elektryczności i katecheza nie mogła być przeprowadzona, katecheza z tego dnia odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00 w kościele. Następna katecheza w czwartek.
  5. Przyjmowane są zgłoszenia na wypominki. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na których można wpisywać zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej.
  6. W czwartek święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  7. W piątek 29 października przypada 1 rocznica śmierci Biskupa Józefa Zawitkowskiego. Tego dnia w Bazylice Katedralnej w Łowiczu odprawiona zostanie Msza święta w intencji zmarłego biskupa
    o godz. 18.00.  W Żdżarach, gdzie jest pochowany Msza święta będzie sprawowana o godz. 12.00.
  8. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  9. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. Polecamy też książki o Prymasie Tysiąclecia i obrazki z Prymasem oraz kalendarze diecezjalne na 2022 rok. Można już nabywać wkład do zniczy Caritas.
  10. Dzieci mogą odbierać naklejki jako pamiątka udziału we Mszy św.
  11.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Agnieszkę Sierocińską
     + Grażynę Dziedzic.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…