30 maj

31. 05. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31. 05. 2020 r.
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Dziś można zyskać odpust zupełny za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Dziś jest również ŚWIĘTO ROLNIKÓW. Wszystkim związanym z pracą na roli życzymy wielu Łask Bożych w ich trudnej pracy.
  2. Dziś ostatnie Nabożeństwo Majowe o godz. 1730.
  3. Od poniedziałku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego dnia zapoznawać się będziemy z kultem Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. Jutro ŚWIĘTO NMP, MATKI KOŚCIOŁA. Msze św. o g. 7.00 i 18.00.
  5. W związku ze zniesieniem ograniczenia liczby uczestników Mszy św. Biskup Diecezji odwołał od dnia dzisiejszego dyspensę od uczestnictwa we Mszy Św. Dalej obowiązują zwykłe zasady prawa kościelnego, na mocy których od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. zwolnione mogą być osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji lub mające wskazania władz sanitarnych (np. kwarantanna) oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi, co w niektórych przypadkach uniemożliwia im udział w niedzielnej Eucharystii.
  6. Dziś ostatnia  transmisja Mszy św. o godz. 12.00 na: Facebooku i You Tube.
  7. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni oraz o stosownych odległościach. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka stanowczo zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
  8. W czwartek ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA. Msze św. o godz. 7.00, 18.00.
  9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu. Dodatkowe modlitwy w trakcie nabożeństwa czerwcowego. Przypominamy o Komunii Pierwszopiątkowej.
  10. W Niedzielę Św. Trójcy czyli 7 czerwca kończy się Okres obowiązku Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej wynikający z przykazań kościelnych. Spowiedź w naszym kościele w ciągu tygodnia przed Mszą św., w niedziele w trakcie Mszy św.
  11. Uroczystość bierzmowania odbędzie się 13 czerwca o godz. 11.00. Bierzmowania udzieli Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus, który był kiedyś wikariuszem w tej parafii.
  12. Dziś zbiórka do puszek na KUL.
  13. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny