24 maj

24. 05. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24. 05. 2020 r.
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 1730.
  2. Według nowych wskazań w liturgiach w naszej świątyni może uczestniczyć do 50 osób. Dalej będą kontynuowane transmisje
    Mszy św. w niedzielę o godz. 12.00 na
    : Facebooku iYou Tube.
  3. Uczestnicząc we Mszy św. za pośrednictwem mediów, przeżywajmy ją tak, jakbyśmy byli obecni w kościele. Jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej możemy Komunię Św. przyjąć duchowo. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka stanowczo zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przypominamy też o obowiązku zasłaniania ust i nosa zarówno w świątyni, jak
    i na terenie przykościelnym.
  4. W Niedzielę Św. Trójcy czyli 7 czerwca kończy się Okres obowiązku Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej wynikający z przykazań kościelnych. Spowiedź w naszym kościele w ciągu tygodnia przed Mszą św., w niedziele w trakcie Mszy św.
  5. Po konsultacjach z rodzicami ustaliliśmy, że uroczystość bierzmowania odbędzie się w zaplanowanym terminie czyli
    13 czerwca. Informacje odnośnie przygotowania podane są na stronie parafii w zakładce „bierzmowanie”.
  6. Rodzice dzieci przygotowujących się do Pierwszej
    Komunii Św. mogą odbierać w zakrystii lub kancelarii tekst formularza spowiedzi do ćwiczeń w domu. Tekst podany jest także na stronie parafii w zakładce „aktualności”.
  7. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłą śp. Teresę Wacławek oraz śp. Dorotę Woźniak. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.