16 maj

17. 05. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17. 05. 2020 r.
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W poniedziałek 18 maja przypada 100 rocznica urodzin
    św. Jana Pawła II. Z tej racji dziś w kościołach czytany jest okolicznościowy list Episkopatu.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 1730.
  3. We wtorek 19 maja przypada 46 rocznica konsekracji naszego kościoła, której dokonał Prymas Kardynał Stefan Wyszyński.
  4. W środę 20 maja w naszej parafii przypada dzień modlitw
    o powołania kapłańskie w naszej diecezji. Dodatkowe nabożeństwa będą:  po Mszy Św. porannej oraz przed nabożeństwem majowym od godz. 17.15.  W tej intencji odmówimy też koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
  5. W piątek 22 maja przypada 16 rocznica konsekracji biskupiej
    i ingresu Pasterza Diecezji Łowickiej.
  6. Według nowych wskazań w liturgiach w naszej świątyni może uczestniczyć do 50 osób. Dalej będą kontynuowane transmisje
    Mszy św. w niedzielę o godz. 12.00 na
    : Facebooku iYou Tube.
  7. Uczestnicząc we Mszy św. za pośrednictwem mediów, przeżywajmy ją tak, jakbyśmy byli obecni w kościele. Jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej Komunię Św. możemy przyjąć duchowo. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka stanowczo zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przypominamy też o obowiązku zasłaniania ust
    i nosa zarówno w świątyni, jak i na terenie przykościelnym.
  8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  9. Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Św., która odmawiana będzie na nabożeństwie majowym.
  10. W Niedzielę Zesłania Ducha Św. czyli 31 maja kończy się Okres Wielkanocny. Przypominamy o spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Spowiedź w tygodniu przed Mszą św., w niedziele w trakcie Mszy św.
  11. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny  z komiksem o Prymasie Tysiąclecia.